put na Stelvio iliti "Alpinizacija 2017" ;)

Slučajno sam primjetio da se dio ovih slika sa prošlogodišnje vožnje obrisao sa servera (linkao sam ih na početku teme), pretpostavljam prilikom zadnjeg update-a, pa da ih ponovno stavim (ali ovoga puta na Imgur).

I ove smo godine imali u planu posjetiti Bled i Bohinj, ali smo odustali iz više razloga. Iako je lijepo i opuštajuće, već smo tamo bili dva puta, a i nije nam se nikako uklapalo u rutu, odnosno nismo imali dovoljno vremena za sve odvesti. Ipak, koga put navede u te krajeve, evo par korisnih informacija dalje u tekstu.

Bled je sam po sebi predivan, a dvorac iznad jezera (Blejski grad) se ne smije propustiti. O tome sam bio pisao prije dvije godine, pa da se ne ponavljam, evo LINK. Lani smo pak otišli i korak dalje, do Bohinjskog jezera, kojeg također vrijedi posjetiti - nije daleko, cesta je sasvim solidna, uz cestu se da pronaći par dobrih restorana, a jednom kada ste tamo ima nekoliko znamenitosti (Slap Savica, Ribčev Laz...).

Bohinjska Bistrica
cyjfLI1.jpg


Ribčev Laz (Bohinjsko jezero)
wgtFHdw.jpg


Bohinjsko jezero
NudReXs.jpg


Lani smo produžili i u Italiju, prema Tarvisiu, pa se "spustili" vidjeti rudnike kod Predila (Cave del Predil). Zanimljivo, ne i spektakularno, ali ako ste tamo zašto ne baciti oko (osim rudnika u mjestu ima i nekoliko muzeja). SS54 koja vodi od SLO granice do spomenutog mjesta također nije nezanimljiva. https://goo.gl/maps/WVEKCNeLySz

yV783dR.jpg


Lago del Predil
op0irHI.jpg


Passo Predil (1156 mnv) - pogled na SLO stranu
cKwE67M.jpg


Kobarid - dolina Soče
1xujc1e.jpg


Eto... (y)
 
Super slike, u svemu tome što sam pročitao na forumu u vezi alpa; jedino me odbijaju te napuhane cijene i kvaliteta hrane  :?
 
zlogi said:
Super slike, u svemu tome što sam se pročitao na forumu u vezi alpa; jedino me odbijaju te napuhane cijene i kvaliteta hrane  :?

Skupo i jeftino je relativan pojam, ali činjenica je da se da nešto uštedjeti ako se smještaj traži unaprijed. Loša strana je nepredvidivo vrijeme u Alpama. Hrana je često loša i/ili preskupa, bar u Italiji, dok je recimo kava na vrh Stelvia sasvim solidna i ujedno višestruko jeftinija od one na Stradunu. :mrgreen:
 
čitajući ovo u hladno zimsko jutro s nestrpljenjem očekujem iduću sezonu  :021:
 
Ja bi sa prvim suncem iduce godine opet nazad u Alpe, ali zena za iducu godinu nepopustljivo cilja na Siciliju :mrgreen: Vidjet cemo sta ce na kraju da ispadne..
Ali definitivno cu se vratiti u Alpe (vise puta.... sto vise ! :mrgreen:), kad god to bilo
 
esso_sa said:
Ja bi sa prvim suncem iduce godine opet nazad u Alpe, ali zena za iducu godinu nepopustljivo cilja na Siciliju :mrgreen: Vidjet cemo sta ce na kraju da ispadne..
Ali definitivno cu se vratiti u Alpe (vise puta.... sto vise ! :mrgreen:), kad god to bilo

Ja bih neke dijelove ponovio (Stelvio u prvom planu), posjetio neke prijevoje koje ovaj put nismo posjetili (Passo Sella, Passo Rombo, Passo Giovo...), a volio bih i dio Švicarskih Alpa odvoziti, između ostaloga i Furka Pass, ali i neke druge. E sada... želje su jedno, a mogučnosti drugo, ali vidjeti čemo. Daleko je iduća godina.

Gross bih također opet posjetio, ali to bih odvojio od ostatka, a i realno, meni je to dovoljno blizu da bude "stand alone" vikend izlet (2 ili 3 dana).

