Prvi skuter i priprema za zimu

rantex

New member
Imam problem sa Piaggio NRG-em. Lud sam za motorima, i godinama sam skupljao za jedan skuter. Kupio sam Piaggio-a u Septembru mjesecu, i sluzio me je odlicno, dok nije zahladnilo, pa sam ga morao dici na 10-i sprat u predulaz. Nije toliko hladno, pokrio sam ga, nasuo goriva, napuhao gume, i nasuo ulje, i palio sam ga nekih prvih sedmicu-dvije, ali je previse bucan, pa evo nisam ga pokusao upaliti sve do jucer, i nije htio. E sada ne znam u cemu je problem? Nisam neki ekspert, vi sigurno bolje znate, pa ako mozete da pomognete, prvi mi je motor.  (y) :grin:
 
ako ga ne vozis, nemoj ga ni palit
to mu šteti radi kondenzata koj se radi...
 
rantex said:
valjda ga trebam paliti preko zime?!
To šta ga pališ na 5 minuti mu više šteti nego koristi.
Ostavi ga u toplo (ili bar dolij antifriza), skini akumulator i na proliće se vozaj.
 
da, ali mislim da sam sada i izvukao akumulator, nece sada ni da vergla? sta da radim? stajao mi je 2 mjeseca, nisam ga palio, a sada nece..
 
rantex said:
da, ali mislim da sam sada i izvukao akumulator, nece sada ni da vergla? sta da radim? stajao mi je 2 mjeseca, nisam ga palio, a sada nece..
Na proliće napuni akumulator, ulij frišku benzinu i očisti svićicu, i to je to.
Koji će ti vrag sad skuter po snigu?
 
Valjda me je bilo strah da mi se vise nikako ne upali, ni na proljece.. Sta ces, prvi motor, slabo znam. :)) hvala tebi
 
Sada daj nekome da ti napuni bateriju ,a na proljeće prije paljenja je još malo dopuni .
 
rantex said:
Imam problem sa Piaggio NRG-em. Lud sam za motorima, i godinama sam skupljao za jedan skuter. Kupio sam Piaggio-a u Septembru mjesecu, i sluzio me je odlicno, dok nije zahladnilo, pa sam ga morao dici na 10-i sprat u predulaz. Nije toliko hladno, pokrio sam ga, nasuo goriva, napuhao gume, i nasuo ulje, i palio sam ga nekih prvih sedmicu-dvije, ali je previse bucan, pa evo nisam ga pokusao upaliti sve do jucer, i nije htio. E sada ne znam u cemu je problem? Nisam neki ekspert, vi sigurno bolje znate, pa ako mozete da pomognete, prvi mi je motor.  (y) :grin:

... sad kad je problem riješen, na opće forumsko veselje,  (y)

moram te pitati; kako su susjedi pratili tvoj performans?  :LOL:
 
DADO+ said:
... sad kad je problem riješen, na opće forumsko veselje,  (y)

moram te pitati; kako su susjedi pratili tvoj performans?  :LOL:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: oni koji nisu shvatili da sam ga uopce kupio mislili su da se familijarno koljeno motornim pilama.. mada nije bas toliko ''fen'', ZX je auspuh (da se malo pohvalim)  :jesus: :azn: