Prijepis motocikla

ja se bar trudim iz iskustva,di to moj komentar se nije poklapa,a tvoi komentari su isto stani-pani...koda si policajac.,nisam nigdje nikog uvridia,nit cu,nit bi,a te neke posalice mi udju i izadju na drugo uho,al ako su pojedinci preozbiljni i zadovoljni kad misle da nekom spuste jer sve znaju,nek uzivaju u tome...,a ja isto castim ako di naidjem... sta si se pripa... :)

nemam problema s zajebancijom, nego s iznošenjem nepotpunih i netočnih informacija, kao iz zajebancije, a ustvari iz neznanja
spamaš nepotrebno, a ne vidim baš da je tvoja zajebancija nekome baš ekstra zabavna
pivu mogu popit uvik, s prijateljima i onima koji se tako osjećaju

Što će ti ovi na tehničkom reć da je uredan? Legalno, bez veza i poznanstava? To smiju bez tog vlasnika prisutnog?
ako imaš prometnu i kupoprodajni ugovor moraju, to im je posao, radio sam to više puta i nije bilo problema, naravno da u ovako sumnjivoj situaciji nećeš dati pare prije provjere, ali situacija ako je sve uredno, ako je vlasnik živ, nema kazne, ovrhe itd itd. je riješiva bez problema
 
Paf svi su skužili situaciju, jedino ti ne kontaš, drži se sisa i guzica na Strom forumu....
Jučer bio na tehničkom i raspitao se za slučaj....po riječima službenice dvije su mogučnosti:
1. XX poništava ugovor kod javnog bilježnika i on se izbacuje iz priče te ja kao kupac radim ugovor sa YY koji je naveden u dokumentima.
2. XX plaća porez koji je dužan, ja radim ugovor s njim.
No kao što Moon rekel mogučnost plaćanja tog poreza je vjerojatno nemoguća te je upitan daljnji tok...
Nakon službenice pitam poznanika koji isto radi na tom tehničkom te ima sve moguće slučajeve u malom prstu.....on predlaže, napraviti direktno ugovor sa YY te XXa potpuno izbaciti iz priče, kopija ovjerenog XXovog ugovora koji je ostao kod javnog bilježnika više sigurno ne postoji nakon 17 god tako da ne može nigdje "isplivati"...
 
  • Like
Reactions: enduro
cek,znaci ja tebi npr.,priko noci odvezem motor,u kuferu budu papiri i ja ga prepisem na sebe ...
Ne, jer će taj motor biti prijavljen kao ukraden i u sistemu. Na kraju lako je i doći do tebe. Moraš biti pglu.
Na tehničkom ne provjeravaju potpis, da li je falsificiran, pa ako imaš dogovor s nekim prijateljem možeš ga i sam potpisati ofrlje ako on trenutno nije tu.
 
Nakon službenice pitam poznanika koji isto radi na tom tehničkom te ima sve moguće slučajeve u malom prstu.....on predlaže, napraviti direktno ugovor sa YY te XXa potpuno izbaciti iz priče, kopija ovjerenog XXovog ugovora koji je ostao kod javnog bilježnika više sigurno ne postoji nakon 17 god tako da ne može nigdje "isplivati"...
Tako je, taj ugovor je bio samo kod bilježnika , samo su kupoprodajne ugovore za nekretnine slali poreznoj, za motorna vozila ne.
 
Sve rasprave na ovu temu završavale su na način da se zažmiri i radi novi ugovor izmedu aktualnog vlasnika i novog jelena preskačući sve dosadašnje ugovore s potpisom i/ili bez njega.
 
  • Like
Reactions: enduro and Paf
Što se dešava s osiguranjem kod prodaje motora? Dal ono i dalje vrijedi do isteka zajedno s registracijom i tehničkim?
Koliko sam skužio osim kupoprodajnog ugvora netreba ništa više s njim se ide u stanicu za tehnički napraviti prijenos vlasništva?
Dal staviti na ugovor manji iznos ili to nema veze jer oni po svojoj nekoj tablici obračunavaju porez?
Hvala.
 
