Promjenimo ružne registracije za motore!!!

bolcic

Well-known member
Vjerujem da nisam jedini kojem smeta oblik i veličina hrvatskih registarskih tablica za motore. Ne znam koja je procedura, ali vjerujem da je moguće sa peticijom koja nosi veliki broj potpisa pokrenuti nešto oko toga. Nadam se da ima medju vama i bikera koji su dobro potkovani sa poznavanjem zakona i sa završenim pravnim fakultetima.

Cijelo vrijeme radim u sebi računicu: neka ima najmanje 1000 bikera širom Hrvatske + u prosjeku bar 4 osobe iz uže obitelji, na svakoga bikera + barem 5 prijatelja za koje vjerujete da bi vam to potpisali = 10 000 potpisa. To je u najgorem mogućem slučaju, a svi znamo da je bez problema moguće i 5 puta toliko, što je već jedna među većim peticijama.

Jako me zanima kakvo je vaše mišljenje o ovome i da ćete barem komentarom na ovu temu pokazati zainteresiranost za ovu temu, a nakon toga da će i moderator i ostali tvorci, ove izvrsne stranice, krenuti dalje sa ciljem da imamo ljepše tablice koje necemo morati rezati, sakrivati pod sic, raditi sami neke druge pa plaćati kazne,...

Puno pozdrava!
 
Pozdrav,
ja sam ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i to bi tribalo upravo sada iskoristiti dok je Kalmeta ministar
 
bilo bi pametnije da se posalje peticija u kojoj se bi trazili vise paznje: manje cestarine, manje cijene autoputa i manje naknade za okolis, jer kad pogledate mi manje unistavamo ceste i okolis od autiju a stavljeni smo u istu kategoriju, osim sto jos placamo porez na luksuz.
A ako vec i placamo porez na luksuz nebi bilo lose da nam onda bar pred kraj zime na cestu umjesto sodera bacaju samo sol ili jos bolje da pociste sljunak sa cesta kako bi mi mogli sigurnije voziti.

a registracije, jeb.. ga nisu po zivot opasne ako su velike :mrgreen:
 
Pugslica pa kak nisi vidio strane motorine? :oops:

Jebo ga, pa kak digici imaju malu lepu regu! Danas na Britancu-ZG prozujala tri jahača na nekim tourerima - otraga male žute rege ko na našim scootevima, možda malo veće?!?! Britts or what? Čak i super pedantni nijemci imaju manje od nas! Jedino kaj me iznenadilo su alpski nijemci i to je nekaj za ne vjerovat - imaš stol za ping-pong nakon vožnje!
Il ono - na autu rega ko da smo ju ja i napušeni frend radili - desna strana slova nabijena na rubu, lijevo lufta ko u priči...Ma jebem ih ćorave!

U svakom slučaju sam za peticiju! (y)
Isto tak i za ovu kaj veli Kompa! (y)

Ma sve je kod nas zbrda-zdola. najbolje je kaj bu se za jugo plaćal isti novouvedeni tzv. eko porez ko i za novu Mecu kojoj skoro pa miriši iz spulje... Ma užas!
 
A što je s izradom onih malih registracija, veličine kao do 50 ccm samo obrnuto okrenuta znate več šta mislim da se tu i tamo viditi. Frend je kupio skutera s takvom regom i kaže da se to smi ali vrijedi samo unutra županije :( Zna neko nešto više o tome?
 
KtmDuke said:
A što je s izradom onih malih registracija, veličine kao do 50 ccm samo obrnuto okrenuta znate več šta mislim da se tu i tamo viditi. Frend je kupio skutera s takvom regom i kaže da se to smi ali vrijedi samo unutra županije :( Zna neko nešto više o tome?

Veličina registarskih pločicaje propisana zakonom za kategoriju vozila... sve drugo je podložno kaznenom zakonu jer zapravo radiš krivotvorenje službenog dokumenta...pa ajd ti...
 
M.C. Kompa je pogodio pravu stvar. registracijska pločica je najmanji problem. Sve ostalo uključujući i kategorije obveznog osiguranja, cestarine na autoputu, periodična registracija i ... to su pitanja koja bi trebalo lansirati u takvoj nekoj peticiji.

Najvažnija stvar: tko će to pokrenuti i kako. HAMŠS ili kako se već zove na jebe motoriste ni pet posto. Očito treba inicijativa nekog kluba koji će tu peticiju vrtiti po susretima i drugim sličnim događajima.
 
Možda nam smanje tablice ako im obećamo :pelvic_thrust2: da će biti zašarafljene na predviđeno mjesto.... :D
 
BorisZ said:
Možda nam smanje tablice ako im obećamo :pelvic_thrust2: da će biti zašarafljene na predviđeno mjesto.... :D

Dečki ja idem u garažu prišrafit tablicu, pa nisam ni videl da mi je ispala :mrgreen: :mrgreen: a možda se i smanjila, već je dugo nisam videl.
 
Bandit said:
BorisZ said:
MozĄda nam smanje tablice ako im obec´amo :pelvic_thrust2: da c´e biti zasĄarafljene na predvi?eno mjesto.... :D

DecĄki ja idem u garazĄu prisĄrafit tablicu, pa nisam ni videl da mi je ispala :mrgreen: :mrgreen: a mozĄda se i smanjila, vec´ je dugo nisam videl.

Ti, koji bi trebao biti primjer i uzor mladima izjavljujes takve neodgovorne i nesavjesne obmane. cccc... :cry:

gdje to sve vodi :?:
 
Ja mislim da nas motoriste uz sve vec navedene stvari i dodatno degradiraju samim tim sto imamo samo jednu tablicu. Zakaj i mi nemozemo imat dvije kao automobili. Kaj su oni bolji od nas. Uostalom ova prednja bi mogla posluzit i kao windshield :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Da se mene pita jos bi ju i povecao radi bolje zastite od vjetra, a straznju bi isto povecao i jos spustio nize radi bolje zastite od vode i blata koje baca guma (ko zavjesice). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Sta cemo mi reci koji zivimo tek u Nemackoj? Mi imamo tablice kao padobran od pozada a sada neki Politicari razmisljaju da o tome da stavimo i napred tablice kao u vreme Hitlera na prednji blatobran!!!!!!
 
Fly Killer said:
Sta cemo mi reci koji zivimo tek u Nemackoj? Mi imamo tablice kao padobran od pozada a sada neki Politicari razmisljaju da o tome da stavimo i napred tablice kao u vreme Hitlera na prednji blatobran!!!!!!

Jebeno! A cuo sam i da razmisljaju da stave i Hitlera ponovno na vlast :mrgreen: :mrgreen:
 
M.C. Kompa said:
bilo bi pametnije da se posalje peticija u kojoj se bi trazili vise paznje: manje cestarine, manje cijene autoputa i manje naknade za okolis, jer kad pogledate mi manje unistavamo ceste i okolis od autiju a stavljeni smo u istu kategoriju, osim sto jos placamo porez na luksuz.
A ako vec i placamo porez na luksuz nebi bilo lose da nam onda bar pred kraj zime na cestu umjesto sodera bacaju samo sol ili jos bolje da pociste sljunak sa cesta kako bi mi mogli sigurnije voziti.

a registracije, jeb.. ga nisu po zivot opasne ako su velike :mrgreen:

U potpunosti se slazem, ali po meni nema sanse da se oni odreknu svih tih silnih novaca. Naime sve to sto si naveo ide drito njima u dzep. Dok se nadam da im bas velicina tablice bas i ne poboljsava nesto zivotni standard :)

Mada ako bi se svi okupili i zbilja pokrenuli neku peticiju ( moze i preko interneta, GONG to vec prakticira neko vrijeme i funkcionira im bez problema ). Moglo bi se nesto i promjeniti. Evo samo da se na pocetnu stranicu www.monitor.hr postavi peticija, u kojoj bi se naveli svi ovi zahtjevi, i kada bi se skupio dovoljan broj potpisa, tko zna?
 
bolcic said:
M.C. Kompa said:
bilo bi pametnije da se posalje peticija u kojoj se bi trazili vise paznje: manje cestarine, manje cijene autoputa i manje naknade za okolis, jer kad pogledate mi manje unistavamo ceste i okolis od autiju a stavljeni smo u istu kategoriju, osim sto jos placamo porez na luksuz.
A ako vec i placamo porez na luksuz nebi bilo lose da nam onda bar pred kraj zime na cestu umjesto sodera bacaju samo sol ili jos bolje da pociste sljunak sa cesta kako bi mi mogli sigurnije voziti.

a registracije, jeb.. ga nisu po zivot opasne ako su velike :mrgreen:

U potpunosti se slazem, ali po meni nema sanse da se oni odreknu svih tih silnih novaca. Naime sve to sto si naveo ide drito njima u dzep. Dok se nadam da im bas velicina tablice bas i ne poboljsava nesto zivotni standard :)

Mada ako bi se svi okupili i zbilja pokrenuli neku peticiju ( moze i preko interneta, GONG to vec prakticira neko vrijeme i funkcionira im bez problema ). Moglo bi se nesto i promjeniti. Evo samo da se na pocetnu stranicu www.monitor.hr postavi peticija, u kojoj bi se naveli svi ovi zahtjevi, i kada bi se skupio dovoljan broj potpisa, tko zna?

ma da se samo skupimo jedan vikend ispred sabora mozda bi se nekaj promjenilo ko zna malo turiranja pucanja i paljenja gumi :mrgreen:
a ak nas nebu dosta pozovemo penzice, oni i onak uvijek prosvjeduju :mrgreen: :mrgreen: