PRIZMIĆ MOTO Fantic-Lambretta-Malaguti

ušli smo duboko u 21. stoljeće, a jedino mišljenje koje se na forumu smije iznijeti je pozitivno, zanimljivo :unsure:

kolko vidim nitko nije napisao da je fantic smeće jer je srce kinesko ili jer su stavili athena semeringe vilica koji će procuriti prve zime :mrgreen: kritike idu na račun cijene koje je previsoka za stroj koji je no name bez obzira što je nekad davno neki lick s fantaćem pobijedio na nekoj nebitnoj utrci..

jasno je da bob rock s time nema pretjerane veze, niti utjecaja na cijeni, a utoliko više je žalosno što toliko to uzima k srcu, a još žalosnije je što se neki drugi pojedinci tu pjene oko toga kojima to realno ni v žep ni z žepa



Vidi..Branko-ST je napisao:
"Moje misljenje je da je taj Fantic preskup i da je to kinesko/talijanski? poluproizvod. "
Možeš imati svoje mišljenje o cijeni, ali tvrditi da je nešto kinesko/talijanski poluproizvod jer mu 450 cc mašinu isporučuju iz kineske tvornice je smiješno. Znači, 125 i 250 na kojima su motori iz talijanske tvornice nisu poluproizvod? Ili su oni poluproizvod iz nekog drugog razloga?

To je po meni neargumentirano i takav pristup me ljuti..Pogotovo od čovjeka koji je prije nekoliko stranica uspoređivao cijenu 4t125-ice i 2t racing 125-ice i čudio se razlici..
Imam se i ja pravo ne slagati s nekim. Branko-ST konstantno pljuca po Fanticu, od kada je otvorena tema i to me smeta. Na skoro svaki moj post odgovara negativno..Mada i ne znajući radi za mene, jer se je tema razvila, a vrijeme će pokazati koliko je Fantic kvalitetan/nekvalitetan. To što se je dokazao po svijetu, ne znači ništa Hrvatima, znam..
Branko-ST je iz Splita, a kod nas u Splitu je najgore biti uspješan u svom poslu, tako da ga razumijem...Sve ok.
Lijepo sam ga pozvao prije nekoliko stranica da dođe provozati par modela Fantica kada stignu, pa da onda iskaže svoje mišljenje.
Ukoliko svrati do salona, biti će uslužen kao i svaka druga stranka s pažnjom i poštovanjem, ali s njim kao forumašem neću više raspravljati, pa će se tenzije smiriti. Sve ok.
 
Nešto interesantno..Ne bih htio da se ovo shvati kao pljucanje po konkurenciji. Mi ni sa Suzukijem , a ni sa Fanticom nismo konkurencija jednom BMW-u, pa si eto dopuštam da iznesem ovo kao komparaciju kvalitete s motorima koje ja prodajem.. Ovo "jednom BMW-u" sam napisao iz poštovanja, prema tom povjesnom i besmrtnom brendu.
Nema se povjerenja u jedan Fantic koji tek dolazi na naše tržište i treba se dokazati, našim kupcima, naravno..A evo šta o BMW modelima koje su imali na testu piše u zadnjem broju Motorevije:

Vratimo film unazad i prisjetimo se nekih "slavnih" trenutaka.
1. Posljednji u nizu vezan je uz BMW G310 R koji je netom prije prolaska ciljem na 48.000 km zabilježio kvar ležajeva klipnjače.
2. Zasigurni najeksponiraniji model na testu bio je K1300GT koji je na 50.000 km nanizao 3 kvara motora. Košara spojke i dva puta radilica.
3. Božica fortuna nije voljela ni prethodni model GS koji je dobio novi mjenjač i drugi motor na 43.000 km.
Ako su ovo najkvalitetniji motori na tržištu, onda šta su ostali koji prolaze te kilometre bez problema? Pa ja imam doma 2t Vespu et2 koja ima na satu 50.000 km bez kvara..
Ali, teško će Hrvat protiv švapskog stroja, a ako mu se šta i desi, čuvati će to za sebe i tiho stenjati.. A novitete se napada bez problema, razloga i argumenta..
 
