Promjena dimenzija kotaca u knjizici

arescec

New member
Pozdrav :D
Sastavljam Hondu NX250 na kojoj je kao sto neznate popularan mod staviti 21/17 felge umjesto originalnih 19/16 zbog dostupnosti guma (21/17 je dual sport standard).
Imam priliku jeftino nabaviti 21/17 kotace (vrlo jeftino) koji su vec preradjeni tako da bi mi ostali stari 19/16.

Jel itko mjenao dimenziju kotaca i koliki je to trosak i je li uopce moguce?
Ili bi mi bilo bolje voziti se na 21/17 pa kad dodje registracija prebaciti se na originalne. Po tom pitanju nisam siguran koliko policija gleda na kotace i dimenzije guma.

Motor nece izgledati cudno s vecim kotacima jer ide i duzi amortizer i tvrdja vilica pa ce biti visi. Zapravo, po mom misljenju cudnije izgleda s originalnim kotacima.
Isto bi imao poviseni originalni blatobran tako - ne ovaj cross sa slika.

Veliki kotaci:
19979527pf.jpg


Originalni kotaci:
231294335-M.jpg
 
Ako se ne varam za drugu dimenziju kotaca bi se trebao raditi atest (npr u CVH).
 
enduro said:
Ako se ne varam za drugu dimenziju kotaca bi se trebao raditi atest (npr u CVH).

Nemam problema s time, ali me zanima koja je cijena toga. Mislim biti dosta i vani po raznim cestama pa bi volio imati sve u redu.
 
arescec said:
Nemam problema s time, ali me zanima koja je cijena toga. Mislim biti dosta i vani po raznim cestama pa bi volio imati sve u redu.
Jesi pitao, imaš kakvih novosti? Ja bi se spusti sa 21" na 19".
 
Zvao sam ih par puta ali niti jednom lik koji je za to nije bio dostupan. Budem probao opet. Ali cijena je negdje izmedju 1000-2000kn zato sto ta dimenzija nije u knjizici i oni trebaju
izvrsiti teststiranja. Pretpostavljam stvari jel guma zapinje, jel koci kako treba, itd.

Da stvar bude bolje ove druge dimenzije koje stavljam gore su u dva centimetra u promjeru i iste sirine. Veca felga, niza gume i sve dodje na isto (osim sto je lakse naci dimenziju guma).
 
nevezano za to,isao sam za yuga da pitam da promjene dimenzije i rekli su da se radi atest i kosta oko 250-300kn,na tahnickom mi je tako rekao covjek koji se kao bavi sa tim tamo
 
Ako je ovo još aktualno: atest je cca 1500 kn, ne sjećam se u lipu. Važnije je da kotači imaju nosivost i podnose performanse motora. Nije toliko problem, prijaviš od kojeg motora su kotači. Želim reći, ne može sa Tomosa na Gold Wing  :mrgreen:
Ja sam stavio custom felge po narudžbi, nosivost sam dokazao reference listom sa stranica proizvođača. Bitno je i kako će pokazivati brzinomjer, znači, na veću felgi bi trebala niža guma. Vanjski promjer kotača bi trebao biti jednak originalnom. Motor ide i na probnu vožnju. Treba ga ostaviti u CVH nekoliko dana. Gospodin koji radi ateste je pretrpan poslom, ne radi samo motore, pa je najbolje osobno otići u CVH. Dobiti ga na telefon je lutrija. I da, motor mora biti spreman za promet, kao i za redovni tehnički, žmigavci, lampe, sve po pravilu. Nema veze što se atestiraju samo kotači, mora biti kompletan.