Prijepis motocikla

strasilo said:
živiš na staroj slavi ...  :jesus:

Od 2005.g. po zakonu mora to napraviti i za motorna vozila... ali isto kako ti kasniš sa plaćanjem, tako i on kasni sa dostavom .. ;)

No ako nam država zaglibi u krizi, bojim se da će mnogi bilježnici ostati bez prakse i dužni poprilične iznose državi...  :mrgreen:

Nismo ni svjesni koliko nam je lijepo i koliki zakoni postoje, ali se ne primjenjuju u praksi ....  (y)

Kao što rekoh nemora  :jesus: što neznači da ispravno postupa  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Hrvoje said:
Možeš prebaciti papire. Stjecanje vlasništva nije uvjetovano posjedovanjem odgovarajuće kategorije.

Jebate, da ovako nešto postoji u 21 stoljeću, vidi se da smo Balakan, ne zapadni nego centralni, ili ortodoksni ili......
Di to još ima?
 
Elias said:
Jebate, da ovako nešto postoji u 21 stoljeću, vidi se da smo Balakan, ne zapadni nego centralni, ili ortodoksni ili......
Di to još ima?

a šta je tu nevjerovatno ...  :misli: :misli: ... i šta je tu toliko glupo ...  :misli: :misli:

Zar ja ne mogu biti vlasnik aviona i imati privatnog pilota...  :misli: :misli:

Ista stvar i sa autom ili motorom ... zašto bi netko morao imati vozačku dozvolu uopće da bi mogao kupiti neko vozilo ?  :misli:
 
Isprika, nisam pažljivo čita učinilo mi se daje vlasništvo uvjetovano kategorijom, jbga.
 
strasilo said:
jesi trenutno ... ;)

ali stari ugovor još uvijek postoji.... ;) ... bilježnik ga mora dostaviti poreznoj .... kad ga bilježnik dostavi poreznoj, tvoj OIB će biti zadužen za taj porez..... ;) ... morat ćeš platiti taj isti porez sa kamatom, kaznu za neplaćanje na vrijeme, i moguće i kaznu za namjerno neplaćanje poreza... A moguće da budeš i KAZNENO gonjen za krivotvorenje ....  (y) (ovo što sam ti naveo POSTOJI već niz godina i zakonu, ali na našu sreću jako rijetko se primjenjuje u praksi.... ni zamisli si da baš zi budeš jedan od rijetkih  :? ) ... pa ti sad vidi jesi jeftinije prošao ...  (y)

Prije nego sam to napravio, provjerio sam kod nekoliko javnih bilježnika i svi su mi rekli da ne dostavljaju niti poreznoj, niti trgovačkom sudu. Zato se valjda i ide na poreznu s kupoprodajnim. Ali ako je koga frka, nikakvog problema nema da se potpiše raskid postojećeg ugovora i opet sastavi novi. Kao razlog raskida (po prijedlogu bilježnika) se može navesti uočavanje nekog oštećenja ili nedostatka na vozilu prilikom kupoprodaje i iscenirati problem oko plaćanja jer sad ima drugu, nižu vrijednost... I kao nastalo je odugovlačenje zbog svđe oko cijene.
 
Kawa_ZD said:
Prije nego sam to napravio, provjerio sam kod nekoliko javnih bilježnika i svi su mi rekli da ne dostavljaju niti poreznoj, niti trgovačkom sudu. Zato se valjda i ide na poreznu s kupoprodajnim. Ali ako je koga frka, nikakvog problema nema da se potpiše raskid postojećeg ugovora i opet sastavi novi. Kao razlog raskida (po prijedlogu bilježnika) se može navesti uočavanje nekog oštećenja ili nedostatka na vozilu prilikom kupoprodaje i iscenirati problem oko plaćanja jer sad ima drugu, nižu vrijednost... I kao nastalo je odugovlačenje zbog svđe oko cijene.

