Prijepis nereganog motora

GT said:
Promaklo mi je. Ali trebalo bi biti još jednostavnije, naprave kupoprodajni i ovjere kod bilježnika ako dođe do problema (kao što je netko već napisao).
Na ovjeri je datum i u teoriji ne bi trebalo biti problema ako dođe do nečega u međuvremenu. Da, kažem u teoriji jer se u praksi napravi problem i gdje ga nema...

a šta je s onim da vozilo moraš platit porez/takse i prepisat na sebe u roku od 15 dana od potpisa kupo-prodajnog ugovora?
 
Ako si dobar sa njim napravi samo punomoc i prebaci to na sebe prije registracije.
 
a zapravo najednostavnije nazvat teh stanicu gdje se misli poslje regat i dobit informacije... pa poslje ako negdje i zapne možeš ali vi ste mi tako rekli  :mrgreen:
 
M12 said:
a šta je s onim da vozilo moraš platit porez/takse i prepisat na sebe u roku od 15 dana od potpisa kupo-prodajnog ugovora?
To sam zaboravio. U slučaju kojeg sam imao je rega bila kroz par dana. Za izračun upravne pristojbe trebaš u STP, a platiti možeš kod njih ili na propisani račun.
U svakom slučaju, najbolje je nazvati i direktno sa njima dogovoriti. Sve drugo su, više manje, "nagađanja".
 
Ovi kaj delaju na tehničkim pregledima ,uglavnom se tupo drže slova zakona .Ako im nekaj nije jasno 100% samo rijetki će bilo što tumačiti na svoj način,a pročitati značenje među redovima za njih je uglavnom nepoznat pojam .Zašto ? Jer naši zakoni su umnogome nedorečeni i prostora za iskrivljavanje uvijek ima .Evo ,ovo sad npr.Zašto ja ne bi mogao kupiti neregistrirano vozilo i kao takvo ga jednostavno prenijeti u moje vlasništvo .Kaj njih na stp-u boli k...c kad ću ja to vozilo regati i kad će to biti .Ako nemam novce sad ,možda za mjesec ,dva ,možda kad ga popravim ili što već .Stoga ,tek kad ga kanim regati onda me sljeduje i nova knjižica vozila .Ovaj kakti rok od 15 dana za prijenos ,to je degutantna izmišljotina,stanice ubiru lovu  a one njihove čuvene radnje i predradnje za tehnički pregled je čista  ozakonjena pljačka lobija koji je na čelu . 8) :021:
 
Znači ,treba kupovati samo vozila koja su kao tehnički ispravna,a takvih ima .Ili ,prijepis raditi kad vozilo osposobiš za tehnički i regu.Dakle ,čekaš da se to poklopi .,ispravnost ,kupoprodaja ,prijepis ,tehnički ,rega ,novac . 8) (y)
 
Kawah said:
Ovi kaj delaju na tehničkim pregledima ,uglavnom se tupo drže slova zakona .Ako im nekaj nije jasno 100% samo rijetki će bilo što tumačiti na svoj način,a pročitati značenje među redovima za njih je uglavnom nepoznat pojam .Zašto ? Jer naši zakoni su umnogome nedorečeni i prostora za iskrivljavanje uvijek ima .Evo ,ovo sad npr.Zašto ja ne bi mogao kupiti neregistrirano vozilo i kao takvo ga jednostavno prenijeti u moje vlasništvo .Kaj njih na stp-u boli k...c kad ću ja to vozilo regati i kad će to biti .Ako nemam novce sad ,možda za mjesec ,dva ,možda kad ga popravim ili što već .Stoga ,tek kad ga kanim regati onda me sljeduje i nova knjižica vozila .Ovaj kakti rok od 15 dana za prijenos ,to je degutantna izmišljotina,stanice ubiru lovu  a one njihove čuvene radnje i predradnje za tehnički pregled je čista  ozakonjena pljačka lobija koji je na čelu . 8) :021:
Motor je tvoje vlasništvo ugovorom.
Ovo 15 dana zaboravite samo da je ugovor od 01.01.2018 pa nadalje.
 
Ekipa, hvala svima na pomoći.

Još jednom dolazimo do toga da u ovoj državi ništa nije normalno i logično.

Kako je netko rekao, budem probao prvo pitati na STP-u.

Druga opcija je da kažem vlasniku da ga registrira kako zna i umije pa da ga onda kupim. Napravimo prijepis odmah nakon što tehnički napravi.

