Prijevod motora....

Aureus

New member
Ovako dosad nikad nisam imao motor ...

Kupio sam konkretno tzr 50 yamahu ....

placena je oko 24 500 kn

ja sam je platio oko 13 000 kn 

sad me zanima kako se racuna trosak prijevoda kako da bude sto manji to jest kako odraditi opceniti prijevod...¸¸

Hvala unaprijed ¸¸¸¸¸¸
 
prijenos?

na kupoprodajnom treba pisati uvijek 1/3 cijene u kunama... onda ides u poreznu platiti porez koji ti ocitaju iz kataloga. ako je cijena veca u ugovoru nego u katalogu onda ti naplate po cijeni u ugovoru. zato se u ugovoru pise tako niska cijena.

dobijes svoj primjerak kupoprodajnog ugovora , potrvrdu da si platio porez sa zelenim zigom...

s tim ides na tehnicki registrirati motor (naravno, osiguranje obavis isto)...

zatim s tehnickog ides na policiju da tu potvrde prometnu

i vratis se s tehnickog po plocice...

to ti je sve :D
 
... a prijevod možeš napraviti i kod sudskog vještaka. Ako ti treba službeno. Za jednostavnije stvari možeš i na crno. 8)
 
mate said:
... a prijevod možeš napraviti i kod sudskog vještaka. Ako ti treba službeno. Za jednostavnije stvari možeš i na crno. 8)

Ali i to ti zna izgledati da boli glava :mrgreen:
Neki dan sam imao papire (prijevod) od sudskog vještaka iz Illionisa (USA) i skoro sam se popišao,tko je njemu dao potvrdu da može biti sudski vještak,bolji prijevod bi napravio neki naš bauštelac,nakon 3 g. rada u USA :mrgreen:
 
mate said:
Ili skeniraj ili te prozivam lažovom. :mrgreen:

Ma trebao sam,imao sam neke indijance koji su otvorili podružnicu firme tu kod nas u HR,pa je G-đa promijenila prezime udajom,ustvari,baš bi mogao i potražiti u ponedjeljak spis,pa skeniram (y)
 
Izbriši imena da nemaš neugodnosti, ali ostalo bi bilo zanimljivo pogledat. :mrgreen:
 
mate said:
Izbriši imena da nemaš neugodnosti, ali ostalo bi bilo zanimljivo pogledat. :mrgreen:

Ma naravno,pa nisam moron,barem se nadam :mrgreen:
 
Kad ste već kod bisera... Ovo me dočekalo na brisaču 01.01. u 2 ujutro! :mrgreen:
 
shonyo said:
Kad ste već kod bisera... Ovo me dočekalo na brisaču 01.01. u 2 ujutro! :mrgreen:

A kakve su instalacije u igri? :misli:
 
jolly the roger said:
znaci paukovi obitavaju kod tebe :mrgreen:


dobro da nisi naso konjsku glavu :mrgreen:
Nije to kod mene. Ilica je u pitanju.
ADAM said:
A kakve su instalacije u igri? :misli:
Plinski ormarić, onaj žuti. Kaj je najbolje, nije ulaz u zgradu, nego ulaz u lokal, koji se trenutno ne koristi.


E da, a vani je iscrtan parking. :mrgreen:
 
shonyo said:
Nije to kod mene. Ilica je u pitanju.Plinski ormarić, onaj žuti. Kaj je najbolje, nije ulaz u zgradu, nego ulaz u lokal, koji se trenutno ne koristi.


E da, a vani je iscrtan parking. :mrgreen:

Di u Ilici?
Naime,logo,pa i rukopis...
Mislim da bi mogao biti netko koga poznam :misli: 8) :mrgreen:
 
ADAM said:
Di u Ilici?
Naime,logo,pa i rukopis...
Mislim da bi mogao biti netko koga poznam :misli: 8) :mrgreen:
Preko puta one benzinske kod onog velikog raskršća u Vrapču. Već na samom kraju. Kad ideš iz grada, poslije Kaptol Carga, s iste te strane.
 
demza said:
prijenos?

na kupoprodajnom treba pisati uvijek 1/3 cijene u kunama... onda ides u poreznu platiti porez koji ti ocitaju iz kataloga. ako je cijena veca u ugovoru nego u katalogu onda ti naplate po cijeni u ugovoru. zato se u ugovoru pise tako niska cijena.

dobijes svoj primjerak kupoprodajnog ugovora , potrvrdu da si platio porez sa zelenim zigom...

s tim ides na tehnicki registrirati motor (naravno, osiguranje obavis isto)...

zatim s tehnickog ides na policiju da tu potvrde prometnu

i vratis se s tehnickog po plocice...

to ti je sve :D



Njihov katalog se moze negdje nesluzbeno pogledati mislim na netu ili slicno.?? mislim nije mi hitno to sad jer od frenda kupujem, ali ako nije puno love odradio bi odmah ...
 
Aureus said:
Njihov katalog se moze negdje nesluzbeno pogledati mislim na netu ili slicno.?? mislim nije mi hitno to sad jer od frenda kupujem, ali ako nije puno love odradio bi odmah ...
Mislim da to nećeš nigdje ovak nać. Al ako imaš nekog u nekom osiguranju, oni ti imaju te kataloge, tablice, pa onda pogledaš. Makar mislim da i špediteri imaju isto to.