Prometna nesreća, kaj sad?

Trebati će ti odvjednik barem da se savjetuješ jer u HR ako nije bilo kontakta je dosta teško bilo što dokazati, osim ako se taj vozač kamiona sam ne javi i prizna krivicu, ali mislim da će i dalje biti podjeljena krivnja i da ide kazna za izazivanje prometne nezgode.... ali jedina mjerodavna je odluka suca.
 
Tema odavno nije aktivna, ali evo čisto da se vidi koliko osiguranja ponude nakon prometne i koliko se može dobiti ako se ne pristane na njihovu ponudu i uloži se žalba. Znači, prometna nesreća 12.02.2017., malo istegnut vrat, modrice na koljenu i gležnju i, ona najveća ozljeda, djelomično puknuće tetive u ramenu. Odvjetnik dobiva punomoć i dobivamo oko 9000 kuna za materijalnu štetu (koja je realno bila 150 eura). Fizičke ozljede: nakon raznih pretraga i fizikalnih terapija specijalist ortoped mi je rekao da se to može riješiti samo operativno. Godina i pol čekanja, operacija 18.11.2019. pa opet fizikalne.. Predao zahtjev za tužbu mjesec dana prije isteka 3 godine od prometne, znači polovicom prvog mjeseca 2020. godine. (inače bi slučaj ušao u zastaru). Liječenje još nije bilo gotovo, i dalje sam išao na fizikalne terapije. Ponudili 12000 kuna + 800 kuna putnih troškova (odlazak u zagreb na operaciju). Ja se samo nasmijao i uložio žalbu. Ponudili 16000. Ja rekao da tražim 25000. Otišlo sve na sud, sudski vještak odradio svoj dio posla. Ročište jutros u 9. Moj dovjetnik procjenjuje da bi mogli dobiti između 25 i 30 000. 15 minuta prije ročišta eto njih s ponudom - 30 000 + 5000 trošak odvjetnika. Valjda su mislili da će vještak presuditi da to bude i veća cifra pa su htjeli to riješiti nagodbom. Dobio sam 2,5 puta više nego što su ponudili. Ako vam nije žuba s naplatom štete nakon prometne samo budite strpljivi, nađite dobrog odvjetnika i neka on rješava sve s njima, to je postupak u kojem ne možete izgubiti, samo je pitanje koliko ćete dobiti.
 
Obicno je tako, nazalost problem je sto vecina ljudi nema love i prisiljena je uzeti prvo sto se nudi. Ne samo u osiguranju nego u svemu...
 
Da li je netko imao bilo kakvih iskustva sa Udrugom za pomoč u prometnim nesrečama Andrej Pernar?
 
Može kaj preciznije..?
Obitelj poginulog prijatelja motoriste bit če neizmjerno zahvalna za svaku informaciju