Problem: Yamaha DT 125

probao sam ga rastavit , ali je sav salit u sirovu gumu, ma od njega više nema ništa! pa sam si odsjekao konektore i spojio na drugi  cdi i odmah sam ga upalio , ali kao što rekoh ide unatrag.  Ima na jednom mjestu od HONDE NSR 125, ne znam dal paše.Mogu ga kupit ,ali ako ne paše ne mogu ga vratit.
 
neno69 said:
probao sam ga rastavit , ali je sav salit u sirovu gumu, ma od njega više nema ništa! pa sam si odsjekao konektore i spojio na drugi  cdi i odmah sam ga upalio , ali kao što rekoh ide unatrag.  Ima na jednom mjestu od HONDE NSR 125, ne znam dal paše.Mogu ga kupit ,ali ako ne paše ne mogu ga vratit.

jbg., prvo pitaj pa sijeci

btw., kako si uopce spojio taj drugi CDI?
znas rasporede svih zica?
Mala je vjerojatnost da pase od drugog motora (neki si pasu)
ovisi o broju pickupa (1 ili 2, a koji put je jedan sa duplim okidanjem),
mjestu gdje pickup okida i zeljenom kutu paljenje (niski i visoki okretaji)
 
mogu vratit po bojama  nazad , dvije idu od cdi impulsa  , plus  sa špule i naranđasta na bombinu ostalo je za ventil , a ventil mi i onako nije otvarao.
 
Ukljuci u potragu i cdi od tzr-a jer mislim da su isti.
 
neno69 said:
probao sam sve i ne ide,  imao sam slučajno jedan cdi box od vanbrodskog motora merkur. i probao sam stavit  ,dobio sam iskru ali je problem kad upalim motor i krenem on ide u rikverc!
Oćeš mi posudit taj CDI na par dana  :mrgreen:

Neno zašto nisi nazvao bilo koji ovlašteni Yamaha dućan?
324 kune po katalogu košta taj control unit koji se nalazi ispod sica, a 2140 onaj naprijed. Koji ti je broj šasije?
 
Jucer mi nestalo benzine...izgasio se motor...ja prebacio na rezervu...upalio nakon 3-4 minute verglanja i napokon spustanjem niz nizbrdicu...presao 500metara i opet stao... i nisam ga opet upalio...tek kad je dosla svjeza benzina...

Uglavnom ne radi rezerva... do cega je, sta treba napravit? :misli:
 
riješio sam problem sa strujom! rastavio sam cdi box i  naišao sam na tiristor  koji je jednostavno puknuo . Uspio sam proćitat oznake  nabavio drugi, stavio i sad radi ! Htio bih se ZAHVALIT SVIMA VAMA  ŠTO STE MI POMOGLI  , A NARUČITO DYLANU KOJI ME JE UPUTIO . JOŠ JEDNOM  PUNO HVALA !
 
neno69 said:
riješio sam problem sa strujom! rastavio sam cdi box i  naišao sam na tiristor  koji je jednostavno puknuo . Uspio sam proćitat oznake  nabavio drugi, stavio i sad radi !

ma bravo!  (y)
 
da se uključim u ovu temu da ne otvaram drugu

jel zna tko popravlja CDI box-eve u hrvatskoj?'