Provozah se do Grčke 06/18 - Gilera Runner Purejet 50, i nazad

trebao bi pod obavezno otvoriti neku temu s preradama skutera tj. svojim projektima
i naravno...slijedeća dionica bar do Portugala :)
 
Nordkap


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
Svaka čast majstore :)

Vjerujem ti kada kažeš da se možeš voziti dugo na njemu a da te ne umara.

Imao sam vxr200 (najveća greška kada sam ga prodao) i s njim sam se vozio baš s guštom, nije me umarao,grijao,vibrirao itd. Za razliku od sadašnjeg fazera :(
Istina da nisam s njim išao dalje od Istre ili Crikvenice ali bilo je to s pravim guštom :)

Ne gine mi povratak na skuter od ca.500ccm [emoji38]

Želim ti i dalje puno sretnih kilometara s Runnerom [emoji2]

Sent from my SM-N910W8 using Tapatalk

 
Kapa do poda Corectore!
Pratim te i na mojskuter gdje si purjet učinio vječnim, svaka čast
 
Meni je ovo legendarno... (y)

O kojem je kitu rijec?

Ja sam davnih godina ima Apriliu SR Ditech sa Malossi kitom koji je poprilicno brzo zacvikao iz nekog razloga.

Poslije toga NRGa Pure Jet isto sa Malossiem i on nije dugo izdurao.

Medjutim nakon sto smo vratili serijsku termo grupu i ostavili sve ostale sitnice od Malossia (kvacilo, rolice, variomat, federi, primarni prijenos produzeni i auspuh Malossi), skuter je i dalje letio ko nevolja.

I tako 40tisuca km. Pali vozi, apsolutno nikakvih problema nikada, osim potrosne robe za koju ionako zaboravis kad si zadnji put mijenjao...
A potrosnja kako kazes, ko Zippo upaljac :mrgreen:
 
Hvala hvala! Cudim se i sam sebi, ne toliko zbog malog skuterq, nego zbog skutera koji je slovi kao jedan od najnepouzdanijih od kojeg svi bjeze, cak i lopovi  :LOL:


Termo grupa je DR evo 70. Pokazala se izdrzljivom i kvalitetnom masi ljudi. Prvo sam zapoceo s Polini sportom 70, medjutim poznato je, a i kasnije sam naisao i na ljude koji su dozivjeli istu sudbinu, da se karike abnormalno brzo potrose, nekih 8tkm i to je za zamjenu. Bolcna od klipa je parodija, cca 6tkm i pojede je iglicasti lezaj, limena brtva glave popusti kompresiju u rashladbi sistem nakoj nekih 6tkm... Uglavnom roba s greskom...
50ccm je neunistivo, trenutno imam 5 svojih purejet skutera koji mi sluze kao zivi dokaz da pouzdanost ovih skutera moze biti zaista velika.
Purejet ako zariba onda ima gadan problem, jer to je rijetkost.
Aprilia Ditech je prica za sebe, masa ih je zaribala ppsljednjih godina jer im pukne crijevo od ulja na spoju s prirubnicom. A i ono minimalisticko podmazivanje nema bas toleranciju...


Trebao sam u 9. mjesecu otici na Cipar s ovim skuterom, medjutim nisam uspio posloziti toliko slobodnog vremena, planirao sam odvojiti 3 tjefna za taj djir do mjesec dana. Pokusao sam da pobjegnem u prosli ponedjeljak, ali opet nisam mogao... Zao mi je kao psu... Preostalo mi je jos da zajasim Yamahu i uglavnom autocestama spicim do Turske, pa onda lagano... ali ne volim natjeravanje kod avanturisticke voznje... Ovo gmizanje mi odgovara...

 
Svaka čast.  (y)