probni đir.......

Srki said:
najdraži su mi uberdebili koji pod a) pregovaraju o cijeni prek telefona i pod b) dolaze gledat motor i mislit da mogu probat bez para

gledat moš bez para kolko oćeš, al samo uberdebil može dat motor na probu onak, na lijepe oči

a jebatga sad,da je zna ehh da....
ali kad je vec sve to urađeno čovik se pita kako se naplatiti od tog jada koji lagano biži od odgovornosti  (y)
 
neće naplatiti, to znaš i sam






Srki
 
zašto neće ako kod njega postoji policijski izvještaj i slike od strane pandura o učinjenoj šteti ?
dakle,za privatnu tužbu tu su mu svi dovoljni elementi (y)
 
Ko je kriv za prometnu nezgodu, plača li osiguranje štetu?
Vozilo je dragovoljno dato na korištenje?
 
pa to se i ja pitam,ko bi to triba platiti  :shock:
inače naravno motor je dragovoljno dano na probni đir,kako bi inače tribalo uz prisustvo javnog bilježnika ??  :mrgreen:
 
DA-IM said:
zašto neće ako kod njega postoji policijski izvještaj i slike od strane pandura o učinjenoj šteti ?
dakle,za privatnu tužbu tu su mu svi dovoljni elementi (y)
Za privatnu tužbu mu nije niš potrebno.

Ovaj drugi ak je seronja može tvrdit 5 stvari koje tvoj kolega nikad, al nikad neće moć dokazat.

Ne da može sve u zastaru. Neg će još sve troškove namirivat.

Po meni maksimum pametnog što može napraviti kolega je blef u smislu dopisa odvjetničkog društva tom liku.
Nešto u smislu vanparnične nagodbe i mirnog rješavanja spora te prijetnjom tužbom.
Pa da se ovaj vjerojatno usere.

Al da fakat podiže građansku tužbu, napravio bi si i živcima i novčaniku veću štetu nego ju sada ima.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 
^^jako zanimljiva ideja da se ovoga seratora kojeg inače on  poznaje malo usere  (y)
 
Može kupac njega tužit da mu je da neispravan motor za probu i to zatajia, ide naknada za ozljede, itd...

using  tapatapa

 
^^e to nikako ne,taj motor prije pada je bio par dana ranije na tehničkom tako da....a i inače da je motor ispravan može potvrditi najmanje par ljudi koji su ga vozili ili koristili  (y)
 
Johnny 1 said:
A baš htjedoh reći koji to moraš biti krelac da liku razbiješ motor na probnoj vožnji ..

ups .. sorry        :oops:

  :mrgreen:
.         
                      Ma ne moraš biti krelac  uopće .Hladna cesta ,mladost . A ko je u to vrijeme imao na motoru Michelin Hysport ,ili kakav polovni Metzeler , po mogućnosti Dunlop .,e taj je bio faca .Nije tad bilo kod nas ovih điđamiđa raznih .Uglavnom ,daj paru pa onda padaj koliko hoćeš ! (y) :LOL:
 
zvjerko rider said:
Pa ako ima policijski zapisnik trebalo bi se osiguranje nekako naplatiti od tog lika  :misli:  Ili privatna tužba.

kakve veze ima osiguranje, osiguranje pokriva stetu prema 3cim osobama i islo bi u naplatu od vozaca u slucaju alkohola ili neimanja vozacke.
jedino ako je kasko imao na motoru ?
 
nikakav kasko nije ovde u igri,da je tako sve bi bilo ok  (y)
problem je i u tome što je ovaj vlasnik takav lik da više ne želi niti on taj motor jer kaže da mu nakon bojanja i posla to više neće biti isti taj motor i to se može donekle razumiti  (y)
 
DA-IM said:
nikakav kasko nije ovde u igri,da je tako sve bi bilo ok  (y)
problem je i u tome što je ovaj vlasnik takav lik da više ne želi niti on taj motor jer kaže da mu nakon bojanja i posla to više neće biti isti taj motor i to se može donekle razumiti  (y)

to je razumljivo u potpunosti... ni ja ga nebi htio.
jesi pao.. i ogrebo.. tvoj je i kraj price.. plati i nosi.
 
sasaa said:
to je razumljivo u potpunosti... ni ja ga nebi htio.
jesi pao.. i ogrebo.. tvoj je i kraj price.. plati i nosi.
A ako odbija/ ne zeli ga kupit i pravi se mutav?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

 
To se jasno treba dogovorit prije djira. Kako je Srki rekao.. lova na sunce, prijatelj ili netko s parama nek ceka dok ide na probni djir.


Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

 
U praksi je to malo drukčije, najvažnije je imat sriče.

using  tapatapa

 
Zog said:
U praksi je to malo drukčije, najvažnije je imat sriče.

using  tapatapa

A gle.. nisam jedan auto/motor do sad tako prodao... neki kupac nece pristat.. i to je ok. Doc ce sljedeci :)
Ali slazem se s tobom da treba imat i nesto srece. Danas je prvenstveno problem sta rijetki ljudi drze do svoje rijeci, pa samim time i dolazi do ovakvih situacija.
 
Jedan detalj mi je zapeo za oko, ne znam kako odrasla osoba može na ovaj odgovor...

mario #8 said:
Za privatnu tužbu mu nije niš potrebno.

Ovaj drugi ak je seronja može tvrdit 5 stvari koje tvoj kolega nikad, al nikad neće moć dokazat.

Ne da može sve u zastaru. Neg će još sve troškove namirivat.

Po meni maksimum pametnog što može napraviti kolega je blef u smislu dopisa odvjetničkog društva tom liku.
Nešto u smislu vanparnične nagodbe i mirnog rješavanja spora te prijetnjom tužbom.
Pa da se ovaj vjerojatno usere.

Al da fakat podiže građansku tužbu, napravio bi si i živcima i novčaniku veću štetu nego ju sada ima.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

... odgovoriti na ovaj način...  :mrgreen:

DA-IM said:
^^jako zanimljiva ideja da se ovoga seratora kojeg inače on  poznaje malo usere  (y)

Malo te jebuckam ali stvarno, pa već nakon prvih par riječi tvog posta je ovo jasno kao dan. Čak i potpunom laiku. :jesus:  :mrgreen:


 
ma odvjetnik, bez puno premišljanja... ako ništa pitaj za stručno mišljenje a ne ovdje po forumu tražit savjet ovih šta im je iz Juge ostalo da se pravda utjeruje palicom... :jesus:

ako ti treba odvjetnik, mogu ti preporučit i dat broj jednog koji se bavi osiguranjima i odštetama i sličnim stvarima (y)

nisan ima takvih problema dosad, ali ovo je za zamislit se, zapravo san ima više sreće nego pameti. kad sam prodava x-maxa isto tako ga je doša kupit neki stariji lik sa nekom gilerom runner, reko ajd nije mulac neki, nudio mu probni đir, sva sreća nije htio. dogovorili se sve, krenili put javnog bilježnika lik sjeo iza mene ja krenem sa semafora on skoro padne s motora ?!? i komentira kao u *** kako ovo ide :LOL: :LOL: lik na kraju uopće nema dozvolu, vozio do tad taj skuterčić od 50 kubika... odradili javnog bilježnika, uzeo novce, reko ajd sjedi ti iza mene da se ja dovezem kući živ, a ti dalje kako hoćeš... :misli: