Problem s relejom paljenja

mirzo

New member
Pozdrav novi sam na forumu imam jedan problem s skuterom upitanju je keeway 150cc 4t cuje se zujanje iz automata ili releja paljena kako ko oce ili samo neko cvaktanje iz njega uzo sam drugi relje koji radi od druga i isti problem probo sam da napravim spoj s srafcigerom ali nece ni to masu sam spojio na prirubnicu karburatora tu je uvjek bila i sve je radilo ok a i prje nekad mi se ovo znalo desit ali napravim spoj i opt radi sve normalno ali sada nece ni to kurblu nemam jer sam je polomio,probo sam i alnaser skinut da vidim da sluc nije do nejga prvo sam probo da vrti na prazno ali opt isto a kada ga spojimo direktno onda vrti,ako tko zna koji bi problem mogo biti mnogo bi mi znacilo Hvala unaprijed LP!
 
Ništa nisam razumio.
Kad je anlaser na motoru i spoji ga se direktno na bateriju, motor pali ili ne?
 
Po opisu se ne može zaključiti koji je kvar. Isprobaj sa drugim akumulatororm, možeš koristiti i akumulator od auta za probu.
U principu problem može biti do lošeg akumulatora, solenoid anlasera (relej), četkice u anlaseru, a možda je masa loša ( ja bih žicu mase stavio na mašinu).
 
Last edited:
Ja bi po opisu rekao,da nisi trebao nista dirati,vec samo promjenuti akumulator...ili pritegnuti kleme...