Hvala još jednom.
 
koss said:
Motor je tvoje vlasništvo ugovorom.
Ovo 15 dana zaboravite samo da je ugovor od 01.01.2018 pa nadalje.
Kojim ugovorom, kod javnog biljeznika ili na tehnickom?
 
Ugovorom između tebe i prodavatelja. Vaši potpisi imaju pravnu težinu.
Javni bilježnik je dodatna opcija.
Vozilo ne mora biti tehnički ispravno, ali je tvoje.
 
koss said:
Ugovorom između tebe i prodavatelja. Vaši potpisi imaju pravnu težinu.
Javni bilježnik je dodatna opcija.
Vozilo ne mora biti tehnički ispravno, ali je tvoje.

tvoje je jer imaš ugovor, s kojim se poslije moraš hebat i dokazivat da si ga tada kupio, a isto tako i prodavatelj..
a u sustavu je vozilo tvoje tek kada ga registriraš na sebe, a sve do tada se vodi na onog tko ga je odjavio ili zadnji registrirao..znači i u policiji i u sustavu stp i cvh i u poreznoj....
 
O jbt. sad bum još i na tehnicki išal s strahom, jesu li kog vraga sjebali  :(
 
Neznam baš kakvu pravnu težinu ima potpisani ugovr, bez ovjere bilježnika ili bez potpisa svjedoka.
U slučaju problema je tvoja riječ protiv njegove, kako dokazati tko je u pravu...
Mene zapravo i čudi da su promjenili tu praksu za prijepis i da ne treba ići više kod bilježnika jer to otvara prostor za razno razne malverzacije.
,
 
toecutter said:
Neznam baš kakvu pravnu težinu ima potpisani ugovr, bez ovjere bilježnika ili bez potpisa svjedoka.
U slučaju problema je tvoja riječ protiv njegove, kako dokazati tko je u pravu...
Mene zapravo i čudi da su promjenili tu praksu za prijepis i da ne treba ići više kod bilježnika jer to otvara prostor za razno razne malverzacije.
,


Od Jb nema nikakve koristi.

Prije primjene novog zakona, prijatelj kupio auto, platio porez. Neregano lezalo 2 godine. Isao ga regat, nije mogao jer je firma kod koje je kupio auto zavrsila u stecaju s dugovima. Jos dvije godine suda da dokaze da je prije stecaja to kupio. Tako da...JB LOL.

A malverzacije...skeptican sam da se ista mijenja. Ako cijela europa tako funkcionira, i mi mozemo. Zasto cekati red i radno vrijeme da netko lupi pecat da je vidio prodavateljovu osobnu?
 
toecutter said:
Neznam baš kakvu pravnu težinu ima potpisani ugovr, bez ovjere bilježnika ili bez potpisa svjedoka.
U slučaju problema je tvoja riječ protiv njegove, kako dokazati tko je u pravu...
Mene zapravo i čudi da su promjenili tu praksu za prijepis i da ne treba ići više kod bilježnika jer to otvara prostor za razno razne malverzacije.
,
Ko svuđe u svijetu samo što je naše sudstvo u rcuku.
Zašto čekovi više nigdje ne prolaze jer niko ne odgovara za potpis, a ima pravnu težinu.
U USA ti policija kuca na vrata, u Austriji mi otac uzeo kredit na šalteru sa samo jednim potpisom, u Sloveniji tražim
pečat na ugovor o kupnji motora, a službenica mi govori da prodavatelj i ja garantiramo pod krivičnom i materijalnom odgovornošću sa svojim potpisom.
I sve te "sitne" prevare se ne kažnjavaju kod nas od vraćenih kilometara, čekova bez pokrića do onog pravi se lud nisam ja pa ti dokaži.
 
M12 said:
a zapravo najednostavnije nazvat teh stanicu gdje se misli poslje regat i dobit informacije... pa poslje ako negdje i zapne možeš ali vi ste mi tako rekli  :mrgreen:

To ovjesis macku o rep, bez pismenog dokaza nista, a ono ti isto garantira da se tek mozes krenut borit u slucaju nekih problema, i opet ishod na kraju upitan
 
maRRin 06 said:
Kojim ugovorom, kod javnog biljeznika ili na tehnickom?

Ugovorom popunjenim u birtiji uz pivo i kavicu i potpisanim od strane prodavatelja i kupca.
 
Da ne otvaram novu temu
Kolko max vrijede probne plocice i osiguranje uz njih, mozda tako premaknuti registraciju za mjesec, dva