Prijepis motocikla

Inam problem\gnjavazu, nakon kupnje motora bi trebao otici u poreznu i napraviti procjenu poreza,a buduci da radim  u ZG, neda mi se da potegnem  400 km do moje porezne samo za to.

Bi li mogao nekome napraviti punomoc ili nesto da mi to odradi?
Znam da neke agencije to rade za kupca u poreznoj!

 
Mislim da sa kupoprodajnim može bilo tko od tvoje familije odraditi posao.Moj motor je na ocu pošto ima veći postotak za osiguranje pa sam to sve ja odradio bez njega a njih,nije bilo briga tko placa.Znači, ode sa kupoprodajnim na poreznu ova joj da uplatnicu i ode u Fina-u ili bilo gdje uplatit lovu i nakon toga dobije papir i sa time se ide na tehnički.Pregleda se motor pa se naprave knjižice i onda mora ići u policijsku postaju sa 35 kuna onih markica i ovjeri ti knjižicu. Sad jedino pitanje jel motor tamo ili sa tobom?
 
Imas pravo na poreznu moze bilo ko doci samo treba ponijet ugovor i prometnu, zvao sam ih  glavno da se plati :)

Motor je na tablicama iz moje zupanije,registriran do 1\2016 tako da iza uplate poreza moram samo na policiju po novu prometnu, moramm jos to iskemijat neznam moze li to proci bez vlasnika?
 
Motor je u ZG.
 
Nepotreban ti je vlasnik jer si ti sa kupoprodajnim ugovorom preuzeo odgovornost motora na sebe a na tehničkom ne bi trebao imati problema.Ja sam još naglasio da nisam vlasnik ali oni se nisu ni obazirali na to pitanje nego sve odradili odmah.Znači, sve ti netko može učiniti umjesto tebe ;)

Ako se dobro sjećam, kada je radio nove isprave ja sam morao dati svoju osobnu da ostane trag tko je to radio ali nikakvih problema.
 
Znači kada se odradi tehnički neka uzme 35 taksenih maraka i ode u policijsku postaju ovjeriti isprave.Da ne ide dvaput bez veze.

Prometnu dobiješ na tehničkom a u policiju se ide stavit pečat i potpis.
 
Pod vlasnikom sam mislio na sebe :)
 
EKIPA pozdrav,znači ovako gledam jedan skut za kupiti,medjutim on je sad u posjedu drugog vlasnika koji ga vozi par mjeseci ali ga nije prepisao na sebe tj. u prometnoj je vlasnik upisan stari tj. prvi. Sadasnji vlasnik  ima kupoprodajni ugovor i platio je porez na prijepis samo ga nije jos prebacio na sebe. E sad mene zanima koja bi bila procedura u slucaju kupnje , sta moram sve provjeriti, da li se moze tu šta zakomplicirati ???. Posto se dosad nisam susreo s slicnom situacijom m :misli: :misli:eek:lim pomoc svaka info. je dobro došla. Unaprijed hvala. :misli:
 
1) Podi u policiju na salter,reci im broj tablice i pitaj ima li ikakvih blokada na pokretninu.

2) Podi u FINU ili na web stranicu i provjeri ima li ikakakvih blokada sa brojem sasije...

Kad to obavis siguran si da skuter moze biti prepisan...

Najbolje bi bilo da prije toga sadasnji vlasnik pode na tehnicki i policiju i obavi prijepis ako je u mogucnosti posto neznam koliko kupoprodajni ugovor vrijedi u svrhu vlasnickog lista (trebao bi vrjedit ali cudna je ovo drzava) ...to ionako traje vrlo kratko i nebi mu trebao biti problem... Jos jedna stvar je bitna na kupoprodajnom, a to je datum do kad on "vrijedi" i do kad se mora ispuniti...

Kupoprodajni ugovor je gradanski ugovor,dakle drzava nema nista s njim sto znaci da kad ti potpises s njim ugovor,u slucaju d se taj ugovor ne moze ispostovat iz nekog razloga (motor se ne moze prepisat bez vlasnika upisanog na prometnoj itd. ti moras tjerat pravdu,tj privatno tuzit stranku u ugovoru sto ce te kostat vise pd vrijednosti skutera...

Moja preporuka,neka ga za pola ure koliko mu treba prepise na sebe a onda vas dvoje po standardnoj proceduri,pucaj na sigurno,ne pada ti lova s neba...

