Prikolica za motocikl

Dižem temu iz mrtvih,da ne otvaram novu... :wink:
Krećem u izradu prikolice za motor,autoprikolicu imam samo cu skinuti sanduk i staviti drvenu oplatu na pod tako da se moze mijenjati sanduk-oplata po potrebi..
Sad me zanima da li ima kakav dučan sa dijelovima za auto prikolice??trebam one kukice koje ce doci na pod kroz koju prolaze gurtne i blatobrane,a mozda i kotač koji dolazi na rudo??
hvala
 
ak već imaš auto prikolicu i namjeravaš je koristiti i dalje kao auto prikolicu za prijevoz robe/tereta a ponekad i za prijevoz jednog motora, kaj nebi bilo jednostavnije da jednostavno napraviš navoz kojeg našarafiš na podnicu prikolice sa recimo 4 šarafa a kuke za fiksiranje idu na bočne stranice.. :misli:
Inače motor se bez brige transportira u običnoj prikolici, staviš ga u dijagonalu prikolice na nogu, zategneš jednu gurtnu sa strane nogare (tolko da bude napeta), drugu gurtnu na kontra starnu i stiščeš dok amortizeri krenu prema dolje...i nema apsolutno da se pomakne, samo ne pretjerati pa svineš nogaru :mrgreen:.
Bitno da je motor s prvim kotačem zaglavljen u uglu prikolice da se kod naglog kočenja ne desi pizdarija
Isprobano i najjednostavnije, najbrže a garantirano sigurno i ispravno
(a ak si paranoičan gurtna x4)
 
-TekMa_46- said:
Dižem temu iz mrtvih,da ne otvaram novu... :wink:
Krećem u izradu prikolice za motor,autoprikolicu imam samo cu skinuti sanduk i staviti drvenu oplatu na pod tako da se moze mijenjati sanduk-oplata po potrebi..
Sad me zanima da li ima kakav dučan sa dijelovima za auto prikolice??trebam one kukice koje ce doci na pod kroz koju prolaze gurtne i blatobrane,a mozda i kotač koji dolazi na rudo??
hvala

Možeš sve to kupit u TPV Brežice. Kukice, one veće, imaš kod Saše odnosno svuda gdje ima šarafa.
 
Lovro VZ         
A može eventualno stavit i tendu na prikolicu tako da mu ne kisne motor i potrepštine koje vozi sa sobom.Druga namjena može bit da je pritvori u "spavaču sobu" sa malo spužve i kojom kuvertom.
Grobnik ima jako promjenjivu temperaturu pa takva prikolica dobro dođe ako ikad krene tamo.   
Ovo sve s moje točke gledišta tojest onog koji je znao spavat u svom Audiju 100 karavan.
 
Nazalost prikolica je premala da bi ostao prostor za teret(150cm)...prikolica se cesce koristi za prijevoz tereta tako da cu sloziti da se po potrebi stavi taj pod umjesto sanduka i da se mogu prevoziti 1-2 motora.. (y)
mate:hvala,kukice su mi sad najbitnije a kad budem u prolazu kroz brežice kupim sve ostalo sto mi treba. :wink:
barba:mjesta za spavanje imam u autu(passat karavan) iako nebi se zalio da je tata nekad davno kupio prikolicu barem 2 m i da sad umjesto poda slazem konstrukciju za ceradu.. :mrgreen:
 
-TekMa_46- said:
barba:mjesta za spavanje imam u autu(passat karavan) iako nebi se zalio da je tata nekad davno kupio prikolicu barem 2 m i da sad umjesto poda slazem konstrukciju za ceradu.. :mrgreen:
           
Na to san mislija.Ima san nešto slično zato san spomenija. (y)
 
Kolko je otprilike atest i sta je potrbno da se on napravi za home made prikolicu ?  :0648:
 
atest ti je oko 900 kn. sa registracijom te dode oko 1400 kn.


sluzi za prevoz motora i prevoz nafte , sinu gdje je motor jednostavno odserafim 4 vijka i dobijem cisti plato za rezervar  od 1000 lit.
 


sinu mi je savio limar od pocincanog lima, materijal i ruke 400 kn
moze ic i u obicnu prikolicu. samo treba izbusit 4 rupe u podu.
 
ja pravio frendu za kombi .... a pravit ću uskoro još jedan takav isto za kombi ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
ja pravio frendu za kombi .... a pravit ću uskoro još jedan takav isto za kombi ...  :mrgreen:

Jel može slika uratka?
 
nemože...  :LOL:

onaj prvi nisam slikao, ovaj drugi još nisam napravio da bih mogao slikati ..  :LOL: :LOL:

ako ti nebude kasno, kroz mjesec dva ću raditi taj drugi, čim čovjeku kombi bude slobodan na par dana.. ;)
 
strasilo said:
nemože...  :LOL:

onaj prvi nisam slikao, ovaj drugi još nisam napravio da bih mogao slikati ..  :LOL: :LOL:

ako ti nebude kasno, kroz mjesec dva ću raditi taj drugi, čim čovjeku kombi bude slobodan na par dana.. ;)

Jel princip isti - kači se na kuku i nije preglomazan?
I može li na manji SUV?
 
ovaj što sam pravio se ne kači na kuku već na krak šasije ..... sa svake strane ima "šina" i po dva šarafa... a onda još ima kuka na tom nosaču ...  :mrgreen: (za svaki slučaj da zatreba i prikolica)

ovo što sam ja pravio, nije univerzalna stvar, već je pravljeno točno za određeno vozilo .. tako da ne paše na drugačije vozilo bez prepravki ...  :wink:
 
mate said:
Kad smo već kod prikolica, imao bih i ja jedno pitanje. Na slikama dole je moja prikolica koja je fakat odlična i sve pet, ali bi ju htio malo modificirati.

Ja mislim ti bi trebao samo zatvorit ove supljine izmedju i resio bi problem!