Prikolica za motocikl

-TekMa_46-

New member
Nov 20, 2007
181
0
0
29
Varazdin
Dižem temu iz mrtvih,da ne otvaram novu... :wink:
Krećem u izradu prikolice za motor,autoprikolicu imam samo cu skinuti sanduk i staviti drvenu oplatu na pod tako da se moze mijenjati sanduk-oplata po potrebi..
Sad me zanima da li ima kakav dučan sa dijelovima za auto prikolice??trebam one kukice koje ce doci na pod kroz koju prolaze gurtne i blatobrane,a mozda i kotač koji dolazi na rudo??
hvala

Lovro Vz

New member
Nov 10, 2008
1,918
0
0
37
Varaždin, okolica
ak već imaš auto prikolicu i namjeravaš je koristiti i dalje kao auto prikolicu za prijevoz robe/tereta a ponekad i za prijevoz jednog motora, kaj nebi bilo jednostavnije da jednostavno napraviš navoz kojeg našarafiš na podnicu prikolice sa recimo 4 šarafa a kuke za fiksiranje idu na bočne stranice.. :misli:
Inače motor se bez brige transportira u običnoj prikolici, staviš ga u dijagonalu prikolice na nogu, zategneš jednu gurtnu sa strane nogare (tolko da bude napeta), drugu gurtnu na kontra starnu i stiščeš dok amortizeri krenu prema dolje...i nema apsolutno da se pomakne, samo ne pretjerati pa svineš nogaru :mrgreen:.
Bitno da je motor s prvim kotačem zaglavljen u uglu prikolice da se kod naglog kočenja ne desi pizdarija
Isprobano i najjednostavnije, najbrže a garantirano sigurno i ispravno
(a ak si paranoičan gurtna x4)

mate

Administrator
May 22, 2002
1,044
325
83
-TekMa_46- said:
Dižem temu iz mrtvih,da ne otvaram novu... :wink:
Krećem u izradu prikolice za motor,autoprikolicu imam samo cu skinuti sanduk i staviti drvenu oplatu na pod tako da se moze mijenjati sanduk-oplata po potrebi..
Sad me zanima da li ima kakav dučan sa dijelovima za auto prikolice??trebam one kukice koje ce doci na pod kroz koju prolaze gurtne i blatobrane,a mozda i kotač koji dolazi na rudo??
hvala
Možeš sve to kupit u TPV Brežice. Kukice, one veće, imaš kod Saše odnosno svuda gdje ima šarafa.

barba

Well-known member
Apr 12, 2009
4,538
27
48
70
šIBENIK
Lovro VZ         
A može eventualno stavit i tendu na prikolicu tako da mu ne kisne motor i potrepštine koje vozi sa sobom.Druga namjena može bit da je pritvori u "spavaču sobu" sa malo spužve i kojom kuvertom.
Grobnik ima jako promjenjivu temperaturu pa takva prikolica dobro dođe ako ikad krene tamo.   
Ovo sve s moje točke gledišta tojest onog koji je znao spavat u svom Audiju 100 karavan.

-TekMa_46-

New member
Nov 20, 2007
181
0
0
29
Varazdin
Nazalost prikolica je premala da bi ostao prostor za teret(150cm)...prikolica se cesce koristi za prijevoz tereta tako da cu sloziti da se po potrebi stavi taj pod umjesto sanduka i da se mogu prevoziti 1-2 motora.. (y)
mate:hvala,kukice su mi sad najbitnije a kad budem u prolazu kroz brežice kupim sve ostalo sto mi treba. :wink:
barba:mjesta za spavanje imam u autu(passat karavan) iako nebi se zalio da je tata nekad davno kupio prikolicu barem 2 m i da sad umjesto poda slazem konstrukciju za ceradu.. :mrgreen:

barba

Well-known member
Apr 12, 2009
4,538
27
48
70
šIBENIK
-TekMa_46- said:
barba:mjesta za spavanje imam u autu(passat karavan) iako nebi se zalio da je tata nekad davno kupio prikolicu barem 2 m i da sad umjesto poda slazem konstrukciju za ceradu.. :mrgreen:

Na to san mislija.Ima san nešto slično zato san spomenija. (y)

mbalunovic

New member
Nov 6, 2011
1,572
0
0
29
Rijeka
Kolko je otprilike atest i sta je potrbno da se on napravi za home made prikolicu ?  :0648:

Marin krk

New member
Apr 3, 2011
139
0
0
44
EU
atest ti je oko 900 kn. sa registracijom te dode oko 1400 kn.

sluzi za prevoz motora i prevoz nafte , sinu gdje je motor jednostavno odserafim 4 vijka i dobijem cisti plato za rezervar  od 1000 lit.

Marin krk

New member
Apr 3, 2011
139
0
0
44
EU

sinu mi je savio limar od pocincanog lima, materijal i ruke 400 kn
moze ic i u obicnu prikolicu. samo treba izbusit 4 rupe u podu.

pa3q

Active member
Jul 26, 2010
1,242
3
38
39
Kaštel Lukšić
strasilo said:
ja pravio frendu za kombi .... a pravit ću uskoro još jedan takav isto za kombi ...  :mrgreen:
Jel može slika uratka?

strasilo

Motorator
Jul 11, 2005
22,718
58
48
pripizdina u Podravini
nemože...  :LOL:

onaj prvi nisam slikao, ovaj drugi još nisam napravio da bih mogao slikati ..  :LOL: :LOL:

ako ti nebude kasno, kroz mjesec dva ću raditi taj drugi, čim čovjeku kombi bude slobodan na par dana.. ;)

pa3q

Active member
Jul 26, 2010
1,242
3
38
39
Kaštel Lukšić
strasilo said:
nemože...  :LOL:

onaj prvi nisam slikao, ovaj drugi još nisam napravio da bih mogao slikati ..  :LOL: :LOL:

ako ti nebude kasno, kroz mjesec dva ću raditi taj drugi, čim čovjeku kombi bude slobodan na par dana.. ;)
Jel princip isti - kači se na kuku i nije preglomazan?
I može li na manji SUV?

strasilo

Motorator
Jul 11, 2005
22,718
58
48
pripizdina u Podravini
ovaj što sam pravio se ne kači na kuku već na krak šasije ..... sa svake strane ima "šina" i po dva šarafa... a onda još ima kuka na tom nosaču ...  :mrgreen: (za svaki slučaj da zatreba i prikolica)

ovo što sam ja pravio, nije univerzalna stvar, već je pravljeno točno za određeno vozilo .. tako da ne paše na drugačije vozilo bez prepravki ...  :wink:

Davidd53

New member
Jul 17, 2012
5
0
0
ZG
mate said:
Kad smo već kod prikolica, imao bih i ja jedno pitanje. Na slikama dole je moja prikolica koja je fakat odlična i sve pet, ali bi ju htio malo modificirati.

Ja mislim ti bi trebao samo zatvorit ove supljine izmedju i resio bi problem!