Prijepis motocikla

tomekk357

New member
Zanimam me kak smanjiti cjenu prijepisa motocikla, kako se izracunava, znam da se racun 5% ali kao se na ugovoru stavi manja cjena da li onda ide izracun prema rijednosti motocikal po katalogu ili kako? Sto ako se kupuje neispravan ili ostecen motocikl kako se onda izracunava prijepis? I di mogu naci taj njihov katalog po kojem oni imaju vrijednosti auta i motora? Pomozite ko kako zna  :D
 
Vrijednosti motora koju u poreznoj imaju su ionako nešto manje od stvarnih. Npr. procijenjena vrijednost za Kawasaki Z750 2007.godina ti je po njihovom katalogu (knjiga veličine dvije Biblije, malo manjeg formata, izrazito sitno i gusto pisano) ti je 29700 kn, što ispada 4000€+kusur. Neznam u kojem oglasniku ga možeš naći za tu cijenu. Gdje pogledati te vrijednosti i vrijednost oštećenog - nemam pojma. Nadam se da će ubrzo doći kompletni odgovor, i mene živo zanima
 
tomekk357 said:
Zanimam me kak smanjiti cjenu prijepisa motocikla, kako se izracunava, znam da se racun 5% ali kao se na ugovoru stavi manja cjena da li onda ide izracun prema rijednosti motocikal po katalogu ili kako? Sto ako se kupuje neispravan ili ostecen motocikl kako se onda izracunava prijepis? I di mogu naci taj njihov katalog po kojem oni imaju vrijednosti auta i motora? Pomozite ko kako zna  :D

Javi se adminu Bandit on će ti znat pomoć  (y)
 
ja san na kupoprodajni ugovor napisa da san pegasa platija 18000 kn a zenska je izvadila katalog i po njoj vridi 30 000 i lipo mi naplatila 1500 kn poreza
 
ma da smradovi su jbg nekoga zakvace vise nkom po katelogu manje meni je navodno 2000 kn a to mi je jako puno trenutno budem se cuo sa banditom pa kazem stomi je rekao a sutra cu do porezne da vidim tu njihovu bibliju  :mrgreen:
 
jedina pomoc je potvrda od sudskog procjenitelja na nizu vrijednost a o tome se vec spominjalo


 
Dakle...porez pri kupoprodaji vozila izračunava se tako da se uzme cijena vozila iz kataloga orijentacijskih vrijednosti rabljenih motornih vozila, a kojeg izdaje Centar za vozila Hrvatske.
No, ukoliko je vozilo oštećeno...onda se može napraviti procjena tržišne vrijednosti od strane sudskog vještaka.
Naravno, vozilo se mora pregledati i fotografirati.

Ponekad se to ni ne isplati raditi jer te procjena košta više od onoga što uštediš pri plaćanju poreza.
 
-nazovi poreznu u svojoj opcini (gradu) i trazi referenta koji radi na porezu na promet vozila, pitaj koliko je vrijednost tvojeg vozila po njihovim knjigama, primjer: CB900hornet iz 2005. vrijednost je 25.650kn, ti napišeš u ugovoru 20.000kn, i to ti prolazi 100%... (y)  

-za veca odstupanja u cijeni moras imati potvrdu o umanjenoj vrijednosti vozila, istu moras zatraziti kod procjenitelja :misli:
 
Ugl zvao sam ih i neće mi reć ni cjenu po katalogu motora bez ovjerenih kupoprodajnih ugovora  :censored: pa ne vjerujem bandit molim te ako imas uvid u to da mi kazes bar radi orjentacije da se znam pripremit na to sto me ceka znaci radi se o cbr 600 rr 2004 godina ili di ima taj katalog na netu za skinut, trazio sam i nemogu ga nac, hvala!

Evo da ne pisem jos jedan reply ugl zvao drito u cvh i dali mi cjenu 29130 tako da me ispada nesto oko 1400 kn prepis, sad ne znam pokusat cu sastavit ugovor na 25000 pa da prisparam sto vise mogu  :wink: hvala svima na pomoci i da ako tko ima link tog kataloga da mi posalje pa da skinem to da imam
 
Link teško da ćeš naći, prije ćeš recimo nać iglu u plastu sijena nego to  :wink:, al uvijek ti ostaje opcija da nazoveš CVH i naručiš si primjerak tog kataloga na kućnu adresu i platiš ga pravu sitnicu :mrgreen:
 
Eventum said:
:LOL: počinješ s dilanjem motora... naime već sljdeće godine trebale bi biti drugačije vrijednosti (manje, jbg stariji će biti godinu dana) za sve iz tog kataloga.