Što se dešava s osiguranjem kod prodaje motora? Dal ono i dalje vrijedi do isteka zajedno s registracijom i tehničkim?
Koliko sam skužio osim kupoprodajnog ugvora netreba ništa više s njim se ide u stanicu za tehnički napraviti prijenos vlasništva?
Dal staviti na ugovor manji iznos ili to nema veze jer oni po svojoj nekoj tablici obračunavaju porez?
Hvala.
osiguranje se prenosi. Ja sam prosle godine kupio motor od dečka koji ga je registrirao i ujedno napravio osiguranje. Ispunili smo kupoprodajni ugovor,dao mi je policu i isao sam na stanicu za tahnički pregled gdje sam motor prebacio na sebe. Oni ti racunaju porez, neovisno o iznosu koji si ti stavio.
 
  • Like
Reactions: thommy
Što će ti ovi na tehničkom reć da je uredan? Legalno, bez veza i poznanstava? To smiju bez tog vlasnika prisutnog?

Iz Splita doveo auto samo mi bivsi gazda dao presliku osobne, kupio ugovor ispisao sam i potpisao za oboje i otisao bez problema u tehnicki. Osobna je the key 🤣
 
  • Like
Reactions: thommy
Iz Splita doveo auto samo mi bivsi gazda dao presliku osobne, kupio ugovor ispisao sam i potpisao za oboje i otisao bez problema u tehnicki. Osobna je the key 🤣
Samo OIB moraš znat i to je to. Pitao ja kad je krenulo na tehničkom, kako - zašto? Kažu, naš je posao tehnička ispravnost, krađa i prevara je pod nadležnosti MUP-a.
 
Što se dešava s osiguranjem kod prodaje motora? Dal ono i dalje vrijedi do isteka zajedno s registracijom i tehničkim?
Koliko sam skužio osim kupoprodajnog ugvora netreba ništa više s njim se ide u stanicu za tehnički napraviti prijenos vlasništva?
Dal staviti na ugovor manji iznos ili to nema veze jer oni po svojoj nekoj tablici obračunavaju porez?
Hvala.
Kako su već drugi rekli, osiguranje se prenosi. Eventualno se nakon prijenosa vlasništva javiš tom osiguranju, kažeš da si kupio to vozilo, pokažeš im prometnu sa svojim imenom i oni ti zamijene policu tj. stave na nju tvoje ime.

Za prijenos u stanici za tehnički je dovoljan ugovor o kupoprodaji i tvoja osobna i polica osiguranja od prodavatelja.

Iznos u ugovoru nema veze za izračun troškova prijenosa, trošak prijenosa ovisi o cm3 i godini proizvodnje vozila. U lipu točan izračun možeš naći ovdje: https://www.hak.hr/kalkulator-tpr/

Primjer popunjenog kalkulatora možeš vidjeti na slici (745 cm3, 2018. god, 1600 kn).
 

Attachments

  • 20220904_162448.jpg
    20220904_162448.jpg
    107.8 KB · Views: 0
Ekipa jel tocan taj kalkulator za izracun prijenosa vlasništva?
Konkretno
Uzeo bi z 750 2007 godinu s 55000km
Po izracunu je nekih 63€ sto mi se malo cini?
 
ekipa pitanje ?
ako je motor koji prodajem u vlasništvu moje žene dali ona mora biti baš ta koja ispunjava kupoprodajni ugovor prilikom prodaje ili mogu i ja ako mi onda da osobnu i njene podatke ?
btw,kupac poslje navodno samo na tehnički prepisat vlasništvo i nema više ka prije veze s policijom ??
 
Ne mora ona ispuniti kupoprodajni, možeš i ti :mrgreen:, ali ona mora biti prisutna na tehničkom ili netko sa punomoći.
 
  • Like
Reactions: DA-IM
ona bi (sluzbeno) trebala potpisati, a ko ce popuniti manje bitno....
kupac sam ide na tehnici, mozes naravno s njim al ne moras