PUTEVIMA WEHRMACHTA II - ljeto 2011

nije mi jasno zašto ideš  wehrmacht vojnicima pokloniti :misli:
koliko su zla napravili i ljudi pobili samo zato što su niže rase
 
duxx said:
nije mi jasno zašto ideš  wehrmacht vojnicima pokloniti :misli:
koliko su zla napravili i ljudi pobili samo zato što su niže rase

Nikako ne veličam holokaust, naprotiv, ali moraš jednostavno razlučiti SS i Wehrmacht, a i možda pročitati moj prošli ptuopis i malo bolje poznavati povijest.
 
deantoto said:
Nikako ne veličam holokaust, naprotiv, ali moraš jednostavno razlučiti SS i Wehrmacht, a i možda pročitati moj prošli ptuopis i malo bolje poznavati povijest.

Joža, deni ljudima link na prošli putopis kao uvod ovome  (y)
Samo naprijed, očekujemo ko i uvijek izdašan i jezgrovit sastavak  (y)
 
baš dobro,a može se dosta toga vidit u dva dana,pogotovo sad kad su dugi dani  (y)
mi u dva dana obišli cili rim tako da ne sumnjam  (y)
 
jel zastupaš tezu da je wermacht činili samo vojnici koji su slušali vrhovnog komandanta (HIĆO)  :misli:
 
duxx said:
jel zastupaš tezu da je wermacht činili samo vojnici koji su slušali vrhovnog komandanta (HIĆO)  :misli:
a zakaj se ti zamaraš toliko s time kome se čovjek ide pokloniti?!?! Gdje god da su ljudi ginuli, mjesto zaslužuje poštovanje. Istina je ionako relativna stvar i rezultat je iskrivljenih činjenica prikazanih u režiji pobjednika, očišćenih svega lošeg što pobjedniku nije išlo u prilog. Do 1990 nitko nije išao u Bleiburg, nitko nije znao za Maribor, jazovku, fojbe, Svi smo slavili Tita, sada ga se odričemo....preko noći se istina promjenila..... Ljudi, kakvi god da su bili, bili su opčinjeni nečijom ideologijom potpognutom propagandom nekakvog bolesnog uma, pri čemu ni sami nisu bili svjesni u što se upuštaju. Da je Hitler zavladao svijetom istina u koju bi vjerovao, bila bi potpuno drugačija.....Ne branim nikakvu ideologiju, kakva god bila, no mjesto na kojem su ljudi ostavili svoje kosti, dajući život za svoju domovinu, srcem i dušom, zaslužuje poštovanje. Tko smo mi da sudimo?
 
ja sam njega to pitao jer me zanimao razlog posjete,nešto je on rekao u 1 putopisu ali mi nije do kraja bilo jasno.
jel znaš onu Pobjednici pišu istoriju (kom propaganda) po tom principu je svaka država pobjednica pisala svoju povjest kako je njoj odgovarala u datom momentu.
Ali njemci su izgubili i nisu bili u mogućnosti da pišu svoju povjest jer su ameri englezi i sovjeti njima pisali povjest i ratne reparacije.
Nećemo u off  (y)
ako će mu ovo pomoći  8)
http://www.forum.hr/showthread.php?t=598536
 
deantoto said:
Dakle priča je počela ovako.......

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,188645.0.html
A di ti je onaj putopis kaj si s Pegasom išao...?
 
Kingman said:
A di ti je onaj putopis kaj si s Pegasom išao...?

Evo link :
http://www.motocikli.com/forum/index.php/topic,9832.0.html

Samo da biste vidjeli slike trebali biste se logirati na motocikle.com,jer kao gost možete samo čitati tekst,međutim ako nekoga to zanima registracija traje manje od minute. Prije sam bio aktivniji na onom forumu, a sada dalje putopisi će biti objavljeni ovdej na motorima.hr.

Pozdrav svima.
 
deantoto said:
Putopis dok napišem,za cca 1 do 2 tjedna

jel to onaj poljski sherman?