Prijepis motocikla

Nisi ga razumija.
On kupuje motor od osobe X koja nakon kupovine motora od osobe Y isti na sebe još nije pribacila.

Čisto dobronamjerni savjet: ne moraš baš u svakoj temi na forumu pisat.

😁
ma sve ok,ali procitaj jos jednom...sta ce papiri kod xx,a kupia je i prepisa yy,napisa je opet da je upisan yy...kako ce ici yy na prepis,ako xx neda papire recimo ...
 
  • Like
Reactions: xoox
ma sve ok,ali procitaj jos jednom...sta ce papiri kod xx,a kupia je i prepisa yy,napisa je opet da je upisan yy...kako ce ici yy na prepis,ako xx neda papire recimo ...
Ok, ajmo probat ovako...
Ante je Marku proda motor i da mu je papire.
Marko nije nikad motor prepisa na sebe.
Pero oće kupit taj motor, ali ne zna je li triba radit ugovor s Antom (na čije ime i dalje glasi motor, jer Marko nije platija porez i prijepis), ili sa Markom (kod kojeg su motor, ključi i papiri).

Imena su izmišljena, ali valjda je sad razumljivije.

😁😁😁
 
Ok, ajmo probat ovako...
Ante je Marku proda motor i da mu je papire.
Marko nije nikad motor prepisa na sebe.
Pero oće kupit taj motor, ali ne zna je li triba radit ugovor s Antom (na čije ime i dalje glasi motor, jer Marko nije platija porez i prijepis), ili sa Markom (kod kojeg su motor, ključi i papiri).

Imena su izmišljena, ali valjda je sad razumljivije.

😁😁😁
Ma Prika nepiseee tako... Ante je proda motor Marku... Marko ga je prepisaaa jer je u prometnoj on vlasnik,nisu platili porez,a to obicno placa kupac...Papire je zapljenio Ante... Pero oce sad kupit motor... prvo treba viditi zasto su papiri kod Antei jeli sve u redu sa Markom il kakvim dugom... eto...
 
Mislim da te jebe početak rečenice u pitanju kojeg je momak postavija...
"Prodavač" u njegovom postu je onaj tko sada prodaje motor (i ima papire - koji ne glase na njegovo ime).
 
Mislim da te jebe početak rečenice u pitanju kojeg je momak postavija...
"Prodavač" u njegovom postu je onaj tko sada prodaje motor (i ima papire - koji ne glase na njegovo ime).
Shepa,nemoremo ovo rjesit,jedino uz kavu negdje ,ako nisam u pravu, a nisi ni ti... (y)
 
Meni je sve kristalno jasno.

Upravo iz ovakvih razloga sva vozila koja prodam odmah i odjavim, pa neka se dalje novi vlasnik jebe s njima, a ne da me nakon XY godina netko zove radi sastavljanja novog kupoprodajnog ugovora.

😁😁😁
 
  • Like
Reactions: Paf
Meni je sve kristalno jasno.

Upravo iz ovakvih razloga sva vozila koja prodam odmah i odjavim, pa neka se dalje novi vlasnik jebe s njima, a ne da me nakon XY godina netko zove radi sastavljanja novog kupoprodajnog ugovora.

😁😁😁
e,tako je,u potpunosti i nemas problema nikad... pozdrav di god bio...
 
  • Like
Reactions: Shepa
Situacija:
Prodavač XX ima kupoprodajni ugovor sa YY iz 2003, uredno ovjeren od strane javnog bilježnika u 3 primjerka.
No nakon toga nije prenio motor na sebe i nije platio 5% poreza što se u to vrijeme trebalo.....
Motor je odjavljen, prometna i knjižica vozila su kod XX no vlasnik upisan u njima je YY.
Da li kod kupnje tog vozila raditi ugovor sa prodavačem XX ili sa YY koji je naveden u prometnoj i knjižici vozila?

Da li XX dobiva kaznu radi ne plaćanja poreza iz 2003 u slučaju da se radi ugovor s njime?
XX nikada nije bio vlasnik jer nije platio porez i preveo motor na sebe. U policiji se YY vodi kao vlasnik (i u papirima je on vlasnik), tako da bi prodavač XX trebao osigurati da vlasnik motora YY potpiše kupoprodajni ugovor.
Postoji i mogučnost da prodavač XX plati porez i zatezne kamate, tada je ugovor važeči i može potpisati kupoprodajni ugovor, a ti bi kod prenosa motora na svoje ime morao predati oba kupoprodajna ugovora (ugovor između XX i YY, te ugovor između tebe i XX).
 
Ante i Marko su napravili kupoprodajni ali nije plačen porez i nisu napravljeni papiri na Marka, triba platit porez po tom kupoprodajnom i onda novi kupac radi novi kupoprodajni sa Markom i opet se plača porez inače se radi prekršaj zakona.:unsure:
 
  • Like
Reactions: Shepa
Ante i Marko su napravili kupoprodajni ali nije plačen porez i nisu napravljeni papiri na Marka, triba platit porez po tom kupoprodajnom i onda novi kupac radi novi kupoprodajni sa Markom i opet se plača porez inače se radi prekršaj zakona.:unsure:
Što je i normalno, ali se u ovom slučaju trenutnom vlasniku (neupisanom) vjerojatno čini glupo plaćat porez (i zatezne kamate) radi prijenosa vlasništva (koje realno neće uživat), kad će isto morat napravit i novi kupac. Jednostavije mu je zajebavat prethodnog vlasnika (onog u papirima) da sastavi novi kupoprodajni sa novim kupcem.
Ti su mi najdraži... imaš za motor, a nemaš za prijepis.
Plati pa se rugaj.
😁
 
Onda će bit dva legalna vlasnika jer oba imaju valjane ugovore.
 
