Produljenje prednje vilice na Viragu...

Storo

New member
Ovak... Ja bi si malo slagao viraga, pa me zanima kod koga bi se dala prduljiti vilica na viragu 535 i šta bi se sve trebalo napraviti da to bude pic-pic i kolka bi bila cijena.
Htio bi da to izgleda recim kao primje na slici...

Hvala!

http://www.motoscout24.autoscout24.de/Public/Detail.aspx?id=btdtgokrdb
 
mislim da bi ovo preinaka dosta narušila ciklistiku, a i sama vilica bi se dosta uvijala po zavojima i na kočenju. ovo je super za do kafića.
 
Frane said:
mislim da bi ovo preinaka dosta narušila ciklistiku, a i sama vilica bi se dosta uvijala po zavojima i na kočenju. ovo je super za do kafića.

Ima nešto i u tome kaj veliš pogotovo glede ciklistike, ali htio bi baš ćut od nekog ko se bavi time ili je imal nekaj takvog napravljenog i vozil ga da ćujem iz prve ruke.
A moram to uzeti u obzir jel nebum sam do lokalne birtije s njim nego i do placa...  :mrgreen:

Hvala na savijetu!  (y)
 
Obrati se čovjeku pod nickom IronForge. On se bavi preradama,a pretežno piše u rubrici Prerade.
On će sigurno znati ti dati konkretne odgovore.
 
Ako je zeliš produžit za kakvih 5cm, možeš odnest tokaru da ti istokari duže čepove na vilicama, nebi smjeli bit duži od donjih trokuta. Ako ideš produživat vilice, moral bi i spustit zadnji kraj (da dobiješ veći predtrag), ili promjenit kut osovine prednje vilice ili stavit trokute sa kutom( osovine prednje vilice i teleskopi nisu paralelni). Ovu sliku je postal Ironforge:
 
Kolko bi to utijecalo na vožnju s suvozačem?
I kaj ako želim dulju od 5 cm?  :misli: Mora se uzimati nova ili ima neki trik?

Ovako, pošto sam ja tukac to bi se dalo nekme da se napravi, ali sad nebi htio da to ode u ruke nekog fušera, nego bi htio kad bi se radilo da napravi neko s iskustvom ko je takve stvari več radio pa bi bilo fino da mi tutnete neki broj/kontakt da se mogu konkretno raspitati... :mrgreen:

Inače hvala svima na trudu!  (y)
 
Storo said:
Kolko bi to utijecalo na vožnju s suvozačem?
I kaj ako želim dulju od 5 cm?  :misli: Mora se uzimati nova ili ima neki trik?

Ovako, pošto sam ja tukac to bi se dalo nekme da se napravi, ali sad nebi htio da to ode u ruke nekog fušera, nego bi htio kad bi se radilo da napravi neko s iskustvom ko je takve stvari več radio pa bi bilo fino da mi tutnete neki broj/kontakt da se mogu konkretno raspitati... :mrgreen:

Inače hvala svima na trudu!  (y)
Ako je produžetak kojeg si radio duži od trokuta, teleskop ti se drži samo na navoju tog produžetka, toje preslabo, ako je kraći, teleskop drži i donji trokut i navoj; Marjan je na shadowu stavio produžetke od 7 cm, i deblje i šire trokute s kutem od 7 stupnjeva, nikakvih problema nje imal.
Produžetke ti može napravit svaki tokar, nije nikakav problem.
Na mom motoru su vilice od XL 600, dosta su duže od originalnih.
Kako utječe na vožnju :misli: Treba znat kakav motor voziš i prilagodit se, malo mu teže padaju kratki zavoji, šta se tiče suvozačice, barem ove moje, mislim da njoj puno teže pada to što nemam zadnjih amortizera :mrgreen:
 
Brasbeard said:
Ako je produžetak kojeg si radio duži od trokuta, teleskop ti se drži samo na navoju tog produžetka, toje preslabo, ako je kraći, teleskop drži i donji trokut i navoj; Marjan je na shadowu stavio produžetke od 7 cm, i deblje i šire trokute s kutem od 7 stupnjeva, nikakvih problema nje imal.
Produžetke ti može napravit svaki tokar, nije nikakav problem.
Na mom motoru su vilice od XL 600, dosta su duže od originalnih.
Kako utječe na vožnju :misli: Treba znat kakav motor voziš i prilagodit se, malo mu teže padaju kratki zavoji, šta se tiče suvozačice, barem ove moje, mislim da njoj puno teže pada to što nemam zadnjih amortizera :mrgreen:

Viš, sad si zakompliciral stvar... :? :mrgreen:
Ja bi te zamolio ak nije frka da mi malo objasniš pojmove "trokut"... Na koji dio se to odnosi???
Di se točno stavlja produžetak? I na koji kut se odnosi onih 7 stupnjeva???

Ona slika je krasna i sve je označeno, ali kaj kad neznam na kaj se odnosi koja oznaka?


Si pozabil da se spominjaš s tukcem.... :(

Fala još jednom!

 
Storo said:
Viš, sad si zakompliciral stvar... :? :mrgreen:
Ja bi te zamolio ak nije frka da mi malo objasniš pojmove "trokut"... Na koji dio se to odnosi???
Di se točno stavlja produžetak? I na koji kut se odnosi onih 7 stupnjeva???

Ona slika je krasna i sve je označeno, ali kaj kad neznam na kaj se odnosi koja oznaka?


Si pozabil da se spominjaš s tukcem.... :(

Fala još jednom!
1. je produžetak(odvidaš čepove sa teleskopa i odneseš tokaru da ti napravi iste takave samo duže).
2. su trokuti
3. osovina prednje vilice
Na slici 2. su trokuti sa većim kutem onih 7 stupnjeva je kut između teleskopa i osovine prednje vilice(meni se ne sviđa kako to izgleda,na mom motoru je otpiljena osovina prednje vilice i zavarena pod većim kutom)
Na slici 3. je produžetak predug, teleskop se drži samo na navoju.
 
E... sad kužim kaj pričaš...
Znači to nije neka velka problematika za napravit, samo moram nać dobrog tokara. :wink:

Majstore svaka čast na trudu i vremenu potrošenom da mi objasniš!  (y)