PUCH - 79 prije podne

Kocka

New member
Kao što naslov kaže Puch  valjda sedamdeset i neka rađen u prijepodnevnoj smjeni .
  radili ga pokojni Fritz,pokojni Janez i pokojni Draž od Primoža Hmelinevega hnuk.... :mrgreen:
  Za vožnju po boxu do DEDE i natrag specialedition , Povered by Kocka.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

zm1lvl.jpg


6f37mt.jpg


drcf4n.jpg


1ht655.jpg


2054g9e.jpg


16279g5.jpg


11k8lk6.jpg


Kao što sam rekao mora imati špajle i kurblu ili na guranje samo da nema anlaser
Nije gotov kad ga malo provozam onda nastavim,
  aj bok žurim u garažu.... :021:

 
 
i ja ga upravo završavam.....  (y)

s čim si ispolira cilindar? imaš koji original sic viška?

moj kupljen u ovakvom stanju



 
(y)
Da ne spamam puno, cilindar i glavu daj ispjeskariti i onda je potegneš šmirglom i kredom, sjaji se k'o pesja jajca :wink:
 
(y) Moj prvi motorček 1971 god. Potpuno isti, glava sa svječicom gore i te vilice. Onda je počelo kemijanje. Tomosov cilindar 42, glava ista, prvi lančanik od bicikla 20 zuba, zadnji Tomosov 31 zub, frgazer od T 15 (dizna zaštopana licnama od bakrene žice), navarena cijev na ramu kao muški bicikl i gas... Brzina oko 90 km/h. Nakon dva teška pada prodan susjedu. A onda smo se vozili u kratkim hlačama i kratkim majicama bez kacige. Kad si ogulio asfalt bio si mjesec dana u zavojima, praktički nepokretan. To su bila vremena... (y)
 
s čim si ispolira cilindar? imaš koji original sic viška?

S kuhinjskom krpom od Čateksa. :misli:  nemam sic.
 
kosta said:
(y)
Da ne spamam puno, cilindar i glavu daj ispjeskariti i onda je potegneš šmirglom i kredom, sjaji se k'o pesja jajca :wink:
kak to misliš, daj malo objasni  :misli:
 
prvi put čujem za to, a čuo sam stvarno svašta od pasti do neznam ti ja čega ne. Jel valja to šta i koje su cijene?
 
letecideda said:
(y) Moj prvi motorček 1971 god. Potpuno isti, glava sa svječicom gore i te vilice. Onda je počelo kemijanje. Tomosov cilindar 42, glava ista, prvi lančanik od bicikla 20 zuba, zadnji Tomosov 31 zub, frgazer od T 15 (dizna zaštopana licnama od bakrene žice), navarena cijev na ramu kao muški bicikl i gas... Brzina oko 90 km/h. Nakon dva teška pada prodan susjedu. A onda smo se vozili u kratkim hlačama i kratkim majicama bez kacige. Kad si ogulio asfalt bio si mjesec dana u zavojima, praktički nepokretan. To su bila vremena... (y)
Probal sam davne 1986 friški asfalt lijevim obrazom, s T-14 , nakon par litri crnoga vina.

Neprocjenjivo !  :mrgreen:
 
Phobocaster said:
prvi put čujem za to, a čuo sam stvarno svašta od pasti do neznam ti ja čega ne. Jel valja to šta i koje su cijene?
Ima plava kreda i ima kao brus od tkanine koji se montira na malu brusilicu.
Upali se brusilica i doda se malo krede i udri poliraj inače se koristi za poliranje croma.
Nekidan san baš polira grane na hornetu  i sjaje se ko pasje mudo
 
pazdrkan said:
i ja ga upravo završavam.....  (y)

s čim si ispolira cilindar? imaš koji original sic viška?

moj kupljen u ovakvom stanju

                   
Imam ovakvoga i danas.Identičan i kompletan.Kad uhvatim vremena doći če na red za restauraciju.
 
Na ovome sam motoru naucio vozit .Moj je bio zeleno bijeli  :0648: :0648:
 
pljusnuo na Svetom Duhu kod crkve s takvog tam negdje sredinom 70 tih,

presvukao asfalt kozom,

motor otklizao u rinzol i doslovno se raspao,

ne znam kak sam ziv ostao  :misli: