probni đir.......

Pa tko pošalje prijatelja još i razumijem ali platit par tisuća eura na majkemi pa nebi baš.
 
Tip traži da mu pošaljem ovo:
Broj računa:
Ime vlasnika računa:
Naziv banke:
Iban:
Ukupni iznos:
adresa za preuzimanje:

Ne znam,bojim se da mi ne može preko tih podataka skidat lovu s računa,ili da ne proba nekaj tipa "uplatim kad kurir isproba motor",pa se kurir odveze,a ovaj više ne javlja.
Ne treba mu ništa osim IBANA, a bogami ni adresu nebi dao, dao bi broj moba i rekao neka me nazove taj koji dolazi da mu objasnim... Ugl. strani broj,poruka na viber, hoce kupit sa njuskala auspuh, i nakon par por skuzim da su mu automatski odgovori koji se svode samo na podatke racuna, samo block i to je to. Nista osim ibana eventualno, slike osobne/kartice nikako slat.
 
Ti si bar nekaj znao o prodavaču,ovdje niti ja znam kaj o kupcu niti on o meni,pa mi je malo čudno da bi netko samo tak htio kupit motor koji je vidio samo na desetak slika u oglasu bez da ga uopće vidi uživo (tak bi mu da sam šupak mogao poslat motor bez klipa i radilice u mašini).Da se još javio preko fejsovog marketa,bar bi onda mogao pogledat profil da vidim jel djeluje normalno ili je neki sumnjivi s profilom starim dva dana bez ikakvih slika i informacija,al se javio prek maila tak da ne znam niš o njemu.
Ne znam,najrađe bi pričekao dok se ne javi netko tko će ga normalno doć pogledat,pa da odemo riješit kupoprodajni,on meni lovu,ja njemu motor,i svatko svojim putem.
I kako je ovo prošlo?
Lik se mojoj ženi više nije javljao (kada je skužio da neće izvući podatke sa kartice).
 
I kako je ovo prošlo?
Lik se mojoj ženi više nije javljao (kada je skužio da neće izvući podatke sa kartice).
Ja nisam odgovorio na to traženje podataka,a tip više nije niš slao.Čekam da se javi netko drugi.
 
Bolje, ne sekiraj se, prodati ćeš pod normalnijim uvjetima.
Kod Viktora ljudi kupuju Keeway 4T choppere 125, a Aprilia je ipak bolja i 2T. ;)
 
  • Like
Reactions: ZP1993 and enduro
ne mogu virovati da pojedinci ovde nisu nanjušili običnu prevaru,
zašto bi neko kupova motor na neviđeno tražeći osobne podatke prodavatelja sa bankovnih kartica..
onaj ko je zainteresiran nađe on način i vrimena da baren dođe pogledati motor osim ako nije u pitanju dobar poznanik a ovde to nije bio slučaj ..
 
  • Like
Reactions: bebeli
Nista nemoj slat, lijepo nek dode s parama napravite ugovor i nek se vozi... Imal sam i ja par mudraca...
Ti si imao mudraca, a ja ne shvaćenog financijskog genija.
Zove mene lik iz Rijeke i kaže ja bih kupio vaš motor, ali mogu vam plačati na rate 1000 kuna mjesečno. Ja mu kažem da uzme kredit, ako nema para, a on meni da neće jer su banke lopovi.
OK kažem ja. Šaljem ti broi tekućeg, poćmi uplačivati svaki mjesec po 1000 kuna, pa kad isplatiš svih 35000 dođi po motor. Tip se naljutio i zatvorio telefon.🤣
 
Da opišem svoje iskustvo sa sličnim tipom prevare..
Kad sam prodavao Kawca prije nekih 6-7 godina mi se među ostalim javio lik koji bi isto tako kupio motor.. Pošto ja nisam imao karticu rekao je da će mi poslat lovu preko Paypala, pitao me koja je zadnja cijena (na oglasu je bio za 3600e) ja odgovaram 3400e, a budala odgovara-"Ok, ja dajem 3800e").. da ne duljim, uzeo sam mu bar 10 dana života sa generičkim mailovima na koje je on vrlo rado odgovarao.. Na moj upit di se nalazi, on odgovara da je iz Liverpoola.. ja reko super-baš sam mislio vidjet Isle of Man, ostavim ti motor i ja dalje brodom/vlakom i onda počinju pizdarije tipa da je on trenutno na brodu u ratnoj mornarici i da bi kolega to pokupio koji je u Italiji etc
Sad sam shvatil da sam nakon "da ne duljim"- produljio :mrgreen:
Saznal sam kasnije da prevara preko Paypala funkcionira tako da ti tip zbilja uplati lovu, ti pošalješ motor(ili kajgod), on ima par dana da stornira uplatu a tebi motor pluta u nekom kontejneru po morima i moš se yebat jer je pošiljku teže zaustavit nego $$$..
REZIME: Naučite čitati ljude(botove).. guglajte ako ste sumnjičavi, probna vožnja samo uz pare u rukama i to je to
:cool:
 
  • Like
Reactions: Feis123
Ti si imao mudraca, a ja ne shvaćenog financijskog genija.
Zove mene lik iz Rijeke i kaže ja bih kupio vaš motor, ali mogu vam plačati na rate 1000 kuna mjesečno. Ja mu kažem da uzme kredit, ako nema para, a on meni da neće jer su banke lopovi.
OK kažem ja. Šaljem ti broi tekućeg, poćmi uplačivati svaki mjesec po 1000 kuna, pa kad isplatiš svih 35000 dođi po motor. Tip se naljutio i zatvorio telefon.🤣


ima san sličnog lika koji me uvjerava da će boooogami sve uplatiti do kraja
tada mu kažen, vidiš onu ženu na balaturi ? kaže lik; ee vidin,
e pa prije bi nju proda nego motor na taj pametni način a ona mi je mater,:LOL:
lik je shvatio poantu i odman smo genijalnu novčanu ideju prikinili u startu ...
 
Ti si imao mudraca, a ja ne shvaćenog financijskog genija.
Zove mene lik iz Rijeke i kaže ja bih kupio vaš motor, ali mogu vam plačati na rate 1000 kuna mjesečno. Ja mu kažem da uzme kredit, ako nema para, a on meni da neće jer su banke lopovi.
OK kažem ja. Šaljem ti broi tekućeg, poćmi uplačivati svaki mjesec po 1000 kuna, pa kad isplatiš svih 35000 dođi po motor. Tip se naljutio i zatvorio telefon.🤣
Ti iz RI i okolice su ti svi u kur.. 😁
 
Btw. Ja sam sve motore do sada, u pravilu, kupio bez probnog djira, jos su me prodavaci nagovarali da odem probati.
A sta da probavam,kad sam svaki put kupovao od normalnih ljudi.
 
  • Like
Reactions: Nexie and as17
Ti iz RI i okolice su ti svi u kur.. 😁
A slušaj ovu. Dođe lik iz Pule i kupi u mog frenda Harliya za 25000 Eura, bez da ga proba. Kad su rješili papire kaže ovaj. Imam jedan problem. Možeš mi odvest motor na brod za RI, pa će ga doć prijatelj pokupit. Ja neznam vozit motor. :unsure: Frendu upitnik poviše glave ko kuća.
Pa pita zašto si ga onda kupio, a ovaj kaže, ma žena mi ga kupila za 25 godina braka. Zna da sam ga uvijek htio imati.(y)
 
Jednom mi se desilo, kad sam sc59 prodavao, dodje lik i gleda gleda, i hoce probni djir, ok rekoh, imas ti lovu ako se nesto desi, u nevjerici me pogleda i kaze imam(dosao je sa bmw m3, i nudio u zamjenu, ali sam mu odmah rekao ne).
I ja ga pustim da ode probati, misleci to je to, jos da proba, pa da trgujemo, jer je motor zaista bio ok.
Kad, on se vrati, i govori ok, dobar je motor(a ne nije), i kao ici ce pogledati jos jednu sc59 pa se onda javi,malo sam ostao kao posran iskreno, koji klinac, ali jbga, sta je tu je,hvala dovodjenja.
Naravno da se nije javio.
Hocu reci, da je kojim slucajem pao, nebi ni on, ni m3 izasli iz dvorista prije isplacene ukupne svote, a od tada probavat moze svako, ali samo kao formalnost prije kupnje.
Nece meni nitko jahat po motoru za bezveze.
 
A slušaj ovu. Dođe lik iz Pule i kupi u mog frenda Harliya za 25000 Eura, bez da ga proba. Kad su rješili papire kaže ovaj. Imam jedan problem. Možeš mi odvest motor na brod za RI, pa će ga doć prijatelj pokupit. Ja neznam vozit motor. :unsure: Frendu upitnik poviše glave ko kuća.
Pa pita zašto si ga onda kupio, a ovaj kaže, ma žena mi ga kupila za 25 godina braka. Zna da sam ga uvijek htio imati.(y)
Kud ja nisam takvu ozenio. 😄
 
Btw. Ja sam sve motore do sada, u pravilu, kupio bez probnog djira, jos su me prodavaci nagovarali da odem probati.
A sta da probavam,kad sam svaki put kupovao od normalnih ljudi.

ovo mogu potvrditi 😁

ja kazem pa reko Strujko odi probat Kawca... kaze on meni pa probat cu ga sad do kuce kad rjesimo lovu i kupoprodajni 👍
 
(y) to je :cool:


a bez zezancije, ja ako baš i želim probati tuđi motor, nešto što mi se svidjelo,
obavezno kažem, evo ti moji ključevi/prometna, pričuvaj dok se vratim, nikad ne znaš (y) :mrgreen:
 
ovo mogu potvrditi 😁

ja kazem pa reko Strujko odi probat Kawca... kaze on meni pa probat cu ga sad do kuce kad rjesimo lovu i kupoprodajni 👍
Pitaj Toecuttera kako sam Hondu probao, isti kaco, ustvari otisao sam djir 200 metara, da on bude zadovoljan. 😄