Problem!±±

danijel

New member
?
svjetla ugasena akumulator se puni aliiii svjetla upaljena akumulator se NE puni , pomagaj :misli:
 
vjerovatno regler ne puni dovoljno pa ima veću potrošnju od punjenja, kad svjetla ne rade ne kuži se da premalo puni
 
danijel said:
?
svjetla ugasena akumulator se puni aliiii svjetla upaljena akumulator se NE puni , pomagaj :misli:
upali motor zatim svijetla i ostavi ga da radi u leru i onda mu daj gasa ako ti se svijetla pojačaju onda fila ako ne onda nefila ...pomogučnosti po mraku to probaj ili ispitaj sa instrumentom  (y)
 
Mora puniti sa šreko 14 V sa upaljenim svim potrošakima.
Recimo, ja slučajno jučer išao malo pogledat instalaciju jer me jedan kolega pitao gdje se nalazi neki konektor i imam šta i vidjeti, one tri žice što idu iz alternatora, na konektoru su dobrano nagorjele i istopile plastiku konektora.
Da nisam to pogledao još par tisuća km. vjerovatno bi bilo svašta.
Znači, provjeriti sve spojeve oko reglera, a posebno baš te žice i spojeve što dolaze iz alternatora na regler.
Čim žica malo nagori, smanji se kvadratura žice, nastaju velika zagrijavanja i na kraju rikne regler ili alternator, a ponekad i oboje.
Glup sistem, ali šta ćemo.
 
r1 vtc said:
upali motor zatim svijetla i ostavi ga da radi u leru i onda mu daj gasa ako ti se svijetla pojačaju onda fila ako ne onda nefila ...pomogučnosti po mraku to probaj ili ispitaj sa instrumentom  (y)
ili regler ili mu je možda jedna faza na namotajima pregorjela