Provjera/ciscenja klipa---->mala primjedba

Status
Not open for further replies.

zeto

New member
pa kasnije nek mod obriše temu.......

kažeš, klip i cilindar su odlični......nakon 10 000km

neznam kako si to utvrdio, bez mjerenja, kakve su karike, opet nemožeš utvrditi bez mjerenja......

ovo sve kako izgleda, mogu samo reći da si imao dobro podmazivanje, pa se klip nije oštetio......te karike i cilindar, al znakovi potrošenosti su nešto drugo, sve tako može izgledat kao kod tebe,a da nemožeš krenuti iz mjesta, te da motor neće upaliti,jer nema kompresije.....

ili, barem u takvim slučajevima slikaj kariku u cilindru, da se vidi odokativna potrošenost, i kada ju staviš, na spoj karike stavi mjerne listiće i napiši rezultat, to je dovoljno......

sorry što sam ovako otvorio temu
 
zeto said:
pa kasnije nek mod obriše temu.......

kažeš, klip i cilindar su odlični......nakon 10 000km

neznam kako si to utvrdio, bez mjerenja, kakve su karike, opet nemožeš utvrditi bez mjerenja......

ovo sve kako izgleda, mogu samo reći da si imao dobro podmazivanje, pa se klip nije oštetio......te karike i cilindar, al znakovi potrošenosti su nešto drugo, sve tako može izgledat kao kod tebe,a da nemožeš krenuti iz mjesta, te da motor neće upaliti,jer nema kompresije.....

ili, barem u takvim slučajevima slikaj kariku u cilindru, da se vidi odokativna potrošenost, i kada ju staviš, na spoj karike stavi mjerne listiće i napiši rezultat, to je dovoljno......
sorry što sam ovako otvorio temu
i to na krajnjim položajima karika gore i dole u cilindru (y)
 
zeto said:
pa kasnije nek mod obriše temu.......

kažeš, klip i cilindar su odlični......nakon 10 000km

neznam kako si to utvrdio, bez mjerenja, kakve su karike, opet nemožeš utvrditi bez mjerenja......

ovo sve kako izgleda, mogu samo reći da si imao dobro podmazivanje, pa se klip nije oštetio......te karike i cilindar, al znakovi potrošenosti su nešto drugo, sve tako može izgledat kao kod tebe,a da nemožeš krenuti iz mjesta, te da motor neće upaliti,jer nema kompresije.....

ili, barem u takvim slučajevima slikaj kariku u cilindru, da se vidi odokativna potrošenost, i kada ju staviš, na spoj karike stavi mjerne listiće i napiši rezultat, to je dovoljno......

sorry što sam ovako otvorio temu

Kome je ovaj post upucen, Malagi? :misli:

Pitam, obzirom da je on otisao sa foruma pred cca. 2 mj.
 
biker4life said:
Kome je ovaj post upucen, Malagi? :misli:

Pitam, obzirom da je on otisao sa foruma pred cca. 2 mj.
tu je on...svako toliko proviri ovdje... :mrgreen:
 
on je pravio temu.......al nisam vidio da ima više modova ovdje i da njega nema......

nego, zavirio u temu......koja uopće nema smisla......i neopravdava razlog svoga postojanja......neprikazuje apsolutno ništa, kao i 50% tema iz te rubrike.......
 
zeto said:
on je pravio temu.......al nisam vidio da ima više modova ovdje i da njega nema......

nego, zavirio u temu......koja uopće nema smisla......i neopravdava razlog svoga postojanja......neprikazuje apsolutno ništa, kao i 50% tema iz te rubrike.......

Ma nemam ja nista protiv tvog komentara, nego sam te samo htio upozoriti da ako je pitanje usmjereno njemu, vjerovatno neces dobiti odgovor, jer je zadnji put bio online negdje 09.07. :wink:

Btw, pretpostavljam da je tvoj komentar vezan uz ovu temu, pa evo i link da drugi ne traze: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,153965.msg2379290.html#msg2379290

Pozdrav.
 
biker4life said:
Ma nemam ja nista protiv tvog komentara, nego sam te samo htio upozoriti da ako je pitanje usmjereno njemu, vjerovatno neces dobiti odgovor, jer je zadnji put bio online negdje 09.07. :wink:

Btw, pretpostavljam da je tvoj komentar vezan uz ovu temu, pa evo i link da drugi ne traze: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,153965.msg2379290.html#msg2379290

Pozdrav.
Jok, bio je prekjučer. Naviri on svako malo.
 
u temi lijepo pise,da nema riseva,sto je cudno jer sam se negledao cilindara i klipova u uzasnom stanju nakon puuuno manje km,i zato je tema otvorena jer mnogi misle da kit traje 1000km i boje se tuninga,a za provjeru ja nemam sa cim,ako bas zelis provjeravat onako kako zelis onda dodi do mene,ja rastavim a ti radi sta hoces...

sad vidim da nema slika u skoro niti jednoj temi,raspao se imageshack,stavit cu opet slike kad ulovim vremena...



malaga's back :B:
 
cilindar ne mora imati riseve da bi bio neupotrebljiv....moze on biti na oko glanc ko staklo...a opet sjeban do bola... (y)
 
stavljene opet slike u temu(a slike se pomalo opet stavljaju i u sve teme),sad se vidi kakav je klip bio prije i poslje,klip je jednostavno ociscen i nista vise,a ociscen je zbog trajnosti i trajnosti karika,riseva na klipu nema,a ako vas zanima bolja provjera klipa i karika onda cu to napravit prilikom sljedeceg skidanja (y)

 
Status
Not open for further replies.