Putopisi - knjige

MateZG

New member
Pozdrav svima,

nadam se da ovaj post može ovdje - ipak je povezan sa putovanjima i putopisima.

Kolega iz kluba izdaje 2 knjige sa pričama i detaljima svojih putovanja na kojima je prešao preko 100.000km, 300 dana na putu...svakako vrijedno za pročitati.

Promocija će biti 16.12.2017. u BBF-u u 17h.

evo službenog poziva:
Koristimo i ovaj način da vas obavijestimo da će se u subotu,

16.12.2017.godine u 17:00 sati, u klubu
Bikers Beer factory, Savska 150 (tamo gdje Prisavlje izlazi na Savsku),

održati promocija naše knjige putopisa "Euroazijske priče i jedna afrička".

U knjizi je rječju i slikom opisano desetak naših putovanja motorom, od Zapadne Sahare do Bajkala, od Murmanska do Omana, sve zajedno preko 100.000 kilometara prijeđenih po više od 40 zemalja tijekom više od tri stotine dana putovanja. Zbog opsežnosti štiva i brojnih fotografija, knjigu smo podijelili u dva dijela; 364 i 392 stranice formata 24 x 21 cm.

U knjizi možete pročitati o sljedećim putovanjima:

ALPE - Slovenija, Austrija, Lihtenštajn, Švicarska, Francuska, Italija
PIRINEJI I NORMANDIJA - Slovenija, Italija, Francuska, Andora, Španjolska, Belgija, Luksemburg, Njemačka, Austrija
MAROKO - Slovenija, Italija, Maroko, Španjolska, Gibraltar

MALO ŠIRI KRUG OKO CRNOG MORA - Mađarska, Ukrajina, Ruska Federacija, Kazahstan, Gruzija, Azerbajdžan, Armenija, Turska, Bugarska, Srbija
SEDAM TJEDANA CENTRALNE AZIJE - Srbija, Bugarska, Turska, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Kirgistan, Kazahstan, Ruska Federacija, Bjelorusija, Poljska, Slovačka, Mađarska
VICTORINOX - Slovenija, Austrija, Lihtenštajn, Švicarska, Francuska, Italija
SIBIRSKA PRIČA - Mađarska, Ukrajina, Ruska Federacija
RUSKI SJEVER - SJEVEROZAPAD - Mađarska, Slovačka, Poljska, Litva, Latvija, Ruska Federacija, Ukrajina
PERZIJA I ARAPSKA RAKOVA OBRATNICA - Srbija, Bugarska, Turska, Iran, Ujedinjeni Arapski Emirati, Oman
ŠEST MORA - Bosna i Hercegovina,Crna Gora, Albanija, Grčka, Turska, Cipar, Bugarska, Rumunjska, Moldova, Srbija
TURSKA 1995 - Slovenija, Albanija, Makedonija, Bugarska, Turska, Rumunjska, Mađarska

Možda se neki od vas pitaju: "Knjiga, pa što im to treba, koga to zanima?", ali, izgleda da nekoga i zanima. Te, nama drage osobe, imale su prilike čitati veći ili manji dio naših putopisa, i na njihovu sugestiju i nagovor upustili smo se u ovaj izdavački pothvat. Veselilo bi nas da vas što više dođe na promociju, a još draže će nam biti da svatko od vas kupi knjigu ili dvije... Nama ćete omogućiti da vratimo barem dio sredstava koja smo uložili u izdavanje ove knjige, a vi ćete imati priliku pročitati putopis o kojem su stručnjaci rekli:

"Ako sam u početku bio skeptik, čitajući ovaj tekst sve me više držala putnička groznica. Zaista je zanimljiv pa se nadam  da će i "nemotoristi" uživati u ovoj knjizi...
Što sam dulje čitao tekst, činio mi se sve pitkijim pa sam u jednom trenu pomislio da, eto i ja jezdim nekim azijskim i afričkim prostranstvima koja sam nekoć vidio. Vremenska linija prostirala se prepuna doživljaja po beskraju svijeta. Svijeta za koji se bojim da bi mogao polako izgubiti svoje boje, mirise i različitosti jer će ga globalizacija lišiti svega toga.
S ovom knjigom u udobnoj fotelji putujemo prostranstvima svijeta u beskraj. Naša je mašta bezgranična i put pred motociklistom je beskrajan  jer zemlja je okrugla. Nema kraja. Nadam se da ni akterima ove priče nije ponestalo ceste. Ceste koja će se pretvoriti u priču sličnu ovoj.
Jer, zapamtite, jedino što će od nas ostati kad nas jednom ne bude je priča."


Stipe Božić,
Alpinist, putopisac, snimatelj i redatelj

„Na putovanjima se donose odluke, a za svaku od njih odgovaramo“, piše autor knjige Euroazijske priče i jedna afrička, Boris Rukavina. Autor je u toj jednoj rečenici uspio jasno naznačiti razliku između sebe i onoga što u svome štivu naziva 'Edelweiss-biker'.
Doista, u poplavi vojske raznih kvaziputopisaca, priučenih turističkih gastro ljubitelja, samoprozvanih blogera i sličnih instant 'opinion makera',Boris Rukavina nas vraća u neko sasvim drugo vrijeme. U romantično doba kada se putovalo radi užitka, ispunjenja duše, avanture, slobode... Putovalo se radi samoga putovanja - više nego dostizanja krajnje destinacije - a ne zbog samopromocije, brojanja potrošenih novčića, selfieja i lajkova. Ili kako to neki čine na moto putovanjima - donose tek puko prepričavanje koliko se puta stražnji kotač na motociklu okrenuo tijekom putovanja.
Rukavina u svojim Euroazijskim pričama i jednoj afričkoj upoznaje sebe, svoju partnericu Kseniju, razne suputnike, veličanstvenu prirodu, lokalne običaje... I sve svoje zgode i nezgode prepričava pitko i vrlo zabavno, neposredno i zanimljivo. Više od četrdeset zemalja, tri stotine dana putovanja te više od sto tisuća prijeđenih kilometara... I na kraju ponovno odluka - izdati knjigu. Odluka koja je na koncu svega - bila najbolja.

Kristijan Tićak, glavni urednik Motorevije

Mnogi od vas su nam također slali lijepe recenzije, ali toga je puno previše da ih na ovom mjestu citiramo.

Ako vas zanimaju priče iz daljina, podijelite ovaj poziv, dođite na promociju i....

...kupite knjigu :)
 
Koja je to vec tema, treca?
Sad vec i razmisljam da stvarno dodjem. :mrgreen:
 
fawlty82 said:
Koja je to vec tema, treca?
Sad vec i razmisljam da stvarno dodjem. :mrgreen:
Ma da? Ja nisam niti jednu drugu vidio, ali u najgorem slučaju ako dođeš ćeš čuti pametnih stvari i popit koju dobru pivu :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 
Evo, ako netko zna engleski i ima volje čitati, jedna od mnogobrojnih knjiga Charliea Boormana, imena "Extreme Frontiers; Racing Across Canada from Newfoundland to the Rockies", epub format za e-readere...
 

Attachments

  • Knjigica.zip
    1.7 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: hondimir and JosipS
bogme dost dobro izgleda na kindlu

ajde da i ti jednom pogodiš u nešta

1673688174485.png


1673688194142.png


1673688215661.png


1673688253961.png
 
  • Like
Reactions: Village
Pogodim uvijek za nekoga i uvijek pogodim kontra nekoga, nebitan je omjer jednih i drugih. Ustvari, tako je svakome (uvijek ima netko tko se sa tobom slaže i netko tko ne), a najšupljije glave uvijek najglasnije zvone, no kuda bi čovjek došao da se sa time zamara... moj je problem što ja nemam nikakvu potrebu sviđati se ikome (osobito od takovih likova), tako da ću stajati iza svojih stavova makar bio sam naspram njih sto sa druge strane ulice... zato ne treba uzimati stavove bilo koje ekipe previše k srcu, sve je to samo forum, mišljenje je kao i dupe - svatko ga ima, i obično jednako smrdi... svatko ima svoje mišljenje, ne moramo se nužno slagati jedni sa drugima. No drago mi je ako sam nekome "koristio".

Glede e-knjiga, imam ih par desetaka tisuća sa više od 100 Gb prostora i u skoro svim formatima, a budem se potrudio i da ponekad spustim još koju ovako bajkerske spike... Boormana svi znaju još odavno od prvog Long Way Rounda, no kako je on u svijetu glume slabiji igrač od McGregora, Charlie se posvetio više putopisima i adrenalinskim i ekstremnim (moto) pustolovinama jer je za takove projekte imao i više vremena od Ewana....

nismo mi na tom nivou

To je poznato, nije tebi ni namijenjeno.
 
Last edited:
u mirovini sam i ponešto čituckam. imam nešto digitalnih knjiga.
preporučam se za "skladištenje" tvoje zbirke!?

Obzirom imam i dosta privat knjiga, baš operacija drag and drop HDD-HDD mi nije interesantna (osim ako nemaš i ti dobru ponudu), ali ako te zanima nešto konkretno, reci...

BTW, i sada svakodnevno skinem pokoju knjigu, ima dosta sajtova gdje ih ima puno free za download, osobito kao torrente, jedna od dobrih je https://kickasstorrents.to/other/ , kao i domaći warezhr.org , iako sličnih i sa dobrim ponudama ima nebrojeno... problem za masu toga objaviti ili dati ljudima je što mnogo kvalitetnih i velikih knjiga, osobito enciklopedija, ima i veliku "težinu" u Mb, nisu rijetkost knjige sa 150, 200 i više megabajta, a to je onda problem i objaviti i slati, ni za ovaj forum ne znam koliki je limit uploada (knjigu ako nije *pdf moram prvo zapakirati u *zip, pa onda, jer *epub i ine e-knjižne formate ne podržava)....
 
Jedna stara i dobra...
 

Attachments

  • Zen And The Art Of Motorcycle Maintenance.pdf
    1.8 MB · Views: 0