Prvo duze putovanje

@vojo slažem se s tobom, ovo moje je više bile usmjereno u stilu, ako čekaš da se sve poklopi, nikad nećeš krenut... ne možeš se pripremit za put od 20 dana, ako nisi jedan cijeli proveo na motoru...
 
  • Like
Reactions: Lovro and cadjo
Razumijem vaše stavove, mimoza nisam putovao sam biciklom teškim preko 40 kg, 7 dana i prevalio 820 km, zato sami uzeo motor da više prođem da nemoram biti tempiran, da me guzica ne ubija od bolova, istina je da nastojim sebi ugoditi, zašto ne neke smetnje otkloniti ako možeš........meni je najmanji problem otići, nije ni novac neki preveliki problem, ali vrijeme je....ne treba mene nitko voditi.....naravno da mi to stvara jednu dozu znatiželje i uzbuđenja, zato to i radim....
 
  • Like
Reactions: amante and cadjo
Nastoj napraviti barem jednu "testnu" vožnju od preko ~300 km da vidiš kako stvari stoje kad više vremena provedeš u sjedalu.

Meni je fazer bio super za vikend vožnje do 200 km ali sve preko toga bolovi u leđima, i onda kad sam otišao na 3 dana ~950 km (što je kikiriki po kilometraži) bol se svaki dan pojačavala dok treći dan nisam proveo razmišljajući samo o tome kako se u vožnji namjestit da manje boli (n)
 
  • Like
Reactions: samojamaha and Nero
fz6 je stvarno neudoban brutalno...jedan od neudobnijih koji sam vozio.
 
Ja sam na svom bio prvo promjenio volan pa onda eksperimentirao i sa povisivačima, ali napokon sam ga uspio prilagodit sebi tek kad sam ga prodao i kupio drugi motor :mrgreen:
 
pa volan mi je bio skroz okej nego ima retardiran polozaj nogu... moj ima skvrceniji polozaj nogu pa me manje bolilo 1600 km u 4 dana nego poc sa fz6 do splita i nazad
 
Nastoj napraviti barem jednu "testnu" vožnju od preko ~300 km da vidiš kako stvari stoje kad više vremena provedeš u sjedalu.

Meni je fazer bio super za vikend vožnje do 200 km ali sve preko toga bolovi u leđima, i onda kad sam otišao na 3 dana ~950 km (što je kikiriki po kilometraži) bol se svaki dan pojačavala dok treći dan nisam proveo razmišljajući samo o tome kako se u vožnji namjestit da manje boli (n)
Naravno da ću napraviti, treba pauzirati dok voziš, ja sjednem pa nema stajanja i tako pređem 200 km bez stanke i onda me sic do čireva nažulja, al gušt je gušt...
nisam primjetio nikakve bolove, jer motor mi dobro leži.....
 
Neš ti putovanja od 200 km, toliko na EXC-u napravim, sa čeparicama...
Po cesti, naravno 😁
 
Naravno da ću napraviti, treba pauzirati dok voziš, ja sjednem pa nema stajanja i tako pređem 200 km bez stanke i onda me sic do čireva nažulja, al gušt je gušt...
nisam primjetio nikakve bolove, jer motor mi dobro leži.....
Meni je mira oko 150-200 km i onda pauza,do 600 u danu je podnošljivo.Nakon toga život više nema smisla 😂
 
  • Like
  • Haha
Reactions: Feis123 and Nino777
Imaš dvi opcije:
A. Sideš, voziš di te put odnese
B. Misecima dosađuješ po forumima, odvažis se na lito kad je prognoza 40° i, prepun kufera i opreme odeš do Gračaca i šeraš na instagramu kako piješ kavu i mali sok na INI.

Ovo me podsjeća na

 
  • Like
Reactions: strom 1000 rider
B nije za mene, sezona mi je gadna puno radim, malo uživam grozim se opet tog scenarija, zato godišnji ću nekud otputovati, danas sam u Lidlu kupio mini kompresor 111 kn ima za auto upaljač , onda ću to skinuti da mogu spojiti na akumulator, još jedan dio opreme, malo po malo....
 
I ja obožavam bicikle i tako je sve to davno počelo prije 20 godina, moj nick je od češkog proizvođača bicikala Author koji sam rado gonio kilometrima i kilometrima, nekad i po 60km u jedno dopodne, naglasti ću da je to mtb a ne cestovni i za široke gume to je jako puno, danas više ne radim takve ludosti, stariji sam, draža mi je piva i roštilj, motor ... a i sada vozim Treka ako već pedaliram :mrgreen:
Drago mi je da si se prebacio na motore, a o vrsti motora, položaju sjedenja i visini upravljača ovisit će tvoj komfor na njemu zato dobro biraj što uzima srce a što kaže glava, jer na pravom dugom putu će biti kasno za kukanje ;)
Ne možeš sa 170 cm voziti GS-a niti dvometraši mogu uživati na cb500x, govorim o dugim turama gdje tijelo kaže ovo nije za mene, patim se
Ako još nisi kupio motor razmišljaj dobro i gledaj sve pluseve i minuse.
Moja najduža tura je 1300 km u komadu, sa touring motorom to ide, a druga me sa trkalicom od 500 km ubila.
Gledaj da uspravno sjediš i da nisi tijelom naslonjen na upravljač jer će te boljeti ruke, nego da je on primaknut tebi i da uživaš u toj pozi, često tu dolaze i riseri, podizači ili kako već, ako netko kupi motor koji očito nije za njegovu visinu krojen.

Uvijek imaj karticu za gorivo, backup visa (drugu karticu) i set za krpanje guma (tubeless), a na odmor sam znao otići sa ruksakom u kojem su 2 šorca, tri majice i par gaća i to su bili najbolji dani za razliku od ovih koje planiraš mjesecima ;)
 
.... a na odmor sam znao otići sa ruksakom u kojem su 2 šorca, tri majice i par gaća i to su bili najbolji dani za razliku od ovih koje planiraš mjesecima ;)
Ovo što kolega 'author' veli - ima puno istine u tome, ali i nije baš uvijek tako ....

Ja, evo recimo, planiram putovanje za ovo ljeto već sada - a volim se pripremiti iz dva razloga: da unaprijed imam nekakav plan što pogledati tamo gdje namjeravam poći i drugo, da mi putovanje bude čim bezbrižnije.
Netko će reći da je bez veze imati unaprijed neki plan - ma možda i je s nekog stanovišta, ali često mi se desi da napravim hiljadu-dve kilometara da bi negdje došao i onda tamo lutam bez veze ne znajući pravo što pogledati. A kad se onda vratim doma tučem po glavi jer nisam vidio ovo ili ono, a bilo je na pljunomet od mene - trebalo je samo znati.

A drugo, za bezbrižno putovanje - volim imati pri sebi one sitnice koje inače imam svaki dan i mogu mi biti potrebne - a na putu bez njih sam pomalo izgubljen. Recimo grickalica za nokte - pukne ti nokat na putu, ne moš' navući rukavicu i .... što onda? Tražiš dućan da bi kupio grickalicu ili škarice? Izgubiš pola dana za to i ne pitaš na koncu cijenu?
Meni se desilo prošle godine, kad smo išli do Crnog mora, da nisam imao a zatrebao mi je 'izolir-band' (ono kad mi je crkla sirena na motoru). Ne biste vjerovali koliko sam vremena izgubio dok ga nisam pronašao u nekoj pripi*dini nakon traženja i traženja .... jer na pumpama ih nisu imali (nijedna pumpa to ne drži!) a ajde ti uleti u neki grad i nađi dućan koji to drži ....

I na koncu, kod planiranja nekih 'velikih' putovanje (od par hiljada km i 10-15 dana) - ja se volim pripremiti i što se samog puta tiče - na pr. ako mogu već sada rezervirati neke karte (kao na pr. za trajekt do Grčke gdje namjeravam putovati) ili možda neko spavanje - ili barem pogledati gdje i kakvih prenočišta ima na mjestima gdje planiram spavati .... nije loše to imati u nekoj memoriji - pa ako zatreba - super, ako ne, nikom ništa.
(To sa spavanjima - meni je baš radi takvih situacija super putovati sa šatorom i spavati po kampovima - ne treba ti nikakva rezervacija, dovoljno ti je znati gdje otprilike ima neki kamp ....)

Vojo ;)
 
  • Like
Reactions: DuroDu and Author
Duck tape, par poveznica i 2m žice je standardna oprema
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo
Ja sam na svom bio prvo promjenio volan pa onda eksperimentirao i sa povisivačima, ali napokon sam ga uspio prilagodit sebi tek kad sam ga prodao i kupio drugi motor :mrgreen:
Pa reci da si kupio V-Stroma-650-,rjesio se uspjesno Fazera... i uzivas,i da te ne bole vise ledja, vozis i 500 KM,bez umora,itd ...oli ja moram reći ...
 
  • Like
Reactions: bricksrheavy
:mrgreen:

Realno, shvatio sam da ću biti sretan sa praktički bilo kojim motorom od preko 500 cc i koliko-toliko solidnim ovjesom i kočnicama (y) - dok god jedna vikend vožnja može isprat svo sranje od proteklog tjedna, dobro je :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Paf
Mislim da kraće ture cca 1000 km pogotovo po Hrvatskoj ne treba puno planirati nego samo pići pa di stigneš tako je bar meni najbolje.Najteže je kreniti a onda se sve samo od sebe posloži.
Naravno da je bolje ići prije ili posli litnje sezone jer je cesta bez stranaca pa si slobdniji.
 
5 ili 6 mjesec i 11 meni osobno najbolje za putovanje. iako vec u 6 mjesecu zna biti jako vruce
 
  • Like
Reactions: strom 1000 rider
Mislim da kraće ture cca 1000 km pogotovo po Hrvatskoj ne treba puno planirati nego samo pići pa di stigneš tako je bar meni najbolje.Najteže je kreniti a onda se sve samo od sebe posloži.
Naravno da je bolje ići prije ili posli litnje sezone jer je cesta bez stranaca pa si slobdniji.
Ja ne-mogu samo piciti,prosle god.kraj 5mj.,vrime idealno,otisao djir do Vukovara,stao sam gdje god sam htio,mogao,Macola...Zagreb...Nasice...Osijek i sta ja znam gdje sve,ona lipa sela,da sam imao 25.000 eur.,tip mi je prodavao kucu na kat sa garazom i poljem,sve uredno,...uzivao,pravi turista...prenocio, i sanjam, tu srbija,gore madjarska,blizu rumunjska,vamo dole BiH...,auuuuu... da se sad vozat ukrug,al samo zdravlja i malo soldi,ide to sve pomalo... bio je to dobar djiric...