procurio hladnjak

gastajbarter

Well-known member
Neki dan naletim na neke radove na putu makadama jedno 4-5km uzbrdo,stanem na granici upisa mi se motor-prokuho.Ugasim sacekam malo vidim temp OK idem dalje..ponovo uzbrdo ode temp u crveno...cekaj reko nesto nije u redu..vratim se nizbrdo do vulkanizera(Livno) naspem vode u ekspanzijsku posudu, sljustim 2 karlovacka i pici dalje..kroz 10km ista pjesma i nepali ventilator...pregledam osigurace sve OK. Kontam crko termo prekidac..sta cu naspem opet vode haj dalje dok ide ide-svakih 10km stani doli vodu,odmori malo pa pici dalje. Sreca na Kupresu stadose neki momci sa motorima pitaju imal problema..ovom prilikom da se zahvalim momak prva liga..Tomislav grad free ridersi..Macola (y)..skinemo plastike naspem vode direkt u hladnjak,prespojio ventilatore direkt da stalno radi i dodjem kuci. Epilog.. na hladnjaku 4 male rupice sa zadnje strane ko dlaka velicine piska direkt na auspuh i odma isparava..zato nisam ni vidio da negdje curi. Vec je skinut i dat na varenje...e sad imal neko ideju zasto? kako i zbog cega je procurio? Da je naprijed logicno bi bilo neki kamen ili nesto a ovako nije mi jasno :misli:
 
vibracije... zamor materijala... pitaj ćurca.... ali se dešavalo već ... pogotovo kad ljudi skidaju hladnjak, pa im negdje ispadne piksa (distancer) iz gumenog nosača, pa se stegne koliko ide i onda guma ustvari nema svoju funkciju ublažavanja vibracija...  (y)

ako se dobro zakrpa, vozi dalje i zaboravi na to ..  (y)

samo pregledaj nosače prije sklapanja...  :mrgreen:
 
to sam i ja konto..kazu starost je najgora bolest :mrgreen:

evo sad sam malo bolje pregledo..na ovoj prvoj grani ima malo ostecenje ko da je nesto klepilo od auspuh pa se mozda odbilo na hladnjak..tu je negdje i procurio

pouka..po makadamu polako :(