Od relativno udaljenijih destinacija, Francuske Alpe, Korzika... to su neki dugoročni planovi, ali to već iziskuje duža izbivanja sa posla (koji mi je vezan uz sezonu), pa mi je to teško izvedivo.

Iduće godine bih volio realizirati reprizu talijanskih Alpa, sa dodatkom švicarskih, a sve produženo "koji dan" u odnosu na zadnje putovanje.
 
Flato said:
Mogu se Gross i Stelvio odvozit cca 20.4.?

Sumnjam, barem na način da to bude gušt na 2 kotača, ali tko zna - sve zavisi o vremenskim prilikama :neznam: (a i zavisi šta je kome gušt :mrgreen: ). Ja bih rekao da je prerano i nebih planirao takav đireto. Pogotovo do Stelvia koji je relativno daleko. Čak i da su temperature OK, to su Alpe, vrijeme je prevrtljivo, snijeg može pasti i u sredini ljeta (ja sam na Stelviu bio 03.08. i nekoliko dana nakon toga je padalo), a pogotovo početkom travnja, a onda si u problemu - po ljeti znaš da i u toku dana može doći sunce i promjeniti se prognoza "3 puta", dok u travnju ako napada snijeg dok si tamo - u problemu si (ili u najmanju ruku vožnja više nije gušt). Gross je bliže, ali isto je vrlo visok, po meni prije početka lipnja, te iza polovice rujna nije više za računati na to (mada znam neke koji su bili van tog raspona, ali to su iznimke).

Ovo je web cam sa Grossa pa možeš pratiti stanje... https://edelweissspitze.panomax.com/?cu=en-GB

...a ovdje situaciju sa prijevojima oko Bormia: http://www.bormio.eu/category/about-2/status-of-passes/?lang=en
 
ktmsb said:
Možda sam negdje propustio, jer sam čitao u dva navrata, koliko je sve zajedno koštalo???

Mislim da nisam spominjao. Upravo iz razloga što će se onda javiti "x" ljudi koji mogu jeftinije, bolje, itd. i da izbjegnem komentare tipa "višak novca i/ili manjak pameti" i tome slične, sa kojima sam se više puta susreo u ovom podforumu. (y)

Sada po sječanju, znači 6 dana, 5 nočenja, 2.000 km, nas dvoje, cestarine (autoceste i neki prijevoji), ulaznice, suveniri, benzin, hrana, kave, marende, itd., znači sve zajedno, mislim nešto preko 900€ (ispod 1k€ svakako), s time se može proči i puno jeftinije. Otprilike pola je išlo na smještaj gdje smo ipak gledali da to liči na nešto, eventualno da nudi i neki dodatan sadržaj, te da ima garažu za motocikl, i tu bi se dalo najviše uštedjeti ako se traži "samo krevet i ništa više" (sigurno 30%), mada osobno jedino gdje mi je bilo skupo, tj. nije mi se činilo kao neka vrijednost za novac je bila Cortina, smještaj i hrana, hrana čak i više (smještaj je bio osrednji i dosta skup, motor na cesti-doslovno, a hrana loša i stvarno jako skupa). Cilj putovanja je bio i malo se odmoriti od posla, tako da se nije samo "jurišalo" na rekorde po pitanju kilometraže, dapače.

Najbolje smo nočili u Austriji, Beerhotel Loncium, večera (i to kakva) za dvoje u njihovom restoranu, nočenje (klimatizirani apartman, wc, tuš, bračni krevet a ne dva mala spojena kreveta) i doručak (švedski stol) nekih 110€ (nije jeftino), s time da je smještaj bio na nivou, a hrana dobra i velike porcije, osoblje za svaku pohvalu, moto garaža, biljar za goste i sl., kako se time bave - tko voli - bilo je raznih piva domaće proizvodnje za degustaciju, te bikerska atmosfera jer smo svi gosti bili mi na 2 kotača.

Ovo mi je bio prvi đir po austrijskim i talijanskim Alpama, neznam kako se iskusnima čini, skupo, jeftino, opet u konačnici sve zavisi šta se očekuje. Mi smo bili u dvoje, pa sam htio i opasnijoj polovici malo ugoditi po pitanju smještaja i komfora (u jednom hotelu smo u cijeni imali neke masaže i saunu - mene osobno to ne zanima niti malo, ali... :mrgreen: ), obzirom da je ovaj motocikl neka donja granica za takav put u dvoje i sa toliko prtljage koliko smo imali na motoru. Putovali smo i prije, i na više dana, ali ne ovoliko prema zapadu pa nisam imao neki orijentir oko troškova. Mada ne žalim ni za kunom potrošenom - ne ide se svaki dan nego jednom ili svega par puta u životu.

Ako ima kakvih pitanja, tu sam! (y)
 
biker4life said:
Mislim da nisam spominjao. Upravo iz razloga što će se onda javiti "x" ljudi koji mogu jeftinije, bolje, itd. i da izbjegnem komentare tipa "višak novca i/ili manjak pameti" i tome slične, sa kojima sam se više puta susreo u ovom podforumu. (y)

Sada po sječanju, znači 6 dana, 5 nočenja, 2.000 km, nas dvoje, cestarine (autoceste i neki prijevoji), ulaznice, suveniri, benzin, hrana, kave, marende, itd., znači sve zajedno, mislim nešto preko 900€ (ispod 1k€ svakako), s time se može proči i puno jeftinije. Otprilike pola je išlo na smještaj gdje smo ipak gledali da to liči na nešto, eventualno da nudi i neki dodatan sadržaj, te da ima garažu za motocikl, i tu bi se dalo najviše uštedjeti ako se traži "samo krevet i ništa više" (sigurno 30%), mada osobno jedino gdje mi je bilo skupo, tj. nije mi se činilo kao neka vrijednost za novac je bila Cortina, smještaj i hrana, hrana čak i više (smještaj je bio osrednji i dosta skup, motor na cesti-doslovno, a hrana loša i stvarno jako skupa). Cilj putovanja je bio i malo se odmoriti od posla, tako da se nije samo "jurišalo" na rekorde po pitanju kilometraže, dapače.

Najbolje smo nočili u Austriji, Beerhotel Loncium, večera (i to kakva) za dvoje u njihovom restoranu, nočenje (klimatizirani apartman, wc, tuš, bračni krevet a ne dva mala spojena kreveta) i doručak (švedski stol) nekih 110€ (nije jeftino), s time da je smještaj bio na nivou, a hrana dobra i velike porcije, osoblje za svaku pohvalu, moto garaža, biljar za goste i sl., kako se time bave - tko voli - bilo je raznih piva domaće proizvodnje za degustaciju, te bikerska atmosfera jer smo svi gosti bili mi na 2 kotača.

Ovo mi je bio prvi đir po austrijskim i talijanskim Alpama, neznam kako se iskusnima čini, skupo, jeftino, opet u konačnici sve zavisi šta se očekuje. Mi smo bili u dvoje, pa sam htio i opasnijoj polovici malo ugoditi po pitanju smještaja i komfora (u jednom hotelu smo u cijeni imali neke masaže i saunu - mene osobno to ne zanima niti malo, ali... :mrgreen: ), obzirom da je ovaj motocikl neka donja granica za takav put u dvoje i sa toliko prtljage koliko smo imali na motoru. Putovali smo i prije, i na više dana, ali ne ovoliko prema zapadu pa nisam imao neki orijentir oko troškova. Mada ne žalim ni za kunom potrošenom - ne ide se svaki dan nego jednom ili svega par puta u životu.

Ako ima kakvih pitanja, tu sam! (y)
O.K., hvala puno na odgovoru. Vidimo se negdje na Plominci, pa popijemo nešto skupa. Sad ću morati malo kod vas u toplije krajeve, kod nas idu 3 dana snijega. :mrgreen: i -12 C
 

Attachments

  • Parg 1.PNG
    Parg 1.PNG
    18.4 KB · Views: 169
Da li navigacije imaju ucrtane njihove kamere?  :police: Tipa Navigon/Navigon Cruiser?
 
radwan177 said:
Da li navigacije imaju ucrtane njihove kamere?  :police: Tipa Navigon/Navigon Cruiser?

Neznam, ja sam "stara škola" :mrgreen: , išao sam bez navigacije. Jedino mjesto gdje sam koristio kakvu takvu navigaciju (mobitel) je jedan gradić u Austriji gdje smo tražili nešto u centru, ostatak sam se oslonio na putokaze i kartu. (y) U 2.000 km nisam niti jednom krivo skrenuo, znači može se. :mrgreen: