Pro moto ma ni za badava

kosta

Well-known member
odlučim konačno uzeti novu kacigu airoh sv55-preklopna 1183kn.
ujutro odem u dučan i sa djelatnikom dogovorim da kad dojdem sa motorom popodne mogu uzeti kacigu na đir pa ako mi odgovara(da ne fučka,puše,širina vidokruga) platim i to je to.
veličina odgovara,boja ma sve 5+.Dojdem popodne,radi neki stariji tip,ulazim...dobar dan?odgovora nema,tip odlazi iza nekud,rekoh pa kaj smrdim??nakon par minuta frik dolazi bez rječi,ja mu velim kaj je na stvari,uzimam kacigu,probavam sa potkapom i opet to je to.Pitam dali mogu ostaviti novce i sa kacigom spičiti do Kvatriča(300m) samo da vidim kakva je u vožnji,netreba ni naljepnicu na viziru odljepiti,ako ne fučka kupujem.(imam agv gp-1 koja mi fučka--znači netrebam još jednu takvu)......a frik :pa sad si probal,kupi pa sprobavaj na kraju krajeva doslovno me istjeral iz dučana. :x

sad se ja pitam dali moji novci nisu dovoljno dobri; :misli:
dali oni prodaju te kacige na stotine dnevno; :shock:
pa kak vi kupujete kacige isto bez probe?

za svoje novce želim i uslugu pa bilo to 100 ili 1000kn,ali tamo više ništa ni za BADAVA :palacdolje: :palacdolje:

     
 
os ti ja iz louisa jednu na probu dofuram?? :jesus:
 
tak i tak bum je kupil na rate na master,idem u ponedjeljak u Pro moto u Novu cestu u upravu da se požalim na odnos. u louisu je skuplja.ima i u Dugom Selu(1199kn) ,a ja hoću crnu.
u svakom slučaju puno ti hvala na ponudi,ak tu niš ne najdem bumo se dogovorili.
 
Pa da dodješ u jedan dućan, uzmeš kacigu za probati, u drugi jaknu i hlače ili još bolje odjelo, u treći rukavice i čizme i u četvrtom naravno motor jer nemožeš to sve probati bez motora, i onda fino kad si sve to ukomponirao odjuriš negdje glavom bez obzira i izubijaš sebe opremu i nekog drugog, pa da vidiš veselja!!!
A u ostalom ako ti izda robu van iz dućana a ne i račun za to može gadno nahebati!!! Pa ko si ti, jel on to zna???
 
DeeJay_ said:
Pa da dodješ u jedan dućan, uzmeš kacigu za probati, u drugi jaknu i hlače ili još bolje odjelo, u treći rukavice i čizme i u četvrtom naravno motor jer nemožeš to sve probati bez motora, i onda fino kad si sve to ukomponirao odjuriš negdje glavom bez obzira i izubijaš sebe opremu i nekog drugog, pa da vidiš veselja!!!
A u ostalom ako ti izda robu van iz dućana a ne i račun za to može gadno nahebati!!! Pa ko si ti, jel on to zna???
:?
Je da...sve razni inspektori dolaze na motorima u opremi i traže probat kacigu uz novčani polog samo zato da bi opaučili kaznu  :?
Da nisi ti taj prodavač :mrgreen:
 
Ja ne, ali i da imam takvu firmu, nebi radio takve stvari!!!
 
Ma kakvi jebeni inspektori??? Čovjek ostavi NOVCE na stolu i uzima kacigu na probu. Ako se bilo šta dogodi, prodavač je pokriven. Može mu čak i otpremnicu napisat bez fakture. To što ti to ne bi radio je tvoj problem, dobro da nemaš dućan pa da ne trošimo tastaturu pljujući po tebi. 8)
 
ti bi isto tak prodaval ko i ovaj,a pital bi te da delaš na promet.
za čižme vjerujem ak veli da su vaserdiht(a i piše na etiketi),ali na kacigi ne piše da ne fučka,da ne curi kiša iza vizira,moraš se snalaziti tipa pokušaj-promašaj ili iz tuđeg iskustva.
iz osobnog iskustva:moja kaciga na cbr 600f ne proizvodi ni 10% zvukova ili šumova kao meni na kle-u.
kaj se tiče ovog u dučanu njemu bi trebalo biti svejedno ja kacigu plačam pa i da je ogulim ili sl. bez pogovora bi je uzeo,samo mi se nekak nedaje 1100kn za nekaj kaj mi je oku ugodno,a doma bu stajala na vetrini :misli: 
 
U pravu si. Ja kupio dvije IXS kacige.Dobro izgledaju ali kad sam prvi put krenija na đir pušu i to oba dvije u desno oko i to skroz zatvorene (meni i ženi). I hebi ga sad se s tim moram pomiriti.Nešto inžinjavam da to smanjim a da sam isproba vidija bi odmah da to ne valja! Nije to pet para pa ako se zabuniš nikom ništa!
 
floyd said:
U pravu si. Ja kupio dvije IXS kacige.Dobro izgledaju ali kad sam prvi put krenija na đir pušu i to oba dvije u desno oko i to skroz zatvorene (meni i ženi). I hebi ga sad se s tim moram pomiriti.Nešto inžinjavam da to smanjim a da sam isproba vidija bi odmah da to ne valja! Nije to pet para pa ako se zabuniš nikom ništa!

Vele da nema glupih pitanja pa dakle: Jesi li probao poštelati vizir na vijcima koji ga drže? Tu se dosta toga da napraviti.
 
Nisam još to pokuša! Bojim se da nešto ne pokvarim.Ima jedan križni vijak samo ne znam što bi s njim!
 
floyd said:
Nisam još to pokuša! Bojim se da nešto ne pokvarim.Ima jedan križni vijak samo ne znam što bi s njim!
izvadi ga, sigurno je višak :LOL:
 
Da inače je na IXS-icama ključ 32 za štelanje vizira i nemoj sam ništa jer ti treba kilo ključ :LOL:
 
Ima li netko ko zna nešto konstruktivno da kaže u vezi štelanja vizira na IXS kacigama? :(
 
Sorry ali povukli me sa ostalim glupostima. Potraži na netu naći ćeš negdje.
 
floyd said:
Ima li netko ko zna nešto konstruktivno da kaže u vezi štelanja vizira na IXS kacigama? :(

Ne znam točno kako ti šarafi izgledaju na IXS kacigama, ali na većini kaciga imaš dva šarafića kojima zapravo reguliraš distancu vizira od ruba kacige (one gume na koju nasjeda vizir kad je zatvoren). Ti se šarafi otpuste (ne skroz) i zatvoren vizir se namjesti tako da dobro dihta na tu gumu i da je razmak identičan na obje strane. Tada logično pritegneš šarafe. Vizir ne smije opet ni prejako nasjedati jer ga u vožnji nećeš moći otvoriti.