Bobe izvini ali ja sam se osvrnija I pita za cijenu motora koje si ti stavio u prvim klipovima a to je bilo 125 I 250 2t na sta sam zagrizao I sta me privuklo.
Dao si cijenu sta mi je bilo ok 37000kn za 125cc 2t motor jer je konkurencija skuplja te su te ljudi upozorili (Tiho) da nemas 2t modele u prodaji.
 
Kvari se danas sve, bez obzira na marku motora ili auta.
Sta se Fantica tiče, drago mi je da se sa takvim entuzijazmom vodi firma, i volio bi i da se drugi zastupnici toliko zalažu, a sa druge strane, ja ne bih kupio ništa šta se ne vozi na našim cestama , kako rabljeno tako i novo neovisno di se proizvodi.
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Kvari se danas sve, bez obzira na marku motora ili auta.
Sta se Fantica tiče, drago mi je da se sa takvim entuzijazmom vodi firma, i volio bi i da se drugi zastupnici toliko zalažu, a sa druge strane, ja ne bih kupio ništa šta se ne vozi na našim cestama , kako rabljeno tako i novo neovisno di se proizvodi.



To razumijem..Dosta ljudi razmišlja tako. Na nama je kao uvozniku da ljude uvjerimo u kvalitetu svog proizvoda i u sigurnost koju pruža dobra postprodaja. Možeš kupiti tenk, ali ako ti je servisna podrška nula i ako čekaš jednu plastiku pola ljeta, zaludu ti je..
Prodaja i postprodaja će biti na razni ATT MOTO Suzukija. Isti tim ljudi radi na tome. To mogu obečati👍
 
  • Like
Reactions: Nero
Ali, teško će Hrvat protiv švapskog stroja, a ako mu se šta i desi, čuvati će to za sebe i tiho stenjati.. A novitete se napada bez problema, razloga i argumenta..

a tek protiv japanskog, koji se nikad ne kvari, ako se pokvari onda to spada pod regularni servis, dok se ista stvar na talijanu naziva generalnim kvarom i motor postaje poluproizvod (na kraju i sam si napisao bitno da je motor iz japana, sjećaš se :D)
a tek kad netko s druge strane talijanski motor nazove motor sa dušom a japanski je motor bez duše koji je bolje ne vozit

dakle sve su to gluposti i najčešće priče ljudi koji nisu nikad vozili ono po čemu seru, ista stvar je i sa fanticom, sa kvalitetom kineskih agregata itd.
Ali pošto je ovo generalni forum, a ne forum fantic.hr, aprilia.hr, honda.hr, bmw.hr, za očekivat je da će bit više negativnih nego pozitivnih i konstruktivnih kritika, jer ovo nije forum ljubitelja i entuzijasta jedne marke koji dijele i "dobro" i "zlo", nego generalni forum gdje se tu i tamo pročita nešto pametno, a uglavnom zajebancija i prcanje onih koji voze suprotnu marku od tebe, pa prema tome ne treba ozbiljno i k srcu primat negativne komentare, na kraju krajeva kad bi svi imali isto mišljenje svijet bi bio jedno jako dosadno mjesto.
 
  • Like
Reactions: Nero and Branko-ST
Vidi..Branko-ST je napisao:
"Moje misljenje je da je taj Fantic preskup i da je to kinesko/talijanski? poluproizvod. "
Možeš imati svoje mišljenje o cijeni, ali tvrditi da je nešto kinesko/talijanski poluproizvod jer mu 450 cc mašinu isporučuju iz kineske tvornice je smiješno. Znači, 125 i 250 na kojima su motori iz talijanske tvornice nisu poluproizvod? Ili su oni poluproizvod iz nekog drugog razloga?

To je po meni neargumentirano i takav pristup me ljuti..Pogotovo od čovjeka koji je prije nekoliko stranica uspoređivao cijenu 4t125-ice i 2t racing 125-ice i čudio se razlici..
Imam se i ja pravo ne slagati s nekim. Branko-ST konstantno pljuca po Fanticu, od kada je otvorena tema i to me smeta. Na skoro svaki moj post odgovara negativno..Mada i ne znajući radi za mene, jer se je tema razvila, a vrijeme će pokazati koliko je Fantic kvalitetan/nekvalitetan. To što se je dokazao po svijetu, ne znači ništa Hrvatima, znam..
Branko-ST je iz Splita, a kod nas u Splitu je najgore biti uspješan u svom poslu, tako da ga razumijem...Sve ok.
Lijepo sam ga pozvao prije nekoliko stranica da dođe provozati par modela Fantica kada stignu, pa da onda iskaže svoje mišljenje.
Ukoliko svrati do salona, biti će uslužen kao i svaka druga stranka s pažnjom i poštovanjem, ali s njim kao forumašem neću više raspravljati, pa će se tenzije smiriti. Sve ok.

evo citam sad ovo boldano pa cu bit i ja bezobrazan pa rec da ti neznas sta prodajes ;)

na prvoj stranici se sve lipo vidi sta si prezentira kao prodaju a toga nakraju neama

opet kazem ovo je forum tu se raspravlja I neuzimaj to srcu

sta zelis da ti pljescem a nevidim razloga za to te jos usporedjivas sa Husqvarnom koja je dobro jeftinija a ima sve komponente na motoru puno bolje nego fantic

jebate jesi ti Joke Aprilija/Yamaha iz najludjih dana?

Joke se smirija i negrize vise ove sta mu nepljescu :ROFLMAO:
 
a tek protiv japanskog, koji se nikad ne kvari, ako se pokvari onda to spada pod regularni servis, dok se ista stvar na talijanu naziva generalnim kvarom i motor postaje poluproizvod (na kraju i sam si napisao bitno da je motor iz japana, sjećaš se :D)
a tek kad netko s druge strane talijanski motor nazove motor sa dušom a japanski je motor bez duše koji je bolje ne vozit

dakle sve su to gluposti i najčešće priče ljudi koji nisu nikad vozili ono po čemu seru, ista stvar je i sa fanticom, sa kvalitetom kineskih agregata itd.
Ali pošto je ovo generalni forum, a ne forum fantic.hr, aprilia.hr, honda.hr, bmw.hr, za očekivat je da će bit više negativnih nego pozitivnih i konstruktivnih kritika, jer ovo nije forum ljubitelja i entuzijasta jedne marke koji dijele i "dobro" i "zlo", nego generalni forum gdje se tu i tamo pročita nešto pametno, a uglavnom zajebancija i prcanje onih koji voze suprotnu marku od tebe, pa prema tome ne treba ozbiljno i k srcu primat negativne komentare, na kraju krajeva kad bi svi imali isto mišljenje svijet bi bio jedno jako dosadno mjesto.

svaka cast (y)
 
Cjenik je tu, a u njemu enduro 125 i 250 koji su 4T. Na dnu cjenika su natjecateljski 2T modeli XX125 i XE125.
 

Attachments

  • 20200626_143920_copy_1468x1604.jpg
    20200626_143920_copy_1468x1604.jpg
    261 KB · Views: 109
Džizus krajst versys 650 je 62000kn.
Za fan-obožavatelja tic-krpelja ovo su previsoke cjene.
Vrati ti to u Italiju ako možeš
 
evo citam sad ovo boldano pa cu bit i ja bezobrazan pa rec da ti neznas sta prodajes ;)

na prvoj stranici se sve lipo vidi sta si prezentira kao prodaju a toga nakraju neama

opet kazem ovo je forum tu se raspravlja I neuzimaj to srcu

sta zelis da ti pljescem a nevidim razloga za to te jos usporedjivas sa Husqvarnom koja je dobro jeftinija a ima sve komponente na motoru puno bolje nego fantic

jebate jesi ti Joke Aprilija/Yamaha iz najludjih dana?

