PRIZMIĆ MOTO Fantic-Lambretta-Malaguti

Još jednom ću ponoviti. Fantic motori se proizvode u Italiji.Tvornica motora se nalazi u Trevisu, a tvornica el.bicikla nekoliko km dalje.. Na njima su komponente Domino, Tomaselli, Arrow, Brembo, Athena itd..Mašine od 125 i 250 proizvodi Minarelli Italia, a mašinu od 450 cc Zongshen po specifikacijama Minarellija..
Svi drugi sklopovi, amortizeri, vilice, sjedalo, šasija itd.su proizvedeni u Italiji.
Ništa na tim motorima nije jeftilen.

Koje prednje i zadnje amortizere koriste?
 
Flat track/scrambler su top! Gledam ih otkad su izašli. Odličan izgled i solidna oprema ali... Nažalost mislim da je to prevelika cijena.
Recimo usporedba Husky Svartpilen 401 46000 kn a Fantic od 250 kubika je tu ili skuplji. Ajmo reći ista kategorija motocikla.
Mali su preskupi ali nisu ni veliki jeftini baš. Iako mislim da 500 vrijedi te pare, baš su mi vrh.
 
  • Like
Reactions: Bob Rock
Koje prednje i zadnje amortizere koriste?



Fantic FRS, vlastita proizvodnja..
Ovo je Rally 500:
SOSPENSIONE ANTERIORE: FANTIC FRS a steli rovesciati ø43 mm con regolazione idraulica
ESCURSIONE ANTERIORE: 200 mm

SOSPENSIONE POSTERIORE: Mono FANTIC FRS con regolazione idraulica
ESCURSIONE POSTERIORE: 200 mm

Uz dosta iskustva na utrkama, vjerujem da im nije problem napraviti dobar ovjes..Imaš dolje povijest modela i osvojena prvenstva/utrke u enduru i trialu.. Niže imaš ispitivanja prednjeg dijela šasije, interesantno isto..
 
Last edited:
Flat track/scrambler su top! Gledam ih otkad su izašli. Odličan izgled i solidna oprema ali... Nažalost mislim da je to prevelika cijena.
Recimo usporedba Husky Svartpilen 401 46000 kn a Fantic od 250 kubika je tu ili skuplji. Ajmo reći ista kategorija motocikla.
Mali su preskupi ali nisu ni veliki jeftini baš. Iako mislim da 500 vrijedi te pare, baš su mi vrh.



Evo ti jedna usporedba Caballera Flat Track 500 i Husqvarne Svartpilen..Ludi motori..Svidio mi se je strašno Husky u Milanu prošle godine..
Cijena Svartpilena u Viktor Motorsporta je 49.990, Fantica 55.000..
Husky je 373 cc, Fantic 450.. Tu negdje kategorija..Svaki im svoje prednosti👍

 
Last edited:
Wp ovjes, bolje kocnice,motor i jos 10000kn ostane u djepu a da negovorimo sutra dan o prodaji koliko se gubi kad ga budes prodava
 

Attachments

  • Screenshot_20200717-074546_Chrome.jpg
    Screenshot_20200717-074546_Chrome.jpg
    91.3 KB · Views: 137
Ja bi 500 prije uspoređivao s huskyem 701.. Mali svartpilen je gabaritima kao 250 fantic.
Vjerojatno je husky isplatljivija kupovina ali kad kupujem motor prioriteti su drugi.. Sve u svemu Fantic mi je 👌(y)
 
Wp ovjes, bolje kocnice,motor i jos 10000kn ostane u djepu a da negovorimo sutra dan o prodaji koliko se gubi kad ga budes prodava



