PUTEVIMA WEHRMACHTA II - ljeto 2011

deantoto

Member
Glavne uloge ko i u Putevima Wehrmachta I - Vlado i deantoto. Dogovor je pao. Sredinom sedmog mjeseca pada tura od oko cca 2500 km. Nažalost limitirani smo vremenom tako da će putovanje trajati svega samo 4 dana - znači jedan dan do tamo,dva dana ekspedicije, pa četvrti dan laganini doma. Tema je iskrcavanje u Anziu, operacija Shingle, te bitka kod Monte Casina. Idemo i do tog mjesta da odamo počast svim palima, da se nađemo i na tom fascinantnom mjestu, malo vidimo prirodu Italije, a opet sve vezano za WWII. Več me pitali mnogi a zakaj samo 4 dana ( kratko ali slatko ), naravno zbog godišnjega od mjesec dana gdje ovu poslasticu treba ugurati u 10 dana Korčule sa familijom,te 12-14 dana Tajlanda gdje nas 3 bikera rentamo pile i điramo se sa sjevera na jug.
Sve preporuke i iskustva vezana uz Italiju i WWII su dobrodošli, a po povratku stiže i putopis u temi putovanja.
 
deantoto said:
Glavne uloge ko i u Putevima Wehrmachta I - Vlado i deantoto. Dogovor je pao. Sredinom sedmog mjeseca pada tura od oko cca 2500 km. Nažalost limitirani smo vremenom tako da će putovanje trajati svega samo 4 dana - znači jedan dan do tamo,dva dana ekspedicije, pa četvrti dan laganini doma. Tema je iskrcavanje u Anziu, operacija Shingle, te bitka kod Monte Casina. Idemo i do tog mjesta da odamo počast svim palima, da se nađemo i na tom fascinantnom mjestu, malo vidimo prirodu Italije, a opet sve vezano za WWII. Več me pitali mnogi a zakaj samo 4 dana ( kratko ali slatko ), naravno zbog godišnjega od mjesec dana gdje ovu poslasticu treba ugurati u 10 dana Korčule sa familijom,te 12-14 dana Tajlanda gdje nas 3 bikera rentamo pile i điramo se sa sjevera na jug.
Sve preporuke i iskustva vezana uz Italiju i WWII su dobrodošli, a po povratku stiže i putopis u temi putovanja.

cijim ?  :misli:
 
deantoto said:
Napisal sam svim,znači i Wehrmatovcima i Saveznicima.

uzivajte  (y)
 
Kako idete do tamo? Trajekt ili cesta? Koliko vidim to je negdje na sred Italije, ima cestom jahanja do tamo dosta...
 
Ma ima jahanja,al moj kompa i ja imamo već dosta iskustva. Idemo naravno cestom. A prije toga krajem 6 mjeseca vozimo iron but - 1600 km u 24 sata. Do Anzia ima cca 1000 km +-, što znači da ak krenemo u 4.00 ujutro negde oko 6-7 navečer smo tamo laganini.
 
Farma Albaneta(sa druge strane manastira u podnožju), vrh 593(drugi vrh uz monte cassino, falširmjeger  :mrgreen: )- gore možete samo pehaka. Samo Gothic liniju obilazite?
 
Nemamo baš puno vremena pa se motamo samo oko Gustafove linije,mislim da je Gothic linija bila sjevernije,hm fala na savjetu, neznam kompa mi baš pehaka nije za hodat,bumo vidli sve u svemu.
 
deantoto said:
Nemamo baš puno vremena pa se motamo samo oko Gustafove linije,mislim da je Gothic linija bila sjevernije,hm fala na savjetu, neznam kompa mi baš pehaka nije za hodat,bumo vidli sve u svemu.

Je, gore kod Riminija. Ova je definitivno zanimljivija, em zbog konfiguracije terena, em zato jer su saveznici fino tamo zapeli u zimi 1944.
 
ne bi bilo loše da probaš prodati priču. Motorevija, motopuls mislim da bi dali koju kunu, a dokazao si da znaš napisati i napraviti odličan putopis. Imaš i referencu.
 
live-for-ride said:
ne bi bilo loše da probaš prodati priču. Motorevija, motopuls mislim da bi dali koju kunu, a dokazao si da znaš napisati i napraviti odličan putopis. Imaš i referencu.
Ma znaš kaj Mario,neznam ni gde ni kak,a nisam ti ja baš poduzetan,ma nema veze,netrebam se nekaj reklamirati,delam to kaj volim i to radi sebe, a vidim da to i druge zanima a ovisnik sam o forumu pa da to podijelim s prijateljima.
 
Nadam se da će nastavak "priče" biti još zanimljiviji od prvog putovanja  (y)
Pratim temu  :wink: