Pumpa za izbacivanje vode

3alfa3 said:
:mrgreen:
Imam, 10 litrenu, zavezanu spagom za stap. Al dopizdilo mi  :LOL:

Heh, duplo veća kanta i već si popizditis smanjil za pola. :mrgreen: Evo vidiš, za 15kn smo riješili polovicu problema, još 20kn pive susjedu dok baca vodu van i riješili smo cijeli problem. :mrgreen: Ima i skuplja varijanta, ali tu buš moral umjesto susjeda naći cigu za 50kn  :mrgreen:
 
Kiki_Rotten said:
Heh, duplo veća kanta i već si popizditis smanjil za pola. :mrgreen: Evo vidiš, za 15kn smo riješili polovicu problema, još 20kn pive susjedu dok baca vodu van i riješili smo cijeli problem. :mrgreen: Ima i skuplja varijanta, ali tu buš moral umjesto susjeda naći cigu za 50kn  :mrgreen:

A to je ko i zamjena zimskih/ljetnih guma na autu svake godine (x2). U konacnici skuplje (ja ne mijenjam aute cesto), a i ode sat dva vremena na nista. Bas jucer zamijenio na autu kotace (9 godina star auto, prvi vlasnik, kupio odma s autom i 4 celicne felge). Trosak za felge je bio 1500kn, a u 9 godina x2 izmjene bi do sad vec potrosio 3600kn kod vulkanizera.
 
3alfa3 said:
?

To je betonska "kutija" dimenzija (odokativno) 1,5x1x2 metra u kojoj je vodomjer i iza njega par ventila - ventili su svi suhi (kad nisu potopljeni  :mrgreen: ). Mislim da voda ulazi na mjestu gdje cijev ulazi u saht.

Ja imam u strojarnici upojni bunar za otjecanje vode, ali nakon velikih kisa i kad se snijeg topi zemlja se toliko namoci da je nivo vode u razini zemlje. Mislim da bi za kvalitenu izolaciju Koja bi sprijecila prodor vode trebalo uloziti previse novaca.
Pretpostavljam da ventil koji si spominjao otvaras samo u proljece i zatvaras u jesen pa ti osim najjeftinije pumpe za to vise niti ne treba. Ili kako je eror napisao, polugu s kojom ces ga otvoriti i bok.  (y)
 
DamirK said:
Ja imam u strojarnici upojni bunar za otjecanje vode, ali nakon velikih kisa i kad se snijeg topi zemlja se toliko namoci da je nivo vode u razini zemlje. Mislim da bi za kvalitenu izolaciju Koja bi sprijecila prodor vode trebalo uloziti previse novaca.
Pretpostavljam da ventil koji si spominjao otvaras samo u proljece i zatvaras u jesen pa ti osim najjeftinije pumpe za to vise niti ne treba. Ili kako je eror napisao, polugu s kojom ces ga otvoriti i bok.  (y)

Da, tako nekako. Jedino kaj je i vodomjer na nekih 20tak cm od dna, pa je cesto pod vodom i tesko ga je ocitat kad dodje "inkasator"  :mrgreen:

Zato sam i pitao za el. pumpu, radila bi par puta godisnje, izbacila bi 500tinjak litara vode svaki put i to bi bilo to.
 
3alfa3 said:
Da, tako nekako. Jedino kaj je i vodomjer na nekih 20tak cm od dna, pa je cesto pod vodom i tesko ga je ocitat kad dodje "inkasator"  :mrgreen:

Zato sam i pitao za el. pumpu, radila bi par puta godisnje, izbacila bi 500tinjak litara vode svaki put i to bi bilo to.

Imaju inkasatori stap sa krpom s kojim obrisu staklo od mulja i ocitaju stanje kroz vodu. Ako ne mogu, nek si kupe pumpu  :LOL:  :mrgreen:
 
DamirK said:
Imaju inkasatori stap sa krpom s kojim obrisu staklo od mulja i ocitaju stanje kroz vodu. Ako ne mogu, nek si kupe pumpu  :LOL:  :mrgreen:

:LOL:


Mulja nema, voda je vrlo vrlo blago zuckasta, skoro skroz cista
 
3alfa3 said:
Da, tako nekako. Jedino kaj je i vodomjer na nekih 20tak cm od dna, pa je cesto pod vodom i tesko ga je ocitat kad dodje "inkasator:mrgreen:

Zato sam i pitao za el. pumpu, radila bi par puta godisnje, izbacila bi 500tinjak litara vode svaki put i to bi bilo to.

A to te ustvari jebe, pa kaj nisi odmah rekel? Kupi mu onda masku i peraje, objesi negdje pokraj i nek se namače :mrgreen:
 
Ja sam za pražnjenje bunara kupio u lidlu a tražio i uspoređivao dugo po svim centrima u hr.

Odnos cijene i kvalitete je neupitan.
Godinu dana je pod vodom i radi odlično.

Edit: zaboravio sam reći da se kvalificira kao muljača..moze i sitni pijesak gurati..provjereno :mrgreen:



Naponske snage je preko kilowatta, a sa 10 metara vuče odlično iako je stup vode do max 8m.

Za 333 kune je best buy.

Plus 3 godine garancije bez dodatnih masiranja oko povrata.
 

Attachments

  • Screenshot_2018-04-14-11-12-51-992_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-04-14-11-12-51-992_com.android.chrome.png
    540.9 KB · Views: 66
ziggysb said:
Ja sam za pražnjenje bunara kupio u lidlu a tražio i uspoređivao dugo po svim centrima u hr.

Odnos cijene i kvalitete je neupitan.
Godinu dana je pod vodom i radi odlično.

Edit: zaboravio sam reći da se kvalificira kao muljača..moze i sitni pijesak gurati..provjereno :mrgreen:



Naponske snage je preko kilowatta, a sa 10 metara vuče odlično iako je stup vode do max 8m.

Za 333 kune je best buy.

Plus 3 godine garancije bez dodatnih masiranja oko povrata.
I ja je imam i odlicna je,isti proizvod u konkurencije od 100 eura na vise a nista bolji,imao san raznih proizvođača I ova zbilja vridi ove pare a i vise....

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
Evo je sljedeći tjedan..tko planira uzeti preporuka!!


https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=6843

 
ziggysb said:
Evo je sljedeći tjedan..tko planira uzeti preporuka!!


https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?articleId=6843

Na nju ide colno crijevo? Gdje jeftino nabavit 4-5 metara (ne trebam vise od toga)?
 
3alfa3 said:
Na nju ide colno crijevo? Gdje jeftino nabavit 4-5 metara (ne trebam vise od toga)?
Ne ide crijevo uz pumpu. Imaš u Pevecu..

https://pevec.hr/sistem-za-zalijevanje-crijevo-spiral-d-40-086599.html

Ili gotovo oko 4 m za 150 kuna ..

Ponekad se poljoprivredne apoteke neke zabačene pokažu kao najjeftinije..