Problemi sa osiguranjem i odstetom

ledefi051

New member
Pozz svima .. naime u 5 mjesecu mi je susjeda u rikverc srusila motor (suzuki k7 750), motor je imao slajdere ali je svejedno cijela desna strana pogrebana i cijela konstrukcija repa se klima , znaci po procjeni procjenitelja (vizuelnoj) je uvtrdjeno desni retrovizor , desni uteg volana i stitnik od pada , naljepnice za kompletnu desnu stranu i jos par sitnica .. no ja sam ga nakon tog izvida stete  vozio i motor mi se cudno ponasa , pri brzini vecoj od 100 na sat kada idem u desni zavoj sto se vise naginjem veci otpor osjecam , ko da mi neko gura volan ispod desne ruke na gore ..ne trese nista .. nakon toga sam ga odveo u suzuki ovlasteni u Puli ( svaka cast deckima iz pule iz servisa na susretljivosti ) tamo su utvrdili da prednji kotac nije u centru i da je pomaknut u desnu stranu .. sada osiguranje tvrdi da je nemoguce da je takva steta nastala u ovom slucaju nego da je to otprije .. zanima me je imao netko slcnih iskustva 😔.. ponuda njihova je 3800kn sto nije ni xza naljepnice i farbanje dovoljno a kamoli za ostalo , molio bi za pomoc :palacdolje:
 

Attachments

  • BFBC2785-5AB0-4392-95E6-5D453B579F40.jpeg
    BFBC2785-5AB0-4392-95E6-5D453B579F40.jpeg
    146.5 KB · Views: 161
  • FF8BB371-3C9C-44EE-A703-0ADC2DD4414E.png
    FF8BB371-3C9C-44EE-A703-0ADC2DD4414E.png
    391.1 KB · Views: 148
  • FDCDAE33-0BB3-4B22-ADB1-B1BDCF9C6D0D.jpeg
    FDCDAE33-0BB3-4B22-ADB1-B1BDCF9C6D0D.jpeg
    153.9 KB · Views: 136
Zahjevaj ponovni izvid štete u ovlaštenom servisu.
Tamo će morati argumentirait kako se je kotač mogao oštetiti.
Meni nije jasno kako se je prednji kotač pomaknuo u stranu, on je stisnut između vilica i između njega i vilica su bukule..
Da nije nešto s vilicama?
 
Neznam ni ja samo znam da je bio ravan do tada i sad sam cijelo ljeto bez motora i vec mi ih je puna kapa..ocito se ona popole na njega ili neznam kako joj je to uspjelo .. ja sam vec napravio naknadni izvid stete u suzukiu .. sad nesto sam nacuo da se moze uzeti neki vjestak i platiti ga da im on dokaze kako je ipak moguce da je to nastalo u toj steti ..
 
Obavezno traži vanjskog vještaka..može bit da se je popela gore s kotačima na felgu/vilicu i savila nešto..
Treba sve provjeriti i ispitati (i diskove).
 
Pokusaj popustii stapove vilica na trokutima I ponovno stegnui .Desi se da se pilikom manjeg pada pomaknu.
 
grafit said:
Pokusaj popustii stapove vilica na trokutima I ponovno stegnui .Desi se da se pilikom manjeg pada pomaknu.
Dobio vec taj savjet , hvala 👍👍ali sad kad sam vec dugo bez motora sad ocu nek plate popravak svega u suzukiju , jer s ovom ponudom od 3800 su me razljutili
 
Ako je dokazano da nisi kriv, i nije proglasena totalna steta ima pravo birat izmedu ponudenog novca, ili popravka stete. Ako se izabere popravak, mozes ga odvest bilo di, pa tako i u Suzukijev ovlasteni servis.
Isto tako mozes u Suzukija zatrazit ponudu za nastalu stetu, prikazat osiguranu i probat se dogovorit oko neke isplate koja bi odgovarala i tebi i njima.
 
toecutter said:
Obavezno traži vanjskog vještaka..može bit da se je popela gore s kotačima na felgu/vilicu i savila nešto..
Treba sve provjeriti i ispitati (i diskove).
Mozda znas za nekog vjestaka u puli?