Svake godine taj katalog ima dva izdanja...što bi reklo da za koji dan izlazi novi :mrgreen:
 
Tako je.. porezna uprava dobiva dvaput godišnje novi katalog sa vrijednostima vozila..

a13n said:
-nazovi poreznu u svojoj opcini (gradu) i trazi referenta koji radi na porezu na promet vozila, pitaj koliko je vrijednost tvojeg vozila po njihovim knjigama, primjer: CB900hornet iz 2005. vrijednost je 25.650kn, ti napišeš u ugovoru 20.000kn, i to ti prolazi 100%... (y) 

nije istina... osim ako si jaaako simpatičan por.referentu/ici pa ti kao slučajno progleda kroz prste.. pravilo je da se oporezuje prema većoj vrijednosti vozila, tj.ako je u ugovoru navedena veća vrijednost od one u katalogu, onda se oporezuje prema ugovoru, a ako je veća kataloška vrijednost onda prema katalogu.  :wink:
 
probat cu sa manjom pa cemo vidjet razlika je 200 kn, mozda i prode, ne ne prolazi i neprogledavaju kroz prste, jbg da sam dao nekoj frendici da nazove ili ode provjerit vjerovatno bi progledali :D ugl nedaju a jako sam simplastican i ljubazan bio  :LOL: ne rteba mi katalog radi dilanja motora nego cisto eto da znam al ako ga nema online svaki put cu zvat zabreg i njih davit sta drugo jeftinije mi nego da narucujem katalog.
 
tomekk357 said:
probat cu sa manjom pa cemo vidjet razlika je 200 kn, mozda i prode, ne ne prolazi i neprogledavaju kroz prste, jbg da sam dao nekoj frendici da nazove ili ode provjerit vjerovatno bi progledali :D ugl nedaju a jako sam simplastican i ljubazan bio  :LOL: ne rteba mi katalog radi dilanja motora nego cisto eto da znam al ako ga nema online svaki put cu zvat zabreg i njih davit sta drugo jeftinije mi nego da narucujem katalog.

Nema ga online, a koliko znam negdje mu je cijena oko 100 €.
 
tomekk357 said:
Ugl zvao sam ih i neće mi reć ni cjenu po katalogu motora bez ovjerenih kupoprodajnih ugovora  :censored: pa ne vjerujem bandit molim te ako imas uvid u to da mi kazes bar radi orjentacije da se znam pripremit na to sto me ceka znaci radi se o cbr 600 rr 2004 godina ili di ima taj katalog na netu za skinut, trazio sam i nemogu ga nac, hvala!

kad sam zvao poreznu u zg isto mi nisu htjeli reći. no onda sam zvao neku manju ispostavu (mislim Velika Gorica ili Sisak) pa mi se čovjek smilovao i pročitao vrijednost iz kataloga.
 
ja sam zvao tri porezne i bez ugovora nista a ubio se od ljubaznosti i ne znam, mislim da je bezveze sto ne smiju dat taj podatak kao, mislim pa sta onda? kak se to moze zloporabit?? :misli: ugl zvao drito cvh i oni su mi dali odma bez problema i bez natezanja vrijednost po katalogu i to je to, a mislim da je bezveze bar se meni cini dat sto eurica za kataog koji vrijedi godinu dana ipak nemam toliko potrebe za tim, ako ce mi sto trebat zovem gospodu u cvh i problem rjesen!  (y)
 
tomekk357 said:
ja sam zvao tri porezne i bez ugovora nista a ubio se od ljubaznosti i ne znam, mislim da je bezveze sto ne smiju dat taj podatak kao, mislim pa sta onda? kak se to moze zloporabit?? :misli: ugl zvao drito cvh i oni su mi dali odma bez problema i bez natezanja vrijednost po katalogu i to je to, a mislim da je bezveze bar se meni cini dat sto eurica za kataog koji vrijedi godinu dana ipak nemam toliko potrebe za tim, ako ce mi sto trebat zovem gospodu u cvh i problem rjesen!  (y)

6 mjeseci...  :wink:
 
Pozdrav drustvo.
Htio bi kupiti malaguti f10 kojeg je vlasnik skucao i iskrivio prednje vilice, a posto vec imam doma jednog beskorisnog bez papira, mislio sam iskoristit njegove djelove da dovedem u red ovoga sa papirima.
E sad, covjek mi trazi za taj motor 1000 kn a nimalo ne sumnjam da ce kataloska vrijednost kod onih knjiskih moljaca bit veca od tih 1000 kn.
Mislim da sam mozda negdje procitao da ovaj porez ne naplacuju na vozila do 50ccm.
Da li je to istina ?

Takoder, bi li me mogao netko malo uputiti u cijeli taj proces prebacivanja papira na moje ime.
Treba napravit kupoprodajni kod javnog biljeznika (koliko to dode cca.?)
Sto dalje ?