Prodaja skutera u Italiji vs Prodaja skutera u Hrvatskoj

Kad sam imao onu prvu R1, bila mi je istovremeno turer, skuter i za stazu. I nista joj u nijednom segmentu nije falilo, mislim da ne bi ni danas, ali onda pocne dolazit neka lova pa se i apetiti povecavaju.
 
Kad sam imao onu prvu R1, bila mi je istovremeno turer, skuter i za stazu. I nista joj u nijednom segmentu nije falilo, mislim da ne bi ni danas, ali onda pocnu dolazit i neke godine na grbacu pa se i apetiti mjenjaju, nea se zuba nemre se svasta zvakat.

:mrgreen:
 
Na rsv mi ispod poklopca suvozacevog sica stane novcanik i mob, za vise nosim ruksak, a ako je potreba za jos, onda auto, taman posla kupit skuter ili kakve kofere
 
Najbolje imat jedan R za do grada i nediljom za propeglat po magistrali, jedan R za Grobnik i jedan R kao suvenir u garazi :mrgreen:
problem je u tome da dok dođeš do 3, sigurno se nećeš zadržati na samo 3 :mrgreen: a i to čak nije problem tebi, ali je većini ljudi kojima si okružen :mrgreen:
 
Pa Benelli i nje iznenađenje, kineski jeftin i vrlo atraktivan motorić od 500 ccm i 49 konja za šačicu eura... star ni godinu dana sa ni 1700 km prodavao se već ispod 5000 eura, tako da je za malo novca stvarno svatko mogao biti šminker i faca na stvarno dizajnerski dobro odrađenom poslu. Jasno da je tu bilo i dosta mana, ali ciljana publika najčešće toga i nije bila previše svjesna jer je neiskusna i nezahtjevna...
 
Na rsv mi ispod poklopca suvozacevog sica stane novcanik i mob, za vise nosim ruksak, a ako je potreba za jos, onda auto, taman posla kupit skuter ili kakve kofere

Skuter je majka za po gradu.

Auto je živa patnja, nije mi jasno kako itko može psihički podnijeti auto. Kolona, parking....već imam stres.

Kad idem u grad, radije sjednem na NRG-a nego u bilokakav auto.

Auto vozim samo kad moram vozit dicu negdi ili za gušt.

R samo na stazu.

Enduro samo u šumu.

X11 za 99% ostalog (ili možda opet nabavim neku 50tku), pa je x11 vikend ratove i interkontinentalna putovanja do Bakra ili čak...Grossa!

Volio bih još jednog Dukca stavit u garažu, jer mi ga je lijepo vidjeti.

Problem je što sam iovako hoarder, tri auta i tri motora su već previše.
 
Meni je rekord bio 4 R-a u isto vrijeme, od kojih tri skoro pa ista. Ostvarenje djecackog sna mi ipak nije bilo bas tako idealno u stvarnosti. Previse logistike pa sam odustao. Tad sam prvi put osjetio da oni upravljaju samnom. :p
 
  • Like
Reactions: Ivan_ZG and Nero
Na rsv mi ispod poklopca suvozacevog sica stane novcanik i mob, za vise nosim ruksak, a ako je potreba za jos, onda auto, taman posla kupit skuter ili kakve kofere


Iako imam kufere na SXu, rijetko ih montiram. Zato je ispod sica ona mala bursa/ruksak za plažu od 10-15l, što se da dobro smotati. To mi je dovoljno kad skužim da sam trebo nešto usput kupit.
 
Skuter je majka za po gradu.

Auto je živa patnja, nije mi jasno kako itko može psihički podnijeti auto. Kolona, parking....već imam stres.

Kad idem u grad, radije sjednem na NRG-a nego u bilokakav auto.

Auto vozim samo kad moram vozit dicu negdi ili za gušt.

R samo na stazu.

Enduro samo u šumu.

X11 za 99% ostalog (ili možda opet nabavim neku 50tku), pa je x11 vikend ratove i interkontinentalna putovanja do Bakra ili čak...Grossa!

Volio bih još jednog Dukca stavit u garažu, jer mi ga je lijepo vidjeti.

Problem je što sam iovako hoarder, tri auta i tri motora su već previše.
Ovo za auto se apsolutno slazen
Samo kad dicu privozin ili zenu
Nece da se vozi na motoru/skuteru vise
Kad sidnen u auto momentalno se iznervan
Koristin motor ili skuter skoro za sve
 
Meni je rekord bio 4 R-a u isto vrijeme, od kojih tri skoro pa ista. Ostvarenje djecackog sna mi ipak nije bilo bas tako idealno u stvarnosti. Previse logistike pa sam odustao. Tad sam prvi put osjetio da oni upravljaju samnom. :p
Ovako je nekako izgledala garaža od susjeda:
Hayabusa,
Harley Davidson,
2xsportiva normalno 1000ccm
Totalno prerađeni Viper,
Viper Mamba,
Mercedes SLR.
Meni je bio veliki gušt pogledati sve to a ne mogu ni zamisliti koji gušt je imati to 😀
 
Prodaja motocikala u Italiji za mjesec siječanj 2021.g. :

RankMarcaModelloSegmentoTotale Gen 2021
1BMWR 1250 GSEnduro258
2BENELLITRK 502 / TRK 502 XEnduro231
3BMWR 1250 GS ADVENTUREEnduro224
4HONDAAFRICA TWINEnduro171
5DUCATIMULTISTRADA V4 / MULTISTRADA V4 SEnduro135
6MOTO GUZZIV7Naked109
7YAMAHATRACER 700Turismo105
8MOTO GUZZIV85 TTEnduro103
9DUCATISCRAMBLER 800Naked98
10FANTIC MOTOR125 CC ENDURO/MOTARDEnduro98
11KEEWAYRKF 125Naked97
12DUCATIHYPERMOTARD 950 / HYPERMOTARD 950 SPSupermotard92
13YAMAHATRACER 900Turismo92
14YAMAHATENERE 700Enduro88
15KTM350 EXC-FEnduro86
16SUZUKIDL650A V-STROMEnduro85
17BMWS 1000 XREnduro84
18HONDACB 650 RNaked84
19KAWASAKIZ 900Naked83
20BETARR 2T 300 MONOPOSTOEnduro81
21BENELLIBN 125Naked71
22KTM300 EXCEnduro66
23DUCATIMULTISTRADA 950 / 950 STurismo65
24DUCATISTREETFIGHTER V4/STREETFIGHTER V4 SNaked65
25KTM125 DUKENaked64
26HONDACB 500 XTurismo63
27KAWASAKIVERSYS 650Enduro61
28SUZUKIDL1050 V-STROMEnduro54
29FANTIC MOTORCABALLERO 500 FLAT TRACK / SCRAMBLER / RALLYNaked50
30HONDA/MONTESACOTA 4RTTrial50
 
  • Like
Reactions: exfreerider