Problem sa suzuki K1

vvb-team

New member
--------------------------------------------------------------------------------
Veliki pozdrav svim bajkerima.Imao bih jednu molbu za sve one koji se razumiju u motore i opravke.Moj problem je u tome sto sam kupio SUZUKI GSX R 600,  K -1,sa koga je prosli vlasnik pao pri brzini od 40km/h i pri tome izgrebao plastike koje se mogu popraviti i ofarbati.Al nije to jedini problem,problem je u tome sto je prednji tocak pomeren nazad za oko2-3cm,ali se nevide ostecenja na viljusci,sve dobro funkcionise,nevuce u stravu i amortizeri normalno funkcionisu.Molio bi za svaki savet i predlog za otklanjanje problema .Unapred zahvalan. 

--------------------------------------------------------------------------------



 
Tebao bi neki savjet gdje da uradim popravku ,sto kvalitetnije.Gladao sam sajt od servisa Serdarevic i kako je odradio motore,cinimi se odlicno da radi i super kvalitetno.Poslao sam mail ali mi se nije javio.Svaki savjet i uput na pravo mjesto bi mi dobro doslo.POzzz
 
ili je taj motor je imao i neki frontalni sudar (pa su trokuti iskrivljeni) jer nemoze ti se samo tako pomanit kolo nazad 2-3 cm ili su ti se platike od udarca pomakle pa mislis da je kolo, nego mozes li malo poblize slikat ramu povise plastike di su vidljiva oštecenja jer ovako sjena baca pa izgleda da je i onda malo dobila po sebi. A reci i di stojiš pa ti mozda neko moze tocnije rec di da obavis popravak blize tvojoj lokaciji
pozdrav
 
ako nisu krive vilice onda ti je nabijena rama, i to malo vise od 2-3cm cini mi se, cijena popravka nekoliko stotina eura, kako gdje
 
moguce da je vilica odma ispod donjega trokuta iskrivljena pa je teško vidljivo,
a kad je bliže trokutima, onda je dovoljno malo da se odrazi na prednjem kolu.
jer su duži štapovi od mista di je iskrivljeno pa je dovoljno malo a da se na kraju,
tj. na dnu vilice primjeti još više.

bem ti zakomplicira sam, ali nadam se da razumiš šta ocu rec  (y)
 
sutra cu da napravim neke slike bez maske i stavicu na sajt.Prosli vlasnik kaze da je pao sa 40km/h i da je skliznuo sa motora,ali sigurno je udrijo u nesto kada se zaustavljao i sigurno je iskrivio.Ja sam trenutno u Becu al interesujeme dobri majstori u Zagrebu i okolina i da nisu cjene boli glava.Poneka boravim kod rodbine u Sesvetama pa mi zato Zagreb odgovara.Svaki prijedlog i savjet bi mi dobro dosao.Pozdrav dobri ljudi.
 
skontao sam sta si htijeo reci,poz za Makarsku i mozde se vidimo na ljeto,mozde se sretnemo i popijemo pice,dolazimo sa par motora.
 
Serdarević se nalazi i na forumu pod nickom "drugabrzina" pa su se i putem PM možeš obratiti...

sumnjam da su vilice tak čvste pa da se rama popigala...
 
Javljo sam mu se ali izgleda da je zauzet.U svakom slucaju nadam se njegovom odgovoru jer cinimi se da je odlican majstor za velike pohvale
 
vvb-team said:
Javljo sam mu se ali izgleda da je zauzet.U svakom slucaju nadam se njegovom odgovoru jer cinimi se da je odlican majstor za velike pohvale

gle s obzirom na to kaj je on slagao i kaj sam vidio da je slagao, oo tvoje mu dođe kao jutarnja kavica  :LOL:  tako da za to nemaš brige  (y)
 
ukoliko nije nabijena rama i štapovi nisu savijeni postoji mogučnost da su ugrađeni trokutovi vilica sa nekog drugog motora i tako poremečena geometrija motora ili kao što netko reče-moguče da su i nosači oklopa iskemijani tako da je sve otišlo naprijed  :misli:
 
stavi motor u vertikalu, stavi metar na pod, spusti visak iz sredine prednje osovine i sredine straznje osovine i napisi izmerenu vrijednost, vjerujem da ce neki ljudi na forumu znati (temeljem dane vrijednosti) da li ti se kotac pomaknuo ili nije.
 
Po ovoj slici i našem iskustvu tu je vjerovatno rama dobila,osni razmak se skratio.Problem je kod modela k1-k4 što imaju na rami velike elipsaste otvore za zrak.Na tom mjestu je rama najslabija i pri najmanjim udarcima se savije pa se i skrati osni razmak.Inače tih modela suzukija smo na desetke ravnali i svi su imali isti problem.
 
Ok ljudi ,hvala vam svima na savjetima probacu da ndem nekog dobrog mehanicara ovdje da mi pregleda motor i da proba da tacno utvrdi u cemu ja problem,a onda cu da se dogovorim sa serdarevicem oko popravke.Malo mi je daleko Zadar,zbog transporta al vidjecu nesto.U svakom slucaju hvala svima pa ako se sretnemo na nekim motorijadama imate pice od mene.Pozzz (y) (y)