Obicno dodje do toga da se ide kontaktirati vlasnika koji je u papirima da se napravi novi ugovor bas da bi se izbjeglo placanje duplo, a taj covjek koji je vlasnik u papirim ako je pametan naravno da nece pristati napraviti nove ugovore jer mamlaz koji je kupio motor a nije prepisao je u tome vremenu mogao napraviti xy prekrsaja i drugih gluposti koje bi se na taj nacin pripisale covjeku cije ime stoji u papirima jer bi na taj nacin izgubio dokaz (ponistenje ugovora) da motor nije bio kod njega..

Inace to je bila najcesca praksa kod prodaje skutera medju klincima..
 
  • Like
Reactions: Zog and Shepa
Mutna posla i takve motore izbjegavam..
Kupovina 3-4 dobra Endura otpala zbog ovakvih gluposti.
Poznati Enduro natjecatelj iz Istre:
'Prodajem motor, imam ugovor star 2 god. a prometna je na prijatelja/rođaka iz grada pokraj'.
2. primjer, kupujem MZ:
'Prodajem motor, ima papire, uredni.'
Ispadne na kraju papiri iz YU!?
Kaos.
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: diesel power
@avinko38 sada zanemari ovo sve napisano jer moroni su u stanju od svega napraviti dramu i komplikaciju

prije nego daš keš uzmeš prometnu i odeš na tehnički provjeriti da li je stvarni vlasnik (YY iz tvoje priče) "uredan" i da li se može napraviti prijepis, ako je sve uredno, napraviš si sam ugovor i preneseš na tehničkom i rješavaš dalje što već misliš rješavati..

ugovor ovjeren kod javnog bilježnika zanemarite jer nema nikakvu valjanost, vjerojatno je i zastario, a postupak plaćanja poreza se gotovo sigurno ne može napraviti jer je taj porez ukinut 01.01.2018. i iza toga nisu htjeli raditi obračune iako je ugovor bio primjerice iz 2017.
 
@avinko38 sada zanemari ovo sve napisano jer moroni su u stanju od svega napraviti dramu i komplikaciju

prije nego daš keš uzmeš prometnu i odeš na tehnički provjeriti da li je stvarni vlasnik (YY iz tvoje priče) "uredan" i da li se može napraviti prijepis, ako je sve uredno, napraviš si sam ugovor i preneseš na tehničkom i rješavaš dalje što već misliš rješavati..

ugovor ovjeren kod javnog bilježnika zanemarite jer nema nikakvu valjanost, vjerojatno je i zastario, a postupak plaćanja poreza se gotovo sigurno ne može napraviti jer je taj porez ukinut 01.01.2018. i iza toga nisu htjeli raditi obračune iako je ugovor bio primjerice iz 2017.
otkad kupac moze sam sebi napraviti ugovor i prepisati kupljenu stvar,to moze samo prodavaoc doticne stvari...
 
a ne baš oduvijek, ali zadnje 3 i nešto sitno godine definitivno može i nitko to ne kontrolira jer ove u cvh/stp boli tuki s obzirom da očito nije bilo većih pizdarija, iako prostora za manipulacije i prevare ima do unedogled, a ti se kasnije sudi i dokazuj ako dođe do sranja..
 
a ne baš oduvijek, ali zadnje 3 i nešto sitno godine definitivno može i nitko to ne kontrolira jer ove u cvh/stp boli tuki s obzirom da očito nije bilo većih pizdarija, iako prostora za manipulacije i prevare ima do unedogled, a ti se kasnije sudi i dokazuj ako dođe do sranja..
cek,znaci ja tebi npr.,priko noci odvezem motor,u kuferu budu papiri i ja ga prepisem na sebe ...
 
@avinko38 sada zanemari ovo sve napisano jer moroni su u stanju od svega napraviti dramu i komplikaciju

prije nego daš keš uzmeš prometnu i odeš na tehnički provjeriti da li je stvarni vlasnik (YY iz tvoje priče) "uredan" i da li se može napraviti prijepis, ako je sve uredno, napraviš si sam ugovor i preneseš na tehničkom i rješavaš dalje što već misliš rješavati..

ugovor ovjeren kod javnog bilježnika zanemarite jer nema nikakvu valjanost, vjerojatno je i zastario, a postupak plaćanja poreza se gotovo sigurno ne može napraviti jer je taj porez ukinut 01.01.2018. i iza toga nisu htjeli raditi obračune iako je ugovor bio primjerice iz 2017.


Što će ti ovi na tehničkom reć da je uredan? Legalno, bez veza i poznanstava? To smiju bez tog vlasnika prisutnog?