Probne tablice.

ljacmi

New member
Znači. Dižem probne tablice i dolazim na tehnički i ne prolazim. Imam li 10 ili kolko već dana za popravak ili samo ona  tri dana koje vrijede probne ?
 
mislim da je 10 dana i računaju se svi dani, najbitnije je da je vozilo osigurano
 
Nema veze jedno s drugim, probe vrijede 3 dana a rok za ponovljeni je isti, bio regan ili ne.
 
Kao striktno gledano da ali nitko tako ne gleda :mrgreen: u najgorem slucaju odes u drugu stanicu po nove probe ali nema potrebe ni za to...
 
BM0021 said:
Kao striktno gledano da ali nitko tako ne gleda :mrgreen: u najgorem slucaju odes u drugu stanicu po nove probe ali nema potrebe ni za to...

U istoj stanici meni nije proslo probe dvaput u jednoj godini. U drugoj proslo bez frke.
 
Ja uzeo jedno 5 puta u istoj haha, kad sam bio drugi put rekli su da kao nebi smio al ajde, poslje nisu nis spominjali [emoji38]

Nema proba za motor na vise od 3 dana.
 
BM0021 said:
Ja uzeo jedno 5 puta u istoj haha, kad sam bio drugi put rekli su da kao nebi smio al ajde, poslje nisu nis spominjali [emoji38]

Nema proba za motor na vise od 3 dana.

Ima ako je nov pa ne treba tehnički onda mogu 15 dana, a ako je star obavis tehnicki i isto mogu probe na 15 dana :)
 
Ducatiu sam izvadio probe 6 puta u tri mjeseca. 6 razlicitih stanica za tehnicki pregled i gasssss
 
Koji je tocno proces za dobivanje probnih tablica...uzimam polovni odjavljeni motor u drugoj zupaniji i htio bi ga zajahat i doc doma da sad ne kompliciram s nekim kombijima i stajaznam. Zanima me moram li samo u stanicu od tehnickog ili i po mupu se motot?? Nadalje mogu li ja to obavljat s potpisanim kupoprodajnim ili mora stari vlasnik?? Mogu li platit osiguranje samo za tih par dana ili uzet odmah cijelogodisnje??  :misli: :misli:
 
lazybastard said:
Koji je tocno proces za dobivanje probnih tablica...uzimam polovni odjavljeni motor u drugoj zupaniji i htio bi ga zajahat i doc doma da sad ne kompliciram s nekim kombijima i stajaznam. Zanima me moram li samo u stanicu od tehnickog ili i po mupu se motot?? Nadalje mogu li ja to obavljat s potpisanim kupoprodajnim ili mora stari vlasnik?? Mogu li platit osiguranje samo za tih par dana ili uzet odmah cijelogodisnje??  :misli: :misli:

Sve obavljaš na bilokojoj stanici tehničkog pregleda. Ne trebaš ići na mup. Osiguranje može biti trodnevno, a može i cjelogodišnje.
 
sa stranica HAK-a:

Koji su uvjeti za izdavanje pokusnih pločica?
Pokusne pločice izdaju se u stanici za tehnički pregled vozila samo vlasnicima vozila ili opunomoćenicima koji imaju regulirani status u Republici Hrvatskoj i to za vozila koja su već bila registrirana u Republici Hrvatskoj, za nova vozila, za vozila koja se unose/uvoze i za vozila koja nikad nisu bila registrirana u Republici Hrvatskoj. Pokusne pločice izdaju se na rok do najviše 15 dana, a za potrebe obavljanja tehničkog pregleda vozila na rok do 3 dana. Za nova vozila (ne pristupaju tehničkom pregledu) pokusne pločice se izdaju uz pripadajuću dokumentaciju novog vozila i važeću policu osiguranja od auto odgovornosti, nakon postupka identifikacije vozila u stanici za tehnički pregled, prema potrebi vlasnika. Za rabljena vozila iz uvoza/unosa koja nikad nisu bila registrirana u Republici Hrvatskoj, izdaju se bez obveze podmirenja uvoznih davanja, odnosno kod unosa, bez plaćanja posebnog poreza na motorna vozila i naknade za gospodarenje otpadnim vozilima. Vlasnik vozila priloži samo dokaz o vlasništvu i inozemni prometni dokument, ako postoji. Za izdavanje pokusnih pločica za potrebe tehničkog pregleda (3 dana), vlasnik vozila potpisuje Izjavu kojom potvrđuje da vozilo ima ispravne uređaje za upravljanje i zaustavljanje. Ukoliko se izdaju za potrebe registracije (15 dana), a vozilo nije novo, prethodno se na vozilu mora obaviti izvanredni tehnički pregled. Vozila kojima se izdaju pokusne pločice, a prethodno su bila registrirana u RH, obvezno moraju biti prethodno odjavljena. Vozilo neovisno o svrsi i vremenu za koje se izdaju pokusne pločice mora imati pripadajuću policu od auto odgovornosti, najmanje za razdoblje za koje se pokusne pločice izdaju.


Ovo boldano mi je glupo. Evo zasto. Rega mi je pocetkom 3. mjeseca. Policu osiguranja uvijek imam. Eventualno bi odgodio tehnicki ako vremenski uvjeti nebi bili za odvest se do tehnickog (snijeg, bljuzga....), ali sigurno bi se nasao koji dan unutar 15 dana od isteka rege da se odvezem, ako ne, OK, odjavio bi motor. Cemu odjava ako nije isteklo 15 dana od isteka registracije? Mozda zato da nebi imao na raspolaganju obje tablice? Bezveze, samo dize trosak, a kad smo vec kod toga, odjava kosta 18kn, da li je izdavanje tablice koja bi se u tom slucaju ostavila na cuvanje besplatno?

I koliko uopce kosta pokusna tablica za motor na 3 dana za potrebe tehnickog?
 
3alfa3 said:
sa stranica HAK-a:


Ovo boldano mi je glupo. Evo zasto. Rega mi je pocetkom 3. mjeseca. Policu osiguranja uvijek imam. Eventualno bi odgodio tehnicki ako vremenski uvjeti nebi bili za odvest se do tehnickog (snijeg, bljuzga....), ali sigurno bi se nasao koji dan unutar 15 dana od isteka rege da se odvezem, ako ne, OK, odjavio bi motor. Cemu odjava ako nije isteklo 15 dana od isteka registracije? Mozda zato da nebi imao na raspolaganju obje tablice? Bezveze, samo dize trosak, a kad smo vec kod toga, odjava kosta 18kn, da li je izdavanje tablice koja bi se u tom slucaju ostavila na cuvanje besplatno?

I koliko uopce kosta pokusna tablica za motor na 3 dana za potrebe tehnickog?

U St ispod 100 Kn osiguranje i proba.
 
lazybastard said:
Zvuci dosta jednostavno  :misli: treba li stari vlasnik ili je dovoljno ja i kupoprodajni ugovor??

Samo ti i kupoprodajni. Da, jako je jednostavno. Najkompliciranije je uzet osiguranje (možeš na stanici za tehnički).
 
62kn je proba za auto za motor je 40kn.

Ja kad sam svojeg uzeo isto istekla rega. Popunili kupoprodajni pustio kaparu i išao doma jer je padala kiša. Pustio 100kn vlasniku da mi ide odjavit motor i napravit probe. Kad ga odjavi treba proći min sat vremena dok sjedne odjava na server. Tako da ga je odjavio petak za 18kn. Probe dignuo subotu ujutro za cca 80-90kn i ja sam oko 10-11 došao po motor i krenuo kuci odmah...
 
Hvala svima na odgovorima  (y) (y) (y) utjesilo me ovo, ocekivao sam neku standardnu hrvatsku zavrzlamu koja ukljucuje 15 rodnih listova 32 odlaska na mup i žrtvovanje prvorođenog djeteta... sad jos samo da se dokopam nekog lijepog dana i gassss  :021: