PRIZMIĆ MOTO Fantic-Lambretta-Malaguti

Stigle mi slike s testne vožnje :) ...A ja ga brišem i pazim da se ne zapraši:oops:
 

Attachments

  • rf1.jpg
    rf1.jpg
    341 KB · Views: 148
  • rf2.jpg
    rf2.jpg
    347.8 KB · Views: 157
Mislim da dok ga tester ne parkira ovako pa slika nema potribe za objavljivanjem slika :mrgreen:
 

Attachments

  • motocross-mud-bike-dirty-quagmire-sport-muddy-cross-motorcycle.jpg
    motocross-mud-bike-dirty-quagmire-sport-muddy-cross-motorcycle.jpg
    140.2 KB · Views: 162
  • Like
Reactions: Bob Rock
Dobar Banner za Fantic na forumu, svida mi se dizajn.
Malo offroad motori za promjenu. ;)


Drago mi je da ti se sviđa👍..Pokušavamo paziti na sve detalje..Napravili smo i nalje za testne motore u tom stilu..
Dobro mi izgleda i prilog o nama na portalu motori.hr..Dolje je link..
Po tim detaljima prepoznaš luđake😁
Koliko se trudiš toliko ti se i vrati..Postavljamo temelje Fantica u Hr..Krenule su dobro i testne vožnje..Dosta dobrih komentara primamo od ljudi koji posjete salon..Polako, nema žurbe👍

 
Last edited:
  • Like
Reactions: triumf
Dobar Banner za Fantic na forumu, svida mi se dizajn.
Malo offroad motori za promjenu. ;)


Tribas ih doc vidit u zivo :mrgreen:

Iskreno da ti recem ugodno ces se iznenadit

Ovaj maleni scrambler 250 je za po gradu izvrstan i sa svojih 25-28 konja sasvim lipo ide a lagan je kao pero

Kocnica ima snage vise nego dovoljno i cili paket u kombinaciji sa niskim sicem je izvrsna kombinacija za pocetnike ili ljude koji gledaju nekakvu alternativu
VanVan Suzukiju

Sta se tice Rally 500 modela motor je zaista iznenadjenje i to pogotovo sta se tice agregata koji ima iznenadjujuce dobar odaziv na gas a sta me stvarno fasciniralo to je cinjenica da bez problema ubrzava u 6. brzini vec od 70 km/h ( to sa Minarelli 660 agregatom mozes zaboraviti )

Kocnica je vise nego dobra i cili motor djeluje cvrsto i stabilno samo za nekakav off road obavezno ga treba omeksati jer sa tvornicki postavljenom amortizacijom je previse tvrd isto

Sic je prilicno visoko pa ce vozaci od 170cm biti ka balerine na vrhovima prstiju

Sve skupa iznenadjujuce dobar strojcic koji me podsjeca pojavom na CZ 250 za koju bi prije 35 godina proda bubrig :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: triumf and Bob Rock
Steta sto nije 500ccm 48ks.

Ovako je 450 i 39ks

Ali onda bi morao imat min 175kg u prometnoj da zadovolji a2 0.2kw/kg
 
Steta sto nije 500ccm 48ks.

Ovako je 450 i 39ks

Ali onda bi morao imat min 175kg u prometnoj da zadovolji a2 0.2kw/kg


Negdi je deklariran sa 40 ks a negdi 43 ks ja uvik uzimam nizu vrijednost

Sa oko 165 kila pun i spreman za voznju vise je nego zivahan

Inace kad bi kojom srecom ova njegova masina zavrsila u sasiji od competitiona 250 onda bi taj motor bio pun pogodak jer bi se dobio
zaista stroj da ti mozak stane

Ali sta se babi snilo to se babi tilo - pa mislim se to nece tako brzo dogoditi
 
A deru ih več više od 2 godine..Ne nalazim nijedan loš komentar.. Koliko vidim na Fantic servisnom portalu, nije bilo značajnijih servisnih kampanja..Za sada je sve ok..
 
Je, al ti novi motori idu značajno bolje od XT600 recimo bez obzira na deklarinu snagu, to je sasvim ok motorizacija.


Taj motor ce xt 600 ili hondi 650 dominator ( i slicnom fmx-u) skocit priko glave
i kao sta sam napisa cak je elasticniji od Minarelli 660 agregata ( kojeg vozim svaki dan po gradu )

Eto sada treba proci vrime da se vidi koliko je agregat trajan ali cisto sumljam posto je scrambler vec dvi godine na trzistu nema ljudi sa vise od 50000 kma
Virujem da bi bilo negativnog feedbacka da su losi
 
Na mojem xt 600 su dignute igle i isto od 65-70km/h u 5oj poteze bez cukanja... Do 150/km/h.

Isa bi bolje kad bi se te ydis karbove zamijenilo s keihin 34mm...

Lani 6mj ima je 36k sad ima skoro 56k. Brzo ce na 100k ovim tempom.

Jos ne trosi ulja :D
 
Last edited:
Uvreda bi bila za Fantic da nije bolji od XT 600 i Dominator 650 jer su to masine stare 17 god. FMX je super motor sa krivom masinom.
A posto Beta ima RR 480 i SWM ima RS 500 onda bi i Fantic 500 (450) Enduro Competition taman bio. ;)
 
  • Like
Reactions: diesel power
Uvreda bi bila za Fantic da nije bolji od XT600 i Dominator 650 jer su to masine stare 17 god. FMX je super motor sa krivom masinom.
A posto Beta ima RR 480 i SWM ima RS 500 onda bi i Fantic 500 (450) Enduro Competition taman bio. ;)


A sta sam napise u postu jucer :mrgreen:

Da je tu masinu stavit u 250 competition sasiju to bi stvarno bia pogodak

Sta se tice xt600 ili honde 650 to su masine koje stvarno bile vise nego dobre ali kao sta si rekao stare 1000 godina

Ako ovaj fantic bude na tom tragu onda je vise nego dobra kombinacija