Prvi Kawasaki DESETKA 88 u Osijeku

Kawah

Well-known member
Kupio bih ovaj drlog da vidim mogu li od njega stvoriti nekaj . Sve inf. dobrodosle, odužim se ićem i pićem. Ako je netko bliže da malo osluhne agregat. 8)
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-zx10-1000-cm3-oglas-21782230
 
Kawah said:
Kupio bih ovaj drlog da vidim mogu li od njega stvoriti nekaj . Sve inf. dobrodosle, odužim se ićem i pićem. Ako je netko bliže da malo osluhne agregat. 8)
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-zx10-1000-cm3-oglas-21782230

nemas za tu lovu sta slusat..ako radi dobar je i nista se od toga nemoze stvorit da bude bolje od originala..kilu mat crne farbe..omolerises i samo gas..kad crkne na otpad mogu se dobri novci dobit potezak je motor :mrgreen:
 
Kawah said:
Kupio bih ovaj drlog da vidim mogu li od njega stvoriti nekaj . Sve inf. dobrodosle, odužim se ićem i pićem. Ako je netko bliže da malo osluhne agregat. 8)
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-zx10-1000-cm3-oglas-21782230

U svakom slučaju, bilo bi ga lijepo dotjerat u originalno stanje. Ne sjećam se kad sam uživo vidio taj motor.
Nisam nikad raskopavao tu mašinu, vjerujem da ima sličnosti sa 900R ili 1000RX...
(y)
 
Kawah said:
Kupio bih ovaj drlog da vidim mogu li od njega stvoriti nekaj ..
Tu beskorisnu hrpu gvožđa možeš pretvoriti jedino u ovo..

http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/kawasaki-zx-10-1000-cm3-oglas-19762696

...te spiskati još kilu ojra i hrpu radnih sati da bi na kraju to i dalje bila beskorisna hrpa gvožđa ..  :mrgreen:

Moje je samo mišljenje,ali tvoja je lova    :wink:

Hint;
Ima dobar 1000RX ovdje u SB,full servisiran i regan za 9-10tkn .. (y)
 
Već sam mislio da niko neće baciti nikakav komentar,kad ono ipak ...Znam da je to hrpa željeza ( a ima i aluminija )  :LOL: :LOL: :LOL: .Znam za tog RXa iz Broda,viđam ga dugo na Njuški . Imam neku lovu ,naravno da mu za tu prvu desetku ne mislim pljunuti tu besmislicu od tarife koju je bubnul .Uglavnom ,više od 500 eurona ,maximalno 600 ne mislim ponuditi ,ima tamo rada da snesem jaja .Zima će biti duga ,garaža topla pa da vidim što mogu napraviti od totalne krame . Ovako i onako,da mi treba još jedan za vožnju pored ovog sad u garaži ne treba mi . Sve ću odraditi sam,od rastavljanja,pripreme ,lakiranja do kompletiranja.Bitno da je agregat zdrav,da rama nije dirana, a one satove na šperploči ću odmah baciti u smeće,naravno ako se dogovorim s tipom .  8) :021:
 
Ovaj link s desetkom na Njuški što si stavio Johny treba biti primjer nedostatka kreativnosti i onog kak to ne smije izgledati na bajku starom 30 godina .  :cigle: :nasilni:
 
Gepezeac, ti si stara garda i to najbolje rezimiraš .Zaboravljen motor definitivno,agregat ima sličnosti i s900erom,naročito s Rx .Loše su felge ,18cola ,jako dobro izvedena rama,na žalost zzr1100 ga je odmah pokopao i bacio u zaborav. Samo zbog rijetkosti ima potencijala,ništa drugo . (y) :021:
 
Kawasaki tih godina i nije imao motor da valja, tako da  sto god uradis, gore ne mozes napraviti.
 
Sredju said:
Kawasaki tih godina i nije imao motor da valja, tako da  sto god uradis, gore ne mozes napraviti.

Kaže znalac  :LOL:
Necu ulazit u diskusiju o GPX750 ili nekom drugom Kawasaki modelu, ali da GPZ900R nije valjao... :jesus: :LOL:
 
Kad je netko uvjeren da nešto ne valja ne možeš mu dokazati suprotno,a naročito razbiti mitove iz birtijaških kuloara .  (y) :021:
 
gepeze said:
U svakom slučaju, bilo bi ga lijepo dotjerat u originalno stanje. Ne sjećam se kad sam uživo vidio taj motor.
Nisam nikad raskopavao tu mašinu, vjerujem da ima sličnosti sa 900R ili 1000RX...
(y)

Estetski je to dorađen RX, dok je sama makina više slična ZZR-ovoj, makar su to sve vrlo slične makine. Moj RX je preokrenul brojčanik na nulu i dalje ide. Nadam se da se nebu predomislil  :mrgreen:
 
Sjećam se naslova iz motorrada kad je bilo prvo predstavljanje javnosti.
"Der schnellste Serien Motorrad der Welt"

Sličnosti ima sa cijelom GPz serijom iz tog vrimena.


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
istina. Koncepcijski su to skoro pa identični motori uz minimalne preinake i poboljšanja, mislim da je zx10 imao štelanje ventila na pločice umjesto klackalica kako su imali 900 i rx.  :misli:
 
Čuo sam se s potencijalnim prodavateljem . U najmanju ruku je opisao bajk i rangirao ga u sferu sf. Nasmijao sam se do bola kad je rekao da mu telefon ne prestaje zvoniti ,možeš misliti koja navala . Nije mu hitno , ne stoji mu na nozi i te spike !  :LOL: :LOL: :LOL: :021:
 
Ak mu tih tristo kila željeza ne stoji na nozi dam si odrezati pimpeka na pol s motornom pilom .  :LOL: :LOL: :021:
 
Davnih dana je kawasaki  radio motore od 1000 ccm pa naviše, konkretno ovaj model zx 10 je za to vrijeme bio savršen motor pa i danas na cesti izgleda ok , masina je gotovo pa nepoderiva kao i sve te serije iz tih godina , okvir je za tu godinu bio savrsen, motor ide i previse , udoban je , stabilan , naravno da sam pričao sa vlasnikom  u vise navrata i sigurno ga nebuš dobio za manje jer je rekao da bu radije strunuo u šupi nego ga dao za manje , neznam šta očekuješ od starog motora , osobno mislim da je u originalu vrijedi 1500 eura ,ovako kad vidim na sta lici nebi ni isao pogledat tu nakaradu od boje i šperploče.
 
biso1 said:
Estetski je to dorađen RX, dok je sama makina više slična ZZR-ovoj, makar su to sve vrlo slične makine. Moj RX je preokrenul brojčanik na nulu i dalje ide. Nadam se da se nebu predomislil  :mrgreen:
Mislim da se varaš , zx 10 nema nikakve veze sa rx , to su potpuno dva različita motora što estetski , što po rami , više ide prema zzr -u dok je rx potpuno drugaciji motor .
 
Sredju said:
Kawasaki tih godina i nije imao motor da valja, tako da  sto god uradis, gore ne mozes napraviti.
sredju, ajd da te nešto pitam, al da iskreno odgovoriš  8)