Prometna nesreća, kaj sad?

zlogi

Member
Evo da znate o ćemu se radi:
https://www.varazdinske-vijesti.hr/crna-kronika/mozdenec-vozac-79-skrivio-nesrecu-s-dvoje-ozlijedenih-19933/
Što mi je slijedeće činiti:
1. čekam policijski zapisnik kroz 3 tjedna (tako su mi rekli policajci)
2. tražim odvjetnika??
3. odjavljujem motor jer nije prošlo pola godine osiguranja vraćam lovu od osiguranja.
4. prikupljamo papire od liječenja ja i žena
5. dolazi procijenitelj iz njegovog osiguranja proglašava motor totalnom šteto, procjenjuje i oštećenu moto opremu
6..?
 
Advokata uzmes da to sve ide jednostavnije (najvise vezano za zdravstvenu stetu a ak zatreba i za totalku na motoru)
6.rjesavas zahtjev za stetu na motociklu i opremi (vasa odjevna i dodatna na motoru)
7. dalje prikupljate papire od lijecenja i cekate kad bude gotovo pa trazite naknadu za stetu.
 
črnomerec said:
ti si ovaj kaj ima 17?

ako procitas s razumijevanjem njegov tekst i novinski zakljuciti ces da je on 27leta i ljepsa polovica 28 :kiss:

sto se tice ostalog koraci su ok, odvjetnik ti i ne treba nego mozda kasnije ako osiguranje bude zajebavalo
 
1. PZ možeš zatražiti (40-ak kn takse), ali nema potribe jer ga osiguranje ionako službeno traži od MUP-a.
3. Da, zatraži povrat neiskorištene premije, nije bogznašto, ali bolje popit nego da ode u vitar.
 
Uzmi odma odvjetnika, napravi sve potrebne pretrage i terapije...ak ces sam postavljat odstetni zahtjev za ozljede dobit ces nis.
 
Bojim se da ću za ozljede dobiti kiflu jer ništa nismo polomili, samo smo jebeno natučeni  :?
 
zlogi said:
Bojim se da ću za ozljede dobiti kiflu jer ništa nismo polomili, samo smo jebeno natučeni  :?

Ajd lijepo razmisli o tome sto si napisao pa zapali svijecu na kamenitim sto je tako a nemoj biti u bedu kaj neces dobiti lovu...

Ja se ne sjecam clanka u novinama u zadnjih XY godina u kojem je nastradao motorist a da nije poginuo ili je u najmanju ruku tesko ozlijedjen...

A sto se motora tice, i ja bih porazgovarao sa odvjetnikom.

 
  • Like
Reactions: DA-IM
Trzajnu ozljedu vrata moras imat, ruka ili koljeno stopalo mora bolit, trnci itd.
Nemoj bit blesav jer s stavom kakvog imas ni neces nis dobit.
Kolega maestral ti je lijepo napisao, frende rijetki su koji prezive ozbiljniju saobracajku bez vecih posljedica...bit zahvalan kaj je tak kak je... (y)
 
zlogi said:
Bojim se da ću za ozljede dobiti kiflu jer ništa nismo polomili, samo smo jebeno natučeni  :?
prijavite da vas bole vratovi,i ja i zena kada smo imali saobracajku uzeli osam milja kuna,na zenine bolove u vratu,poslije mi je bilo zao kaj i ja nisam kuko,pogotovo zato kaj su placali smradovi iz jadranskog
 
...a motor je bio taman oko totalke,tak da smo nategnuli da ne ode u totalku,jel bi tako losije prosli
 
zlogi :shock:

nek ste vi cijeli , hebeš pleh to se skrpa  (y)
 
  • Like
Reactions: makama
p-hXgoo6XiUMHPK4OG8UYSanou3hMNFq0W0cdTf64SDIFGzaxjiu-f7bHp2K9fNSJV5i-cDBweNgaHv_9E_m=w1366-h604


 
zlogi said:
Bojim se da ću za ozljede dobiti kiflu jer ništa nismo polomili, samo smo jebeno natučeni  :?

Zato i trebaš odvjetnika  :wink:
 
Evo me opet, živ malo polomljen i mentalno hm stabilan :mrgreen::mrgreen:
Prometna na autoputu prije čvora Ivanja Reka (dok su još bili radovi na mostu Sava) smjer kretanja je ZG->Sl.Brod. Putovao sam na posao i kamion me je izgurao iz moje trake na zaštitnu ogradu. Padam sa oko 40kmh direkt na rame.. Policija nije pozvana, vozač se zaustavio pitao jesam ok, vidim nije velika šteta na motoru (pogreban desni oklop + pukao nosač kofera). U tome trenu (šoku) mislim da nisam teže ozlijeđem podižem motor i kažem kamionđiji ništa sve ok (neću zvat policiju nema svjedoka + nisam imao doticaj sa kamionom kako da dokažem da me je izgurao).
Mislim u sebi kaj sad budu došli plavci reći će da ja nisam prilagodio brzinu uvjetima na cesti a ovaj će reć da me nije vidio i da je on ostao u svojoj traci - drugim rječima pojeo vuk magare - evo tebi zlogi kazna i ko te jebe. Odlazim na posal u dom zdravlja Dugo Selo di delam i kolegica veli deformirana ti je ključna kost. Super..
Ajde u bolnicu slikat naravno puknuto na 2 mjesta - tek onda pozvana policija koja dolazi u bolnicu i uzima od mene izjavu. Pošto je to bio put na posao čekam sada da vidim hoće mi priznat kao ozljeda na radu. Izjava predana u hzzo i sva ostala papirologija rješena.
Uzeti odvjetnika da ili ne?
 
pa kamiondziji( ako je kriv), si rekao cao. Ne znas mu ni tablicu. Ma ako ti netko da za pravo( ispaltu) da za ovaj pad( nezgodu) Onda je sve moguce u ovoj banana drzavi.