Joke se smirija i negrize vise ove sta mu nepljescu :ROFLMAO:
Sinko vidiš da te čovik ignorira, uvatija si ga se ko pijan plota. Pusti čovika na miru da gušta u svom entuzijazmu, i da Bog da neka ima više ovakvih normalnih prodavača i zaljubljenika u motore u Splitu. Uvodi nov Brand u Splitu i cijena je ta koja je normalna u Italiji uvećana za naš PDV i uvoz. Znači cijena novog brenda koji dolazi u naš grad je realna za taj motor. Ja ga npr. neću kupit jer mi je malen, ali će mi i te kako bit gušt vidit nešto novo na cesti.
 
Ja mislim da je Fantic ipak dobrodošao kao nešto novo na tržištu, a svaka roba ima svojeg kupca. Na Bobu je da se izbori za što veći broj i u tom pogledu ga shvaćam.
Koliko sam skužio, jedina šansa mu je da izgura marku kao premium brand, oni koji imaju love da si priušte nešto drugačije od drugih, zašto ne? Nisam ljubomoran, zašto ne ići u tom smjeru? Kvaliteta se tek treba pokazati, tu je najbitniji kvalitetan servis koji će na redovnom servisu otkloniti neke dječje bolesti kojih svakako bude, kupca ionako nije briga što se na servisu mijenjalo, dotezalo, podmazivalo ako je to u jamstvu i ne naplaćuje mu se extra iz džepa. Mašina iz Kine bi mu mogla čak biti i plus, samo što to naš mentalni sklop ne prihvaća. Kad bi ljudi znali što je sve iz Kine a svakodnevno koriste, bilo bi i manje predrasuda. Ispada da je 70% prodane kućne tehnike iz Kine, 15% iz Turske a ostatak rasporedite kako vas volja. Nema veze koji je proizvođač u igri, sve je po zakonu jer je država proizvodnje na kraju ona tko ušarafi zadnji šaraf, čak i on može biti iz Kine.
Sretno s prodajom i da vidimo tih fantača što više na cesti.
 
Kvari se danas sve. Nedavno sam kupio novu husqvarnu od 10t eur i dosla je neispravna iz tvornice. Vracena 29.dan. Ovlasteni diler ju uzeo nazad i vratio novce. Pa sad vi vidite.. made in austria sto je najgore. Jbg dogadja se..
 
  • Like
Reactions: Napier
Nino777..
Na tragu si moje ideje.. Stari brend, novi modeli, dobrog dizajna i kvalitete. Dah nečeg novog..Nešto što je vani in, a kod nas malo kasni..Vani su strašno popularni scrambller modeli Triumpha, Ducatija, Benellija i Fantica..
U Splitu ima već 4-5 Triumpha u tom stilu..
Najlakše bi bilo uzeti zastupstvo Honde, Kawasakija itd.i raditi za drugog..
Kvalitetno se može raditi samo ako si prva ruka i gledaš na taj brend kao svoj. Ulažeš u njega, u servis, u reklamu...Ali to možeš raditi samo ako vjeruješ u proizvod..
Kako si rekao, malo ekskluzivnija priča, za one koji žele malo drugačije..Imat ćemo i nihove el.bicikle..Ni jedna nije ispod 3000 eura..Ok, nije roba za svakog, ali za neke je..Ja bih recimo, volio udomiti jednu MV Agustu..Ali to nije za mene..Toga sam svjestan..
Ovo je recimo diler Fantica u Londonu..Fantic nije jeftin motor..Niti se tsko prezentira..
 
  • Like
Reactions: Elias and triumf
jbte,sjećam se fantica po Trstu, 80-tih, bilo ih je ko komaraca,