 
Da jasno mi je,motor ima tehnički koji je još valjan, vidiš nisam znao da taj kupop. ugovor što on ima ima rok trajanja,znači najbolje bi bilo s tim ugovorom i papirima otić i pitat da li se može dalje izvršit prijepis i to je najbolje mislim ha. Mislim zašto ljudi kad kupe vozilo ne stave ga odma na sebe nego vozaju se s  ugovorom i poslije kad ga hoće prodat opet sto komplikacija. zar ne . Pa ja koje sam god vozilo kupio prva stvar mi je odma bila napravit prijepis da sam ja vlasnik u prometnoj, i poslije sam miran,ocu prodat ,ocu se vozat tak je svejedno zar ne... 8)
 
PODEROSO said:
Da jasno mi je,motor ima tehnički koji je još valjan, vidiš nisam znao da taj kupop. ugovor što on ima ima rok trajanja,znači najbolje bi bilo s tim ugovorom i papirima otić i pitat da li se može dalje izvršit prijepis i to je najbolje mislim ha. Mislim zašto ljudi kad kupe vozilo ne stave ga odma na sebe nego vozaju se s  ugovorom i poslije kad ga hoće prodat opet sto komplikacija. zar ne . Pa ja koje sam god vozilo kupio prva stvar mi je odma bila napravit prijepis da sam ja vlasnik u prometnoj, i poslije sam miran,ocu prodat ,ocu se vozat tak je svejedno zar ne... 8)

To mi normalni tako radimo  :wink:
 
Ljudi su ljeni, kupe motor pa nemaju love za prijenos ili imaju ovrhe..Postoji x razloga zašto to ne učine odmah.Ja bi jedino uzeo ako je sve jedan kroz jedan.
 
A je u pravu si,a opet mozda je sve ok ,a sta ako je povoljna kupnja pa steta propustit... mislim provjeru se papiri da li ima blokada kakvih i da li je moguce prepisat dalje vozilo i onda sam miran mislim ? Jedino ne znam taj kupop. Jel on ima neko odredjeno vrijeme trajanja il sta vec ? Ajmo kolege jel imao ko mozda slicnu situaciju ???
 
Kupoprodajni ugovor nema rok trajanja vrijedi dok ga god nebudeš išao regati jedino je porez na vozila potrebno platiti u roku od 15 da nepočmu računati kamate
 
Evo ti jedna situacija koja se baš nedavno dogodila, beverly 250 prodao kolega nekom liku i taj motor je ostao na kupoprodajnom ugovoru, ništa se nije prebacivalo.Nažalost učinio je ogromnu grešku i registrirao je skuter tom tipu jer je ovaj pod ovrhom. Motor je tri puta karamboliran i mislio je da se više i ne vozi ali neki dan mu došlo na naplatu 2000 kuna kazni.Nisam siguran jel se može žaliti jer je napravio prekršaj jer je čovjeku registrirao motor.

Dakle, sadašnji vlasnik ga ne može prodati bez vlasnika na kojemu su papiri jer je to prekršajno djelo,jedino da ga ovaj napokon prebaci na sebe. Mislim da je netko spominjao da se može stari ugovor "ugasiti" pa da napravi novi.Uglavnom, ja bi se radije strpio i dobro provjerio o cem je riječ i zašto je tako dobar deal.
 
A sad si ga zakomplicirao skroz,pa kako novi vlasnik ne moze prodati motor dalje,pa on ima kupop.ugovor koji dokazuje da ga je on kupio i da je on njegovo vlasnistvo pa stoga ga moze prodati dalje pretpostavljam... sad je samo pitanje u kojem roku on treba s tim ugovorom sebe uvesti u prometnu kao vlasnika mislim... u svakom slucaju cu sacekati jos i informirati se da li je takva kupnja sigurna kupnja...
 
Netko će se već javit i sigurno potvrdit, nemoguće je preprodati nešto ako nisi platio porez i prebacio na sebe, jedino ako imaš ugovor o punomoći to je druga stvar.
 
Ako mu registracija važi ode se odma napraviti a ako registracija istekla imaš vremena dok ga nebudeš išao registrirati
 
Nije istina da je tvoj motor ako imas kupoprodajni... Evo i zasto :

U slucaju da Fina npr. neda da da se motor proda,nije placen prosli porez ili je motor pod kreditom ; ti podes s tipom i potpises kupoprodajni,javni biljeznik ti ga uredno ovjeri,ti platis i sta sad,motor je tvoj ? Nije... Kad podes na policiju reci ce ti da se motor ne moze prodat i da sam rjesis racune s vlasnikom... Dakle : imas kupoprodajni,dao si lovu a motor je i dalje prvotnog vlasnika...

Sto se tice roka trajanja,ugovor ga moze imat,jer ga je meni imao i glasio je :

U koliko se prijepis ne provede u roku mjesec dana,ugovor se sporazumno ukida...
To je napravljeno iz razloga da netko ne moze vozit motor na moje ime pola godine,dakle,uzeo sam lovu i taj me motor ne interesira,ne zelim da me
Itko zove za njega niti zelim da moje ime pise...
To je moguce jer kupoprodajni ugovor nije strogo definiraj formular,svasta se moze dodat i oduzet
 
Pitanje jedno... Ako može u ovu temu...  :mrgreen:

Kupio Virago 500(ne 535) i ženska na poreznoj hoće 500kn (veli da cijena u kupoprodajnom nije prava) i da je 500kn najniža cijena za porez .

Motor je star 21 godinu...

Dati 500kn ili se pravdati?  :mrgreen: