Prikolica za motocikl

Kad smo već kod prikolica, imao bih i ja jedno pitanje. Na slikama dole je moja prikolica koja je fakat odlična i sve pet, ali bi ju htio malo modificirati. Umjesto tri postojeće šine stavio bi dvije malo šire, tako da gotovo pokriju cijeli pod. Bitno je zbog toga što se najveći dio prljavštine dolazi upravo odozdola i od kotača auta pa bi i tu improvizirao neku limenu zaštitu barem da visinom prekrije prednji kotač motora. Tko je s otvorenom prikolicom u zimskim mjesecima išao do Grobnika i natrag zna o čemu pričam. Na drugoj šini bi napravio jednu vrstu manjeg limenog sanduka/kutije visinexširinexdužine nekih cca 40x40x160cm. Ideja je da u tome da unutra mogu ubaciti prljavu opremu nakon vožnje. Nakon Grobnika nije bed, ali nakon endura je sranje jer mi se uz sve zaštite auto full zamaže. Ne znam da li se tko od vas sjeća Kecove prikolice koje je naprijed na rudu imala takav veliki sanduk. Stvar je do jaja. Obzirom da mislim da ne bi bilo problema oko same izrade jer ne vidim ništa komplicirano, zanime me da li netko ima nekoga za preporučiti kome se javiti i barem okvirno dobiti izračun kolika bi bila cijena?




 
Pa vjerujem da svaka ta tvrtka u Hrvatskoj, koja se bavi proizvodnjom prikolica (a ima ih!), može bez problema oživotviriti sve Tvoje zahtjeve... samo im se treba obratiti...
 
Bravo... da mi to nisi rekao nikad ne bi pogodio!! (y)  :mrgreen: Postoji samo jedan mali problemčić a to je da sam prije kupovine ove prikolice s nekolicinom takvih već bio u kontaktima koji su neslavno završili. Zato tražim nekog pametnog (da mu ne trebam previše objašnjavat što hoću), marljivog (da ne moram čekat mjesecima) i korektnog (da mi to ne naplati kao dvije nove prikolice). 8)
 
Budem pitao frenda - koji je običnu "auto-prikolicu iz Metroa za 5 somova kuna" dao urediti da može odvesti svoj 1100 GS na more - za tog njegovog majstora, pa kad nešto doznam, velim... tip je, navodno, u Samoboru ili okolici...
 
mate said:
Bravo... da mi to nisi rekao nikad ne bi pogodio!! (y)  :mrgreen: Postoji samo jedan mali problemčić a to je da sam prije kupovine ove prikolice s nekolicinom takvih već bio u kontaktima koji su neslavno završili. Zato tražim nekog pametnog (da mu ne trebam previše objašnjavat što hoću), marljivog (da ne moram čekat mjesecima) i korektnog (da mi to ne naplati kao dvije nove prikolice). 8)
da imaš manje iritantan pristup, vjerujem da bi se i tu a forumu našlo podosta ljudi koji bi ti to mogli riješiti i za pivo ... + materijal ...  :mrgreen:
 
Dylan said:
A zbog čega ne iskoristiš Kecovo rješenje i ne postaviš sanduk širine prikolice (aluminijski?) na rudu? Na taj način ne gubiš mjesto za prevoz više motora a imaš sanduk koji donekle štiti motore od mazanja.

To mi je i bila prva ideja, jedino kaj nisam siguran da li bi bilo dobvoljno mjesta jer mi mora ostati mjesta za manevriranje. Probat ću izmjerit još jednom.
 
strasilo said:
da imaš manje iritantan pristup, vjerujem da bi se i tu a forumu našlo podosta ljudi koji bi ti to mogli riješiti i za pivo ... + materijal ...  :mrgreen:

Prvo sam mislio da misliš na luzere s kRRntije ali sam onda vidio da piše "ljudi". :jesus: :mrgreen: :mrgreen:

Ne treba mi milostinja i moljakanje. Platit ću i time dobiti pravo na pljuvanje ako sjebe. (y) :mrgreen:
 
zas bi skidao kade
zas jednostavno ne zašerafiš/zašvasaš s donje strane ove 3 postojece nekakav lim pa da ti sve zatvori?
ili jednostavno s donje strane uloviš onu debelu plastičnu foliju(par mm)...neunistiva je a mos to sve doma skrpat uz minimalan alat
 
Ma sve opcije su otvorene, ostavio bi limaru/bravaru da napravi kako je njemu jednostavnije samo da bude funkcionalno. I ta kutija mora biti na skidanje, odnosno koristiti šarafe od postojećih šina.
 
mate said:
Ma sve opcije su otvorene, ostavio bi limaru/bravaru da napravi kako je njemu jednostavnije samo da bude funkcionalno. I ta kutija mora biti na skidanje, odnosno koristiti šarafe od postojećih šina.

ja bi reko ovako

foliju staviš od ispod...a skines ovu srednju kadu i na njeno mjesto ide kutija...tak ima najmanje posla...u biti cak ni nemoras ovu srednju kadu skinut, sam na nju se ulovi taj sanduk pa ti ostane mogucnost izbora dal oces 3 motora il 2 motora i sanduk...dakle treba ti bušilica, sanduk, par šerafa i malo volje

vidi ovu kutiju

http://www.volvo.com/trucks/bosnia-market/bs-ba/trucks/accessories/chassis_equipment/toolbox_plastic.htm

ak ima bosanski volvo, zas nebi imo i hrvatski iveco :jesus:
 
Kutija mora biti veća i duža, da stane kompletna enduro oprema, i ne može biti na sredini jer zapinje za motor. Ovakva ima smisla ako je na rudu, tak da ću svejedno pogledat jel imam i mi toga. :mrgreen:
Osim toga, bilo bi važno da je motor što više na sredini zbog rasporeda težine. Ipak to čudo juri s dva motora preko 200kmh. 8)
 
mate said:
Kutija mora biti veća i duža, da stane kompletna enduro oprema, i ne može biti na sredini jer zapinje za motor. Ovakva ima smisla ako je na rudu, tak da ću svejedno pogledat jel imam i mi toga. :mrgreen:
Osim toga, bilo bi važno da je motor što više na sredini zbog rasporeda težine. Ipak to čudo juri s dva motora preko 200kmh. 8)

kompletna enduro oprema(bez kacige) stane u kofer dimenzija cca 450x650x300
 
Ova početna preklopna je stvarno super, baš metro, ali takva joj je i cijena  :palacdolje: Ja sam negdje 98 god. kupio za neku siću prikolicu za prijevoz motora, proizvođač izvjesni "Nikos" mislim iz Bjelovara. Nije kao ova od Mate sa tri špure, a između šuplja, već ima ravnu alu podnicu od rebrastog aluminija kakav se može kupiti recimo u Bauhausu. Ove špure/šine/kade ti više nisu potrebne, jer ionako je bitna samo konstrukcija za prednji kotač. Ostalo se dobije sa španerima. Ja sam dodatno dao napraviti aluminijske stranice na nju, i tako sam prenio pitajbogakoliko materijala za kuću na Korčuli. Praktično, lagano, a i sama nadogradnja nije bila nešto strašno skupa, a radio je neki limar u Horvaćanskoj. Preporučam takvu nadogradnju - ravan pod i stranice, i možeš furat puno više nego u dodatnom sanduku, a jedina mana je što moraš biti negdje u blizini prikolice jer nabacane stvari mogu ispariti..
 
Imam još dvije prikolice sa ravnim podom i stranicama, odnosno nisu moje ali ih mogu uzeti kad mi trebaju tako da bi ovu ostavio samo za motore. Nakon svih ovih ideja bi vjerojatno najbolje bilo ispod postojećih šina provući izrezbareni lim te ga malo produžiti da se naprijed dobije kosi "zid" paralelalan s nosačima prednjeg kotača. Kutiju bi napravio duguljastu tako da se skine jedna bočna šina i umjesto nje jednostavno zašarafi kutija. Moram još jednom sve prije izmjeriti i vidjeti koliko mjesta točno mi treba.
Još jedno priglupo pitanje. Jel moguće otpiliti rudo i ponovno ga montirati na način da se postavi sklopka, nešto kao na slici ove metro prikolice s početka?
 
mate said:
Imam još dvije prikolice sa ravnim podom i stranicama, odnosno nisu moje ali ih mogu uzeti kad mi trebaju tako da bi ovu ostavio samo za motore. Nakon svih ovih ideja bi vjerojatno najbolje bilo ispod postojećih šina provući izrezbareni lim te ga malo produžiti da se naprijed dobije kosi "zid" paralelalan s nosačima prednjeg kotača. Kutiju bi napravio duguljastu tako da se skine jedna bočna šina i umjesto nje jednostavno zašarafi kutija. Moram još jednom sve prije izmjeriti i vidjeti koliko mjesta točno mi treba.
Još jedno priglupo pitanje. Jel moguće otpiliti rudo i ponovno ga montirati na način da se postavi sklopka, nešto kao na slici ove metro prikolice s početka?

To sam i ja planirao sa prikolicok za čamac da mi stane u garažu, ali mi je tada neko rekao da to rudo mora biti u komadu, a da prođe na tehničkom. Nisam provjeravao nego se snašao na drugi način, ali mislim da što se tiče funkcionalnosti nema nikakve zapreke, kao što je na metro prikolici.
 
mate said:
Ne treba mi milostinja i moljakanje. Platit ću i time dobiti pravo na pljuvanje ako sjebe. (y) :mrgreen:

Tu filozofiju i ja u potpunosti podržavam. Prijateljska pomoć je - milijun puta dokazano - ispala najskuplja...
 
mate said:
Imam još dvije prikolice sa ravnim podom i stranicama, odnosno nisu moje ali ih mogu uzeti kad mi trebaju tako da bi ovu ostavio samo za motore. Nakon svih ovih ideja bi vjerojatno najbolje bilo ispod postojećih šina provući izrezbareni lim te ga malo produžiti da se naprijed dobije kosi "zid" paralelalan s nosačima prednjeg kotača. Kutiju bi napravio duguljastu tako da se skine jedna bočna šina i umjesto nje jednostavno zašarafi kutija. Moram još jednom sve prije izmjeriti i vidjeti koliko mjesta točno mi treba.
Još jedno priglupo pitanje. Jel moguće otpiliti rudo i ponovno ga montirati na način da se postavi sklopka, nešto kao na slici ove metro prikolice s početka?
kako misliš "sklopka" .... ? ... da se može de/montirati ili šta ?
 
strasilo said:
kako misliš "sklopka" .... ? ... da se može de/montirati ili šta ?

A kaj drugo?  :misli: Poanta je da ne bu tak dugačka!  :mrgreen: