Puče remen

GuardianAngel

New member
Večeras krenuh prema stanu u Rijeci iz Bribira.  Uvjeti super, preglednost dobra, užitak vožnje.

I vozim ja tako, prođoh Crikvenicu te sustignem neki kombi, koji je vozio iza neke Golf 1-ice.  Uglavnom, vuku se po magistrali.  I kad mi se oslobodi cesta, ja pun gas i krenem preticati...
Prođem kombi, približavam se Golfu, kad ono kmpf, puf...  Na 120 km/h pri prestizanju na lijevoj traci ode remen.   :yikes:

Srećom nije bilo prometa u suprotnom smjeru, a da je, sada bi R.I.P. rubrika imala novu temu.  Nekako se uspijem zaustaviti s lijeve strane magistrale (da sam se išao vraćati desno, satrli bi me živog).  Dignuo sam Dinka na srednji i onda morao malo razmisliti.  Skuter na magistrali, nemaš ga kamo za prvu ruku zagurati, pa sam u dosluhu s Alfredom Stokesom razradio daljnju strategiju koju neću sad ovdje iznositi jer me nešto drugo zanima...

Prvi remen je trajao 18.000 km.  Ovaj jedva 10.000 km.  U servisu mi kažu da bi trebao trajati 20.000 km, ali da bi ga bilo dobro zamjeniti na 15.000 km.  Kad je Alfredu pukao prvi put, pitao je za cijenu u dva ovlaštena Kymco servisa.  U jednom su ga pitali 400, a u drugom 800 kn.  Normalno da je stavio onaj od 400 kn.  I sad pitanjce: da li je moguće da su u ovlaštenom servisu ugradili remen koji nije originalni, te da to isto nisu napomenuli?

I za kraj, hvala mom prijatelju i kolegi Alfredu Stokesu i njegovoj sestri na prijevoz moje malenkosti do kuće.
 
To sa servisima ti je živa bananana jer ti nemaš pojma šta oni tam rade i šta ti stavljaju u motor. Zato je najbolje kupit sam sebi te neke dijelove i odfuraš im nek ih stave i ne mičeš se od njih dok ne naprave.
 
Tinca said:
Kymco?A da promjenis motor? :misli:
Muljatori u servisu  :chainsaw:

Za Beverlija pise da se mijenja na 10000km-tako da nema potrebe mijenjat motor-mijenjaj remen na vrijeme i to je to-nece puknut ,a ustedices novce i zivce
 
hebiga.. nek si ti DOBRO  (y)

znam ja kako je to kad ides stotku i pukne guma na vespi (pretposatavljam da si slican osjecaj imao)  :?
 
gastajbarter said:
Za Beverlija pise da se mijenja na 10000km-tako da nema potrebe mijenjat motor-mijenjaj remen na vrijeme i to je to-nece puknut ,a ustedices novce i zivce

Ma sve je to u redu samo kaj mi se osobno bas ne vidi kao motor jer sam imala puno toga za cuti u pricama okolo. (y)
 
a gle, remen ti je definitivno trebao vise izdrzat al stvar je u tome da ti je ovaj podvalio ili stari remen ili neki hong sung kvalitete
nije nuzno da remen bude serijski
vjerujem da ima i malossi i polini remen za grand dink (ako je uopce taj skuter u pitanju)
i zato ti je najbolje da si ga sam servisiras  :wink:
 
Sad ste i mene zabrinuli  :shock:
Isto imam kymca i evo sad ce 11000km a jos nisam remen mijenjao
Napravit cu ja to uskoro
 
Tinca said:
Kymco?A da promjenis motor? :misli:
Muljatori u servisu  :chainsaw:
Nediraj kymco!
To je normalna stvar na usisivačima...i poprilično nepredvidljiva... Kad pocne slabo ic, jos nakon nekog vremena , mjenjaj, da ne pukne
 
gogi said:
Nediraj kymco!
To je normalna stvar na usisivačima...i poprilično nepredvidljiva... Kad pocne slabo ic, jos nakon nekog vremena , mjenjaj, da ne pukne

  (y)
 
Tinca said:
Kymco?A da promjenis motor? :misli:
Muljatori u servisu  :chainsaw:
Bit će jednom pravi bajk...

blagi said:
To sa servisima ti je živa bananana jer ti nemaš pojma šta oni tam rade i šta ti stavljaju u motor. Zato je najbolje kupit sam sebi te neke dijelove i odfuraš im nek ih stave i ne mičeš se od njih dok ne naprave.
Alfred Stokes je radio prije promjenu remena, ali ni on nema pojma što su stavili unutra.

gastajbarter said:
Za Beverlija pise da se mijenja na 10000km-tako da nema potrebe mijenjat motor-mijenjaj remen na vrijeme i to je to-nece puknut ,a ustedices novce i zivce
Kod GrandDinka je definitivno više od 10.000 km, mislim da u knjižici piše 18.000 km, ali nisam siguran.  Pogledat ću.

Eladio said:
hebiga.. nek si ti DOBRO  (y)
znam ja kako je to kad ides stotku i pukne guma na vespi (pretposatavljam da si slican osjecaj imao)  :?
A tako nešto...  Samo što sam bio na lijevoj strani, a još je jedno auto preticalo iza mene...  Je*eno.

muki385 said:
Sad ste i mene zabrinuli  :shock:
Isto imam kymca i evo sad ce 11000km a jos nisam remen mijenjao
Napravit cu ja to uskoro
Vidi što piše u knjižici s uputstvima, te uz savjet servisera promjeni.  Neka ga prvo serviser pogleda u kakvom je stanju...

gogi said:
Nediraj kymco!
To je normalna stvar na usisivačima...i poprilično nepredvidljiva... Kad pocne slabo ic, jos nakon nekog vremena , mjenjaj, da ne pukne
Ali išao k'o zmaj!  Nikakvih naznaka puknuću...  :misli:


Serviser je danas završio, sutra ujutro tj. danas ujutro idem po njega pa da vidim što će reći.  Pošto je i Alfredu puknuo ranije, postoji mogućnost da je nešto van centra, zbog čega se remen više troši... :misli:
Javim rezultat.
 
Odgovor stiže malo sa zakašnjenjem, ali ipak stiže...

Serviser kaže da mašina izgleda sasvim u redu.  Sve stoji kako treba, tako da mu nije jasno zašto je remen pukao ranije.  Zaključak se sveo na to da je remen neke loše kvalitete.

Ali zato sada radi sve. K'o urica.