Prijevoz motocikla u inozemstvo

adshmoto

New member
Pozdrav, slao bi motor kombijem za irsku te me zanima da li netko zna trebam li dati neku dokumentaciju prijevozniku?
 
Papire motora,relaciju,i da je odjavljen te punomoc.,inace bi svatko ubacio kakav motoric i poveza ga van granice...
 
  • Like
Reactions: adshmoto
Papire motora,relaciju,i da je odjavljen te punomoc.,inace bi svatko ubacio kakav motoric i poveza ga van granice...
Zvao sam breganu i ekipa na granici kaže da za prijevoz unutar EU samo moram dat papire od motora i prometnu...
 
  • Like
Reactions: mate
Zar nije jednostavnije prodat motor i tamo kupit drugi..ovako ovde odjava tamo prijava.prevoz..ima tu papirologije hodanja i troskova nenadanih
 
Zar nije jednostavnije prodat motor i tamo kupit drugi..ovako ovde odjava tamo prijava.prevoz..ima tu papirologije hodanja i troskova nenadanih
prijevoz mi bio 200 Eura, 46 Eur tehnički i 79 Eur osiguranje

dakle isplati se



Srki
 
  • Like
Reactions: adshmoto
Zar nije jednostavnije prodat motor i tamo kupit drugi..ovako ovde odjava tamo prijava.prevoz..ima tu papirologije hodanja i troskova nenadanih
U Irskoj se mozes furat do max 180 dana sa HR tablicama a posle ga moras regat na Irske table ili ga vratit u Hr.
Tam godisnje imas 20tak dana bez kise, a asfalt je iz istog razloga jako grub/hrapav tak da ždere gume doslovno
 
  • Like
Reactions: adshmoto and go-go
U Irskoj se mozes furat do max 180 dana sa HR tablicama a posle ga moras regat na Irske table ili ga vratit u Hr.
Tam godisnje imas 20tak dana bez kise, a asfalt je iz istog razloga jako grub/hrapav tak da ždere gume doslovno
Ovo je zapravo upuceno članu adshmoto....
 
Pitanje,gazda je doveza Dominatora iz Češke u Hrvatsku i ostavija ga,smijem li ga ja sad recimo tu voziti pošto je motor na CZ tablicama?
 
Tako je, carinski prekrsaj, ista je prica sa autom, osim ako vlasnik nije sa tobom u autu.. barem je tako bilo do nedavno..
 
  • Like
Reactions: cadjo
Zar nije jednostavnije prodat motor i tamo kupit drugi..ovako ovde odjava tamo prijava.prevoz..ima tu papirologije hodanja i troskova nenadanih
Ne mora radit u HR odiavu, samo se tamo odveze na tehnicki i sve riesi (y)
 
  • Like
Reactions: adshmoto