Prodaja odjavljenog motora

igopola said:
kako provjeriti dali postoji blokada prodaje imovine :?
Koliko ja znam, službeno, u Fini.
A i tete na mupu to hoće provjeriti ako su dobre volje.
Naime stvar je ukratko ovakva... kada netko kupi motor na kredit onda policija kada dobije obavijest od Fine da je motor "blokiran" tj. ima ograničenje zove vlasnika na mup da se u prometnu/knjižicu upiše to "ograničenje" (banke više nemaju pravo kod sebe držati knjižicu od motora).
E sada, mudra ekipa ne ode na mup u zadanom roku (tj. kada ga pozovu), mup raspiše za likom potragu, a lik prije nego ga dotjeraju do mupa silom radi upisa ograničenja na prometnu/knjižicu proda nekome motor, pa na prometnoj/knjižici ništa ne piše jer ga duga ruka pravde nije dostigla. I eto vraga... :mrgreen:
 
Generalno bi informaciju u nečijoj blokadi imovine mogla, i trebala, znati samo porezna uprava.
Jednom sam kupovao polovni motor u Italiji, ali ne za uvoz jer sam ga ostavio na talijanskim pločicama, i da bi se napravio prenos moraš imati potvrdu od bračnog partnera inače nula bodova. I eto vraga... :mrgreen:  Ali kod njih nema nikakvih ograničenja prodaje vozila koje je pod kreditom jer banke tamo ganjaju osobu, ne predmet financiranja. :jesus:
 
andropuce said:
dovoljno ti je napraviti kupoprodajni ugovor sa novim kupcem,ali obavezno imati i stari kupoprodajni ugovor da se vidi slijed kupnje......dalje novi kupac radi s njim šta god oće.........prije par dana sam kupio apriliu sr 50(prije imala 2 vlasnika i bila odjavljena) tako da je informacija sigurna  :mrgreen:
       
Ovaj zadnji dio je nepotpun,naime ,na skutere i motocikle do 50ccm se ne plaća porez.   
Nema davanja.
 
Hrvoje je objasnio blokadu slijedom solemnizacije bankovnog kreditnog ugovora, i to stoji, ali riječ je o drugoj vrsti blokade koja nije moguča ukoliko se napravi odjava, jer naime bankovna blokada ne dopušta ni odjavu, zato sam to i napomenuo kao bitnu stavku pri kupoprodaji.
Ono što pak Mate spominje je ono na što sam i misilio, a to je blokada preko OIB-a, i ne mora uopče bit vezana za predmet kupovine, već za neki od dugova jednog od vlasnika iz niza u kojem nije registrirano vozilo.
U pravu je i sa načinom provjere, dakle, isto je moguče napraviti u područnoj PU, prilikom razreza poreza na kupoprodajni ugovor.

Ukratko, prilikom kupoprodaje najbolje je starog vlasnika imati uz sebe, proči sve razine sustava i na šalteru Policijske Uprave mu dati novac nakon što teta za šalterom kaže" Sve je OK". Nažalost u ovakvoj zemlji to je jedina potpuno sigurna varijanta.
 
joke said:
Hrvoje je objasnio blokadu slijedom solemnizacije bankovnog kreditnog ugovora, i to stoji, ali riječ je o drugoj vrsti blokade koja nije moguča ukoliko se napravi odjava, jer naime bankovna blokada ne dopušta ni odjavu, zato sam to i napomenuo kao bitnu stavku pri kupoprodaji.
Ono što pak Mate spominje je ono na što sam i misilio, a to je blokada preko OIB-a, i ne mora uopče bit vezana za predmet kupovine, već za neki od dugova jednog od vlasnika iz niza u kojem nije registrirano vozilo.
U pravu je i sa načinom provjere, dakle, isto je moguče napraviti u područnoj PU, prilikom razreza poreza na kupoprodajni ugovor.

Tako sam shvatio pitanje, već napisao odgovor ali i obrisao. :mrgreen: 
 
u pravu si,moj lapsus......nema poreza,oko 80 kn te izađe javni bilježnik
barba said:
       
Ovaj zadnji dio je nepotpun,naime ,na skutere i motocikle do 50ccm se ne plaća porez.   
Nema davanja.