Nije 10, nego je 5000 kn jeftiniji Husky..
Ti toliko pjeniš na Fantica da mi je to već sumnjivo.. Ili sam ti se ja nekad zamjerio u životu, ili radiš za konkurenciju..
Ja sam sretan kad netko na tržištu predstavi nešto novo. Da nije takvih, kod nas bi u Suzuki salonu stajao samo Burgman i Strom 650, a u Yamaha salonima T-Max. Ja sam trgovac, ali i entuzijast, želim na tržištu nuditi nešto novo, nešto šta se meni sviđa, nešto u šta vjerujem..
Zapitaj se malo o svom ponašanju.
Bacaš drvlje i kamenje na Fantica, a pojma nemaš o njemu, niti si nove modele vidio uživo.
Ćemu to? Imaš neki skriven motiv?
Ako ti se Fantic i njegova pojava/cijena toliko gade, odi dalje..Ili prati temu, ali zamoran si..
Nisi primjetio da si usamljen u tom destruktivnom ponašanju..
Proizvod je takav i ima svoju cijenu. Ako ti se ne sviđa ili ti je skup, ja nisam kriv. Fantic nije jeftin proizvod.
Ponudili smo poštenu cijenu u Hr, cca 2000-3000 kn višu nego u Italiji...Zbog večeg pdv-a, trošarine i cijene transporta.
Najbolje da uvozimo Fantica i dijelimo ga po nabavnoj cijeni..Ni tada vjerovatno ne bi bio tadovoljan.
Previše sam ti vremena posvetio. Pozdravljam
 
Last edited:
Kad ih vidis u zivo jasno je da se radi o zaista dobro slozenom motoru
Cijena je 500 eura visa nego u Italiji a je li visoka za nesto sta je ipak drugacije osobno mislim da nije ako netko zeli tu vrstu motora
Mislim da je skroz dobar all-rounder koji je alternativa ckupljih scramblera na trzistu
 
  • Like
Reactions: Nero and Bob Rock
Ja sam kod Fantica uočio nešto što imamo kod našeg najprodavanijeg Suzuki modela V-Strom 650..Tajna Stroma je u tome šta je u svemu dobar, a u ničemu najbolji.. Uravnotežen proizvod.
E, upravo je takav Fantic. Ne guraju se zaludu u klase 125, 250 i 500. Tu su vidjeli svoju šansu u odnosu na konkurenciju i sudeči po prodajnim rezultatima, dobro je koriste.
 
Kao sta ti je neko gore napisa da stavljas mukte reklamu a ovo je forum i normalno je da se raspravlja. Nisam pljeskac iz interesa te volim realnost. Dizes taj motor u nebo a jos ga nemas za vidit a usporedjivas ga sa markama koje imaju ime i povjest te dan danas uspjehe u moto svijetu. Husqvarna 2020 model koju si usporedija je trenutno 10 000kn jeftinija. Nisi ni ti realan u izjavama i hvaljenju.
 
Mislim da BoB ovakve kritike nebi treba previse primati srcu jer to je normalni dio forumskog prepucavanja

Sta se tice renomiranih firmi Thailand tocnije ( 14 Surasak Rd, Silom, Bang Rak, Bangkok 10500 ) je ocito japanska provincija jer CX500X stize od tamo


Sta se tice druge respektabilne firme pod imenom Husqvarna ( sa iste proizvodne linije kao i KTM ) Evropska provincija Chakan ( Indija )


Znaci sve u svemu to su vrhunski proizvodi a Fantic je treca liga jer je agregat iz Kine

Interesira me sta ce ljudi govoriti kad vide da su pojedini KTM-ovi nisu slozeni u Austriji

https://www.motorbeam.com/ktm-adventure-790-duke-790-to-be-made-in-china/
 
ušli smo duboko u 21. stoljeće, a jedino mišljenje koje se na forumu smije iznijeti je pozitivno, zanimljivo :unsure:

kolko vidim nitko nije napisao da je fantic smeće jer je srce kinesko ili jer su stavili athena semeringe vilica koji će procuriti prve zime :mrgreen: kritike idu na račun cijene koje je previsoka za stroj koji je no name bez obzira što je nekad davno neki lick s fantaćem pobijedio na nekoj nebitnoj utrci..

jasno je da bob rock s time nema pretjerane veze, niti utjecaja na cijeni, a utoliko više je žalosno što toliko to uzima k srcu, a još žalosnije je što se neki drugi pojedinci tu pjene oko toga kojima to realno ni v žep ni z žepa
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Zato i postoji forum da svatko moze iznjeti svoje misljenje iako vidim po generacijama koje dolaze to ocito vise nece biti slucaj

Ja se osobno i sa tobom ne slazem oko poprilicno stvari pa ne zelim omalovazavati tvoje stavove i nametati svoje

Cinjenica je da taj covik zaista trudi dovesti nesto drugacije pa mu omalovazavanje ne pada lako
 
ne znam ja gdje ti tu vidiš omalovažavanje, bar s moje strane

upravo o tome se radi, svi iznosimo svoje mišljenje, bilo ono pozitivno ili negativno, ovo što si napisao o "generacijama..." zvuči totalno besmisleno, pogotovo jer sebe očito svrstavaš u stariju generaciju, a smeta ti tuđe mišljenje, bar ono koje nije po tvojim mjerilima

društvo se polako pretvara u licemjerno dupelizačko, a najbolje kotiraju ovi koji se samo cerekaju i klimaju s glavom
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Mislim da BoB ovakve kritike nebi treba previse primati srcu jer to je normalni dio forumskog prepucavanja

Sta se tice renomiranih firmi Thailand tocnije ( 14 Surasak Rd, Silom, Bang Rak, Bangkok 10500 ) je ocito japanska provincija jer CX500X stize od tamo


Sta se tice druge respektabilne firme pod imenom Husqvarna ( sa iste proizvodne linije kao i KTM ) Evropska provincija Chakan ( Indija )


Znaci sve u svemu to su vrhunski proizvodi a Fantic je treca liga jer je agregat iz Kine

Interesira me sta ce ljudi govoriti kad vide da su pojedini KTM-ovi nisu slozeni u Austriji

https://www.motorbeam.com/ktm-adventure-790-duke-790-to-be-made-in-china/

Bitna je razlika proizvodit nešto u VLASTITOJ tvornici u Lokaciji X, u odnosu na outsourceing kompletne proizvodnje agregata u TUĐU tvornicu na Lokaciji X. U prvom slučaju kontroliraš
kompletni proces od ulaska šarafa u pogon, do gotovog proizvoda. U drugom pristaješ na tuđe uvjete. Dokle god se Honde proizvode u Hondinim pogonima, neovisno o lokaciji, imat ću povjerenja u njih. Kad daju Longcinu, Pjongangu i sličnima da im sastavljaju agregate, u moju garažu sasvim sigurno neće, osim u slučaju da ne bude osjetno jeftinija od istovrsnog motora iz matičnog pogona.
 
ne znam ja gdje ti tu vidiš omalovažavanje, bar s moje strane

upravo o tome se radi, svi iznosimo svoje mišljenje, bilo ono pozitivno ili negativno, ovo što si napisao o "generacijama..." zvuči totalno besmisleno, pogotovo jer sebe očito svrstavaš u stariju generaciju, a smeta ti tuđe mišljenje, bar ono koje nije po tvojim mjerilima

društvo se polako pretvara u licemjerno dupelizačko, a najbolje kotiraju ovi koji se samo cerekaju i klimaju s glavom


Ja sam sigurno starija generacija to da odmah razjasnimo

Omalovazavanje sa tvoje strane na moje postove sigurno nisam dozivio ( iako je bio jedan poprilicno neutemeljen komentar u sasvim drugoj temi koji nije bio direktno upucen meni na koji nisam htio reagirati jer ne zelim raspravljati o necemu o cemu sugovornik nije kompetentan ) a sta se tice mladje populacije sigurno su manje tolerantni nego ja ( to ocito dolazi sa godinama )

Meni apsolutno ne smeta tudje misljenje nego samo iskljucivost pojedinaca i nametanje njihove istine

Osobno sta se tice Fantica mislim da je to korektan stroj ( samo da napomenem jos jednom ) iako best by po meni je SWM 500 SM sta sam isto spominjao


Sta se tice Hondinih tvornica na lokacijama X to sta ce kvaliteta kao i kontrola zavrsnog proizvoda biti ista kao iz tvornice na kojoj pise "made in Japan"
to je malo tezi slucaj u stao sam se osobno uvjerio jer imam japanski proizvod koji je dosao i Thailand-a i nije se bas proslavio
 
Omalovazavanje sa tvoje strane na moje postove sigurno nisam dozivio ( iako je bio jedan poprilicno neutemeljen komentar u sasvim drugoj temi koji nije bio direktno upucen meni na koji nisam htio reagirati jer ne zelim raspravljati o necemu o cemu sugovornik nije kompetentan )
ja bi ovo isto mogao shvatiti kao omalovažavanje jer nit ja znam tvoje kompetencije, nit ti moje, nismo skupa pasli ofce '91., ali s obzirom da ti sigurno nisi doživio moje omalovažavanje, sigurno neću ni ja tvoje :mrgreen: