probni đir.......

(y) to je :cool:


a bez zezancije, ja ako baš i želim probati tuđi motor, nešto što mi se svidjelo,
obavezno kažem, evo ti moji ključevi/prometna, pričuvaj dok se vratim, nikad ne znaš (y) :mrgreen:
To je ok, treba imati na umu da postoji neka vrijednost kojom se moze vlasniku nadoknaditi steta u slucaju sranja.
Ali, lako nama normalnima trgovati, i tako se ponasati, to se podrazumjeva.

Kao sta rekoh i prije, oglasi obiluju "ciganima", pa treba i na hladno puhati.
 
Decko iz Pozege hoce kupiti Husqvarnu, proba ga bas ne zanima jer sam ih par prodao u taj kraj, ljudi se raspitaju i nikad nije bilo problema. Trebao je doci predvecer, kasni i zove iz kombija pred Zagrebom da je zaboravio lovu.😄 Reko jebiga stari, okret 180 i natrag. Kune se da ce mi ujutro pustiti preko racuna i bio sam ziher da bi platio ali razum je razum. I nis, ode i vraca se oko 1 ili 2 u noci. Pogleda motor, radim mu fakturu i pita zasto je na firmu, objasnim pdv i na kraju mu napisem fakturu na firmu i plati odmah preko racuna.🤣 Nije sve ali dio u kešu je imao i kad je krenuo prvi put. To je bilo prije tri godine. Prije tjedan dana salje mi mail da jel imam kaj novije za prodat. 😊 Puno toga sam prodavao i mogu reci da sam s dosta ljudi koje sam tako upoznao ostao u povremenom kontaktu. Njuskalo je prava drustvena mreza.🤣
 
Btw. Ja sam sve motore do sada, u pravilu, kupio bez probnog djira, jos su me prodavaci nagovarali da odem probati.
A sta da probavam,kad sam svaki put kupovao od normalnih ljudi.
I ja isto tako...
Kupio 2 motora...Ali i 2 auta na isti način...
I sve 5...
 
Tako sam jednom bicikl dao liku da proba pa ga više nikad vidio...bicikl je bio 2000€

što se tiće motora obavezno proba prije kupnje nikad ne znaš ima li šta čudno što možeš primjetiti tek u vožnji

isto tako možeš probati moj motor samo ostavi lovu na suncu dok se vratiš
 
Probna vožnja za motor svaki put kad kupujem, dajem osobnu i novce bez frke. Kad prodajem ne tražim nista, ljudi probaju i kupe cim dodu.
2 motora probao ali ispalo 1. lose stanje (2T R) i 2. preslab (4T scrambler), sorry sto da im radim, bez ljutnje..
Pri kupnji auta nas cak i prodavatelj provozao probni krug jer nismo imali jos automatik, sad je lagano kao NFS.. ;)
 
Pazi situacije sada. Evo vec pola sata sjedim i pokusavam skuziti sta se upravo desilo.
Napomena, radnja se desava ovde u Stuttgartu.
Dolazi lik da kupi prijateljevog VN900. Lik nekakvih 50 godina, svabo, u full opremi, dolazi u skoro novom XC90 Volvu sa zenom. Vidis po pojavi da nije neki probisvijet nego normalan covjek.
Pozdravlja, zagleda motor sa svih strana, gleda gume, plocice, zavlaci se i gleda od ispod, sve normalno. Pali motor i ja mu objasnjavam da je motor hladan i da radi na malo visim okretajima par minuta dok se ne ugasi cok, kaze zna sve, imao Harleya.
Ok, sjeda da napravi probni djir i vidim prtlja nesto po straznjoj kocnici, pritiska je i pokusava podignuti i skuzim da bi on saltao na kocnici. Rekoh, to je kocnica, mjenjac je sa druge strane, kaze lik od kad to i bez kvacila ubaci u prvu i ostade zbunjen. Ustade sa motora i bez pozdrava ode 😄😄
Wtf se upravo desilo? Jel postoji Harley koji ima mjenjac sa desne strane mozda ili lik nikad u zivotu nije sjeo na motor?
 
Teško da bi dao svoj motor koji je u prodaji potencijalnom kupcu da ga isproba. Jedino MOŽDA ako mi prvo da čitav zatraženi iznos i da se dogovorimo sa svjedocima sa moje i njegove strane. I da naravno da ga malo prostudiram (kupca) da nije neki kauboj... Niti ja kad sam kupovao polovni motor nisam tražio probnu vožnju. Pa čak ni kad sam kupio novi nisam imao priliku isprobati motor, nego sam trebao lijepo otići u drugu državu gdje lijepo organiziraju grupne probne vožnje i gdje sam u jedno jutro isprobao 4 nova testna modela. Ovdje kod nas ima isto tako :mrgreen:

p.s.
jesam li kompliciran?
Jesam!!!
 
  • Haha
Reactions: neven
Svi koji ste nesto prodavali( auto,motor, stan, kuca itd itd). Susreli ste se sa 90 % kretena. Samo lova i vozi. Prije 3 m prodajem kombi. Zove ekipa. Ne mozes virovat sta pricaju. Od toga da su puni love, kako nikad niko nisu zajebali itd. I ja sve te odme odjebem( u fino). I docekam, ali uvik docekam pravog covika/zenu
 
Pazi situacije sada. Evo vec pola sata sjedim i pokusavam skuziti sta se upravo desilo.
Napomena, radnja se desava ovde u Stuttgartu.
Dolazi lik da kupi prijateljevog VN900. Lik nekakvih 50 godina, svabo, u full opremi, dolazi u skoro novom XC90 Volvu sa zenom. Vidis po pojavi da nije neki probisvijet nego normalan covjek.
Pozdravlja, zagleda motor sa svih strana, gleda gume, plocice, zavlaci se i gleda od ispod, sve normalno. Pali motor i ja mu objasnjavam da je motor hladan i da radi na malo visim okretajima par minuta dok se ne ugasi cok, kaze zna sve, imao Harleya.
Ok, sjeda da napravi probni djir i vidim prtlja nesto po straznjoj kocnici, pritiska je i pokusava podignuti i skuzim da bi on saltao na kocnici. Rekoh, to je kocnica, mjenjac je sa druge strane, kaze lik od kad to i bez kvacila ubaci u prvu i ostade zbunjen. Ustade sa motora i bez pozdrava ode 😄😄
Wtf se upravo desilo? Jel postoji Harley koji ima mjenjac sa desne strane mozda ili lik nikad u zivotu nije sjeo na motor?
Morao si ga pitati, ovako ce ostati enigma.:mrgreen:
 
Htio jesam, al pobjeze mi! :mrgreen::mrgreen:
Stari Guzziji i neki od engleskih motora imaju mjenjač na desnoj strani. Ja sam isto pitao forumaša Super Juru kad sam od njega kupovao Varadera. Velim ja:” Oho, Varadero ima mjenjač sa lijeve strane. Jel prva prema gore ili prema dolje (kod Guzzija je prema gore)”. Veli meni Jura mirno:”Ak padneš kupuješ.” Nisam pao al sam svejedno kupio.
 
Dođe do mene jedna cura za kupit skuter.Vozila ona ,kaže,više motoriča.Sila na skuter i oče krenit al skuter stoji na mistu .Pita mene:Zašto ne kreče. Pa daj gas kažem ja .Ona pita : a di je gas? Pa na desnoj strani.Uzme mala ručku od gasa i umisto da je zavrne prema natrag ona je okrene prema naprid I polom inosič od ručke i sajlu.Odma san joj reka da se skine da je nebi ja skida.Kao ,vozila je ona svašta ...........:mad::mad:
 
Pazi situacije sada. Evo vec pola sata sjedim i pokusavam skuziti sta se upravo desilo.
Napomena, radnja se desava ovde u Stuttgartu.
Dolazi lik da kupi prijateljevog VN900. Lik nekakvih 50 godina, svabo, u full opremi, dolazi u skoro novom XC90 Volvu sa zenom. Vidis po pojavi da nije neki probisvijet nego normalan covjek.
Pozdravlja, zagleda motor sa svih strana, gleda gume, plocice, zavlaci se i gleda od ispod, sve normalno. Pali motor i ja mu objasnjavam da je motor hladan i da radi na malo visim okretajima par minuta dok se ne ugasi cok, kaze zna sve, imao Harleya.
Ok, sjeda da napravi probni djir i vidim prtlja nesto po straznjoj kocnici, pritiska je i pokusava podignuti i skuzim da bi on saltao na kocnici. Rekoh, to je kocnica, mjenjac je sa druge strane, kaze lik od kad to i bez kvacila ubaci u prvu i ostade zbunjen. Ustade sa motora i bez pozdrava ode 😄😄
Wtf se upravo desilo? Jel postoji Harley koji ima mjenjac sa desne strane mozda ili lik nikad u zivotu nije sjeo na motor?
Vozio sam davno Moto Morini. Isto mjenjač s desne strane. Ima ih, oldschoolera.
 
Dođe do mene jedna cura za kupit skuter.Vozila ona ,kaže,više motoriča.Sila na skuter i oče krenit al skuter stoji na mistu .Pita mene:Zašto ne kreče. Pa daj gas kažem ja .Ona pita : a di je gas? Pa na desnoj strani.Uzme mala ručku od gasa i umisto da je zavrne prema natrag ona je okrene prema naprid I polom inosič od ručke i sajlu.Odma san joj reka da se skine da je nebi ja skida.Kao ,vozila je ona svašta ...........:mad::mad:
Vozila je svašta. Vjerovatno. Možda nije mislila na motore i auta ?
 
Pazi situacije sada. Evo vec pola sata sjedim i pokusavam skuziti sta se upravo desilo.
Napomena, radnja se desava ovde u Stuttgartu.
Dolazi lik da kupi prijateljevog VN900. Lik nekakvih 50 godina, svabo, u full opremi, dolazi u skoro novom XC90 Volvu sa zenom. Vidis po pojavi da nije neki probisvijet nego normalan covjek.
Pozdravlja, zagleda motor sa svih strana, gleda gume, plocice, zavlaci se i gleda od ispod, sve normalno. Pali motor i ja mu objasnjavam da je motor hladan i da radi na malo visim okretajima par minuta dok se ne ugasi cok, kaze zna sve, imao Harleya.
Ok, sjeda da napravi probni djir i vidim prtlja nesto po straznjoj kocnici, pritiska je i pokusava podignuti i skuzim da bi on saltao na kocnici. Rekoh, to je kocnica, mjenjac je sa druge strane, kaze lik od kad to i bez kvacila ubaci u prvu i ostade zbunjen. Ustade sa motora i bez pozdrava ode 😄😄
Wtf se upravo desilo? Jel postoji Harley koji ima mjenjac sa desne strane mozda ili lik nikad u zivotu nije sjeo na motor?
Brijem da su oni stari Sportsteri (oni fakat stari modeli,još iz 50-ih i 60-ih) imali mjenjač na desnoj strani,tak sam bar nekaj čuo