Putno osiguranje za putovanje motorom

snoopyx

Active member
Putujem van Europe i na mjestu odredišta mislim unajmiti motor na 7-10 dana i krenuti na road trip. Sada me zanima putno zdravstveno osiguranje. Skoro svaka osiguravačka kuća nudi i uvjeti su slični: plaća se dodatak za sportske ili rekreativne aktivnosti, s time da su neke aktivnosti kompletno izuzete (ronjenje, speleologija itd.).
Ono što mene zanima, pod što spada motociklizam i treba li plaćati dodatna premija? Ne idem na utrke, čisto turistički. Zvao Croatia osiguranje, na početku razgovor rečeno mi je da nema potrebe dodatne premije, da bi mi kod izračuna rekao da bi bilo dobro dodatna premija zbog vožnje motora?
Ima netko iskustva ili radi u osiguranju da zna provjeriti?
 
  • Like
Reactions: max-damage
Ja se oslanjam na Revolut Premium (koji imam i radi drugih pogodnosti), pokriva osiguranje van rodne zemlje, pokriva i zimske sportove. Dosad nisam trebao, navodno radi.
 
Odlično pitanje. Mene zanima što u slučaju da ozljeda nastupi van ceste s motorom (na terenu, offroad). Do sad sam uzimao bez tih premija dodatnih ali nitko mi nije znao objasniti što u takvim situacijama ? Jedni su mi odgovorili da to nije sportska aktivnost i da netreba dodatno plaćati ali imam osjećaj da bi sve to palo u vodu prilikom bilo kakve ozljede u situacijama kao što sam spomenio.
 
Naslov teme je zbunjujući, ti ne putuješ motorom nego misliš rentati motor na licu mjesta !
Prvo, dobro je imati putno osiguranje koliko ti traje boravak, ja to činim čak i u EU, a na licu mjesta vidi što oni nude od osiguranja, kao kad rentaš auto !
 
Nema doplatka za vožnju motorom. To je normalan vid svakodnevnog prijevoza.
Osim u slučaju organiziranog natjecanja ili rekreativne vožnje motorom po pisti npr.
Dakle onoga što ne spada u redovno korištenje.

Preporučujem ti da ugovoriš policu online, provrti malo osiguratelje, Wiener npr. ima dobar webshop, završiš sve u par klikova