Prijevoz motocikla u inozemstvo

U Irskoj se mozes furat do max 180 dana sa HR tablicama a posle ga moras regat na Irske table ili ga vratit u Hr.
Tam godisnje imas 20tak dana bez kise, a asfalt je iz istog razloga jako grub/hrapav tak da ždere gume doslovno
Da to sam i ja čuo 6 mjeseci i onda nove tablice... Ma ne smeta meni kiša a za asfalt vidis nisam razmišljo... Vidjet cemo kolko ce nove gume trajat gore hahah
 
  • Like
Reactions: cicogti
Nemora uopce raditi odjavu, jer ako je vlasnik, moze se tamo voziti jos 180 dana od dana ulaska u Irsku, pa tek onda ga regati na irske table..
Dobro ti je i uzet irsku vozacku, zapravo ti ju zamjene (daju ti irsku a hrvatsku oni salju mupu), zato sto ce ti biti jeftinije osiguranje, jer voze lijevom stranom a mi desnom...
 
  • Like
Reactions: adshmoto
Hmmmmmm...kakvo je vrime kroz godinu u Irskoj.,bas ces se navozati... bolje kakav autic...
 
Hmmmmmm...kakvo je vrime kroz godinu u Irskoj.,bas ces se navozati... bolje kakav autic...
Evo ovako
Bia san cca sve skupa u Irskoj 25 dana a u Glasgowu ko zna koliko
10 dana Cork 15 dana oko Dublina
Tamo motor je zakurac osim ako nije problem vozit po kisi….
U osmi misec…..cca 25.08… ujutro u 8 sati temp 8 stupnjeva
Asvalt abrazivan da je to cudo ali opet mokro…….
Jos voze krivon stranon tako da jd kruzni tok veseli dogadaj….
 
  • Haha
  • Like
Reactions: hondimir and enduro
Evo ovako
Bia san cca sve skupa u Irskoj 25 dana a u Glasgowu ko zna koliko
10 dana Cork 15 dana oko Dublina
Tamo motor je zakurac osim ako nije problem vozit po kisi….
U osmi misec…..cca 25.08… ujutro u 8 sati temp 8 stupnjeva
Asvalt abrazivan da je to cudo ali opet mokro…….
Jos voze krivon stranon tako da jd kruzni tok veseli dogadaj….
pa Paf uvik kaze kako je...neema veceg gusta od voznje nasim cestama,pa Bosne...pa Hercegovine...,Albanija...Makedonijata...itd...
 
pa Paf uvik kaze kako je...neema veceg gusta od voznje nasim cestama,pa Bosne...pa Hercegovine...,Albanija...Makedonijata...itd...
Da se provozas po Schwarzwaldu, brzo bi to sve zaboravio. Fino je to dole sve, ali brate cesta ko staklo svugdje.
 
Da se provozas po Schwarzwaldu, brzo bi to sve zaboravio. Fino je to dole sve, ali brate cesta ko staklo svugdje.
Dosta sam po cesti,sto locco,sto koja turica...izbjegavam auto-ceste max.,jedino ako je nesto hitno...nase ceste su skliske ko staklo jedino nakon duze suse, pa kad padne prva kisa...tad oni koji neznaju lete na sve cetri... djabe i gume dobre,i vozilo..., sve ostalo ... neznam uopce kako neko more pasti u voznji,a da je do njega,u mjestu,kad stanes se moze dogoditi,al to opet moras biti preeeumoran il jaka Bura... ,jedino gume uvjek imati dobre... i no frx.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Svi kukaju za kišu a meni draža jesen nego ljeto za motor. Kad je preko 30* ja po danu ne sjedam na motor ako ne moram, dok me kiša uopće ne brine, samo se manje savijam u zavojima
 
Paf, kloni se takvih izjava. Iritantne su jer to što ti radiš s motorom ljudima je presporo i za bicikl.
OK.,samo dajem kakav savjet,mozda pomognem kome...
 
Dosta sam po cesti,sto locco,sto koja turica...izbjegavam auto-ceste max.,jedino ako je nesto hitno...nase ceste su skliske ko staklo jedino nakon duze suse, pa kad padne prva kisa...tad oni koji neznaju lete na sve cetri... djabe i gume dobre,i vozilo..., sve ostalo ... neznam uopce kako neko more pasti u voznji,a da je do njega,u mjestu,kad stanes se moze dogoditi,al to opet moras biti preeeumoran il jaka Bura... ,jedino gume uvjek imati dobre... i no frx.
Istina, auto mi ima skoro 300 konja na straznjim kotacima, ali su nove gume gore i ovamo mi bas nikad ne prokliza ma sta mu radio. Dole kad god dodjem, na svakom kretanju light show na tabli i nebrojeno puta mi se upalio ABS i bez da naglo kocim. Mozda si se ti navikao na to, ali meni je to katastrofa.
Evo ti primjer, ona ulica od Falkenstein kampa gore uzbrdo. Tu mi se na doslovno svaki pritisak na papucicu gasa vise od 20% palile sve moguce asistencije. Ista stvar u Supetru gdje inace ljetujemo, a da o stanju cesta kod nas u Hercegovini ni ne pricam.
Ja vam svima koji dole vozite motor stvarno skidam kapu. Mene je po takvoj cesti strah voziti i ne uzivam u takvoj voznji.
 
Ne znam, u pravu si.
Imamo mi jednog Burima u gradu odakle sam ja. Pricas ti njemu nesto ozbiljno i argumentovano i sve on tebe saslusa i klima glavom pa ti na kraju kaze "Plavi kombi, poš'o lopte igrat". Zapitaš se onda zasto si mu ista objasnjavao i trudio se.
Burim ima IQ prosječne bubamare i takav je od rođenja.
 
Ne znam, u pravu si.
Imamo mi jednog Burima u gradu odakle sam ja. Pricas ti njemu nesto ozbiljno i argumentovano i sve on tebe saslusa i klima glavom pa ti na kraju kaze "Plavi kombi, poš'o lopte igrat". Zapitaš se onda zasto si mu ista objasnjavao i trudio se.
Burim ima IQ prosječne bubamare i takav je od rođenja.
Obadva ste u pravu ... i to nema veze.,bitno je kome je bolje, ko je zdraviji,a i da imas s kim popricat ... :)