trgovačkom sudu? zašto?  :misli:
iz iskustva..u četvrtak potpisala kupoprodajni, idući petak (znači 8 dana kasnije) kad sam išla u poreznu u drugu županiju to prijaviti, teta u poreznoj je već znala za to, i imala primjerak tog istog kupoprodajnog ugovora kod sebe, a koji joj je dostavio bilježnik brže od mene... :wink:
 
Gle, stvarno više nemam pojma... Izgleda da oko iste stvari svatko ima drugačije iskustvo i politiku, vidiš kako je meni bilo. A zvao sam 3 ureda bilježnika u Zagrebu i 3 u Zadru, da budem siguran i svi su mi rekli isto. Uz napomenu da nisu znali odgovor odmah nego sam morao nazvat kasnije dok točno provjere. Vidit ćemo, vrijeme će pokazati da li su me zajebali
 
Kawa_ZD said:
Gle, stvarno više nemam pojma... Izgleda da oko iste stvari svatko ima drugačije iskustvo i politiku, vidiš kako je meni bilo. A zvao sam 3 ureda bilježnika u Zagrebu i 3 u Zadru, da budem siguran i svi su mi rekli isto. Uz napomenu da nisu znali odgovor odmah nego sam morao nazvat kasnije dok točno provjere. Vidit ćemo, vrijeme će pokazati da li su me zajebali

:LOL: :LOL: evo ti dokaz da ne znaju svoj posao  :wink:
 
iz prve ruke: bilježnik ne dostavlja ugovor vezano uz pokretnine/vozila poreznoj 100%
i nije nigdje propisano da ga treba dostaviti
to bilježnici rade samo vezano uz ugovore kojima se prijenosi vlasništvo nad nekretninama, a od nedavno i nad poslovnim udjelima/dionicama u trgovačkim društvima

 
liberty said:
iz prve ruke: bilježnik ne dostavlja ugovor vezano uz pokretnine/vozila poreznoj 100%
i nije nigdje propisano da ga treba dostaviti
to bilježnici rade samo vezano uz ugovore kojima se prijenosi vlasništvo nad nekretninama, a od nedavno i nad poslovnim udjelima/dionicama u trgovačkim društvima

također iz prve ruke:nekim poreznim upravama dostavljaju i za vozila, nevezano za to trebaju li ili ne.. i u šta sad biti siguran?  :misli:
 
BM0021 said:
Mora na poreznu. Na 50ccm se ne plaća porez jer nije "luksuz", ali svejedno mora otic tamo da mu na kupoprodajni poštambiljaju da je oslobođen plaćanja poreza, bez toga nemože ništa u MUPu.
neki dan trgovao  (y)
 
monstrum said:
također iz prve ruke:nekim poreznim upravama dostavljaju i za vozila, nevezano za to trebaju li ili ne.. i u šta sad biti siguran?  :misli:
Da se dogovorite čija je prva ruka uvjerljivija?  :LOL:
Za sada uvjerljivo vodi drug Liberty.  (y)
 
monstrum said:
trgovačkom sudu? zašto?  :misli:
iz iskustva..u četvrtak potpisala kupoprodajni, idući petak (znači 8 dana kasnije) kad sam išla u poreznu u drugu županiju to prijaviti, teta u poreznoj je već znala za to, i imala primjerak tog istog kupoprodajnog ugovora kod sebe, a koji joj je dostavio bilježnik brže od mene... :wink:

A od kud je taj bilježnik?
 
e vako, slušaj vamo  :mrgreen:

moj porez plaćen  (y) prijatelj uplatio u Pakracu s mojim ugovorom (i prijašnjim ugovorima s plaćenim porezima) nije mu niti trebala osobna. Platila sam neke kamate 11 kn i to je to  (y)

izgleda da u ovoj državi sve glatko ide dokle god moraš TI uplatit  :mrgreen: ne treba ni osobna :LOL: ni 984365 identifikacijskih brojeva  :mrgreen:


Hvala monstrum-ici za informacije (y)  :mrgreen: