probni đir.......

DA-IM

Well-known member
amooo kako riješavate ovaj slučaj,radi mi se o jednom prijatelju  :mrgreen:

znači ova je priča:

prijetelj prodava motor u vrijednosti oko 7000e,
-nađe se sa potencijalnim kupcem,
-nakon upoznavanja stanja ovaj pita za probni đir di pada sa motora i nastane naravno materijalna šteta !?
-tada se taj kupac izjasni i usmeno dogovore da on kupuje taj motor jer ga je oštetio svojom krivicom,
-završi na šivanju di se on izjasni da je vozio motor od toga tipa i nastane policijski izvještaj sa slikama i stanja motora motora  (y)
e sad ovako,

taj svaki put odgovara kako će motor kupiti kroz koji dan i to se odužilo već poprilično vrime i pari da od te kupnje nema ništa  (y)
prijatelj je to tio sve završiti na jedan lip način,sad mu je toga dosta  :mrgreen:
šta uraditi,odnosno postoji li prisilan način naplate od okrivljenika jer očito od lipog načina nema ništa  (y)
 
^^e jbg amo sad taj dio priskočiti  :mrgreen:
ustvari koliko nas bi uzelo motor prije probne vožnje  :021:
 
sve motore sam kupio bez probne vožnje

kad prodajem motor, nema probne vožnje bez cijelog iznosa u mojim rukama

nikad problema




Srki
 
  • Like
Reactions: Feis123
kako bi reka zlatan ovo mu je škola i drugi puta će pametnije ali..
šta može uraditi u svojem slučaju ?
postoji li prisilni način naplate ako angažira odvjetnika i ako ima osnove odnosno policijski izvještaj koji je napravljen u ovome slučaju  (y)
 
Kawah said:
Paru na sunce pajdo pa se ti vozaj koliko ti volja ! Tako to ide u nas Rvata !  :mrgreen: (y) :021:
(y)

a pitanje je i šta bi kupac probnom vožnjom utvrdio....valjda da mu je sjedalo prenisko :mrgreen:
 
^^
ma koliko nas pristane na kupnju ako ne proba ili auto ili motor ?
brojčano 0  (y)
 
Pa ako ima policijski zapisnik trebalo bi se osiguranje nekako naplatiti od tog lika  :misli:  Ili privatna tužba.
 
e sad privatnu tužbu mu i ja savjetujem ali koliko je to brzo i učinkovito kod nas  (y)
 
Srki said:
kad prodajem motor, nema probne vožnje bez cijelog iznosa u mojim rukama
Nema teorije da bih ikome dao vrući keš u ručerde prije nego budem siguran da kupujem    :jesus:
DA-IM said:
^^
ma koliko nas pristane na kupnju ako ne proba ili auto ili motor ?
brojčano 0  (y)
Nije baš nula samo zbog ovih tajkuna ko dr.vet.Srđan :mrgreen: što ili kupe novi ili sa 3tkm    :rolleyes:
Svi mi ostali normalni balkanjerosi to trebamo testirati do krajnjih ranica...ako ne i preko    :mrgreen:
     
 
DA-IM said:
e sad privatnu tužbu mu i ja savjetujem ali koliko je to brzo i učinkovito kod nas  (y)

Neka pokrene postupak radi naknade stete. Godinu ipo-dvi je prosjek za pravomocnost u takvim predmetima, ali kamate mu teku od dana kad se razbio.

Sve drugo je gluplje rjesenje.
 
Johnny 1 said:
Nema teorije da bih ikome dao vrući keš u ručerde prije nego budem siguran da kupujem


baš tako,
ajde koliko nas pristaje na kupnju motora prije probne vožnje ?
napomena,pričamo o rabljenim motorima  (y)
 
E Johnny , ja sam osjetio na mojoj koži što znači pljusnuti s motora na probnoj vožnji .88me ,dakle u bivšoj nam Jugi tresnuo sam na ravnici prilikom kočenja s bajka koji je tada bio star četiri godine .Vrijednost je tada bila 6500 markiza ,novi je koštao 11 i pol . Natukao sam se pošteno ,a sreća u nesreći je bila da sam telefonom tada dogovorio cifru na neviđeno od 5tisuća i tako došao na probu s tom parom .Oštećene vilice , pukla ručka kočnice i posuda ,žmigavac ,maska i pleksi .To je bio početak jedanaestog mjeseca .Ništa ,dao mu markize ,s autoprikolicom došao po bajk i u vlastitoj režiji popravio do proljeća i vratio uloženo .Zapravo ,popušio sam dvijesto novčanica ,to je istina prava ,jer nisam mogao kupiti kočionu posudu .Dakle ,lovu u đep pa ti isprobavaj !  (y) :021:
 
Spin said:
Neka pokrene postupak radi naknade stete. Godinu ipo-dvi je prosjek za pravomocnost u takvim predmetima, ali kamate mu teku od dana kad se razbio.
Sve drugo je gluplje rjesenje.


pametno zboriš,kad se šteta od nekih 150e podigne na oko 10 000kn možda će tome liku biti lakše platiti  (y)
inače,tome oštećeniku je policajac reka od trenutka kad je zapisnik nastao on nema šanse da se ne naplati na ovaj ili onaj način  (y)
 
Kawah said:
E Johnny , ja sam osjetio na mojoj koži što znači pljusnuti s motora na probnoj vožnji .88me
A baš htjedoh reći koji to moraš biti krelac da liku razbiješ motor na probnoj vožnji ..

ups .. sorry        :oops:

  :mrgreen:
 
Spin said:
Neka pokrene postupak radi naknade stete. Godinu ipo-dvi je prosjek za pravomocnost u takvim predmetima, ali kamate mu teku od dana kad se razbio.

Sve drugo je gluplje rjesenje.

pitanje,postoji li neka vrsta zastare u traženju naknade za štetu u ovome slučaju ?
 
Ne bi nikad kupija(a i dam svima da probaju prije kupnje) motor bez probne voznje.

Sretno s naplatom, u Hrvatskoj ce mu trebat.
 
^^
baš to,koliko nas bi kupilo motor bez da ga barem malo provoza,mdaa !?
lako je pametovati kad je drugi u pitanju al jbg ovde se desila pizd...koju ovaj pizdun sad lagano miče od sebe ali to nikako neće moći jer je zapisnik tu kao neka osnova i sigurnost (y)
vlasnik se samo pita,koje riješenje bi bilo najbrže i najefikasnije  :021:
 
DA-IM said:
^^
baš to,koliko nas bi kupilo motor bez da ga barem malo provoza,mdaa !?
lako je pametovati kad je drugi u pitanju al jbg ovde se desila pizd...koju ovaj pizdun sad lagano miče od sebe ali to nikako neće moći jer je zapisnik tu kao neka osnova i sigurnost (y)
vlasnik se samo pita,koje riješenje bi bilo najbrže i najefikasnije  :021:

jbte ko sa mutavima tu treba  :LOL:

vozi, probaj, prdi u sic, al meni prije ukupan iznos na ruke

najdraži su mi uberdebili koji pod a) pregovaraju o cijeni prek telefona i pod b) dolaze gledat motor i mislit da mogu probat bez para

gledat moš bez para kolko oćeš, al samo uberdebil može dat motor na probu onak, na lijepe oči

UBERDEBIL




Srki