Putovanje : 1800 km za 4 dana....

Dionicu DU - RI sam vozio par puta i to je vožnja od 11 - 12 sati bez da se išta obilazi.
To je 550 km, sa prosjekom od 60, (vožnja po ograničenju) to je 9 sati vožnje, 1 sat za ručak i 2 stanke za tankanje i kraći odmor, znači oko 11, naravno u sezoni kad je gužva na jadranskoj moguće i duže.
 
To je 550 km, sa prosjekom od 60, (vožnja po ograničenju) to je 9 sati vožnje, 1 sat za ručak i 2 stanke za tankanje i kraći odmor, znači oko 11, naravno u sezoni kad je gužva na jadranskoj moguće i duže.
Putovanje nije nikad matematika !
 
Slažem se, mogu se dogoditi nepredviđene situacije, ali sa nekakvom kalkulacijom moraš krenuti

kaj se dogodi ako si zacrtas cilj jednostavno sjednes i vozis se :) gdje ti se svida stanes gdje ne picis
jednostavno bez matematike,fizike i ostalih zejebancija
 
Prošle godine sam u Primoštenu frontalno opalio Opelijandera u zadnji kraj vračajući se iz Rogoznice za Varaždin, zadnji dan GO. Nisam uspel preletit, a motor se okrenuo i završio na tanku i s repom na mojem gležnju (mislim...?!). Živjele SIDI pancerice, s kacige odletele sve plastike, koljeno ko tabure, nekakav medijalni i neznam kakvi još ligament sjebo te rog meniska. Okrenuli motor, pustili da se zdimi, upalil, i tak lud i živčan namjestil nogu na motor i ošo put kući sa svinutim vilicama i s predtragom prednjeg kotača umanjenim za jedno 3 centimetra. Istina, došel sam do kampa u Tribanju i tam je počelo gadno boljet... Tak da, Dilbert, samo deri, nema labavo :mrgreen:
 
Prošle godine sam u Primoštenu frontalno opalio Opelijandera u zadnji kraj vračajući se iz Rogoznice za Varaždin, zadnji dan GO. Nisam uspel preletit, a motor se okrenuo i završio na tanku i s repom na mojem gležnju (mislim...?!). Živjele SIDI pancerice, s kacige odletele sve plastike, koljeno ko tabure, nekakav medijalni i neznam kakvi još ligament sjebo te rog meniska. Okrenuli motor, pustili da se zdimi, upalil, i tak lud i živčan namjestil nogu na motor i ošo put kući sa svinutim vilicama i s predtragom prednjeg kotača umanjenim za jedno 3 centimetra. Istina, došel sam do kampa u Tribanju i tam je počelo gadno boljet... Tak da, Dilbert, samo deri, nema labavo :mrgreen:
Jebaj ga, gadno, može se dogodit i do dućana....
 
Samo jednom cijeli dan, to je put od 2 dana minimum .

BTW, Dilbert, koliko godina imaš?

Slažem se, nema smisla odvozit u komadu tu dionicu, ima puno lijepih gradova i mjesta, pa ću ipak odradit u 2 dijela, prve dvije bi ostale iste.... još malo pa 40
 
to ti je teorija, a i računica ti nije oprezna osim ako ne misliš ić po autoputu, 70kmh izgleda malo, ali u prosjek ulazi puno toga, od stajanja na benzinske, do pišanja, do jedenja itd.
Npr, Duborvnik-Krk je doslovno cijeli dan jahanja, nakon 8 sati vožnje, osim ako nisi u jebačkoj vozačkoj formi, ti si prebijen i samo se želiš odmorit.
Nitko ti ne tvrdi da je ovo tvoje nemoguće, moguće je i puno više, ali je pitanje uživanja, a to po meni nećeš.
Kad govorim o prosjeku vožnje, mislim na vrijeme koje vozim, naravno i stajanje na semaforu... 😁
 
Ako je već vozio nesto slično, onda zna. Ako nije, pustite da proba i nauči.
Vozio do Nice 1000 km sa ženom, dobro to je većina autoput bio, a u 2 dana odradio 1 dan Poreč-Split, kiša skoro cijelo vrijeme, drugi dan do Metkovića oko 140 km, tu mala pauza, pa doslovno u komadu na dvije banane Sarajevo, Slavonski Brod, Varaždin malo preko 600 km, na najmanje 300 od tih 600 prala kiša, vozio brže samo da mi voda klizi sa vizira, oko 400 km bila noć, došao malo iza ponoći kući
 
[QUOTE = "dilbert, post: 5017090, član: 21887"]
Hvala, svaki savjet i prijedlog ću razmotriti i uzet u obzir, mislim da ŽU-DU nije prezahtjevna ruta ima oko 430 km, mislim da je najzahtjevnija DU-krk, ovo je nekakav plan puta, ako neće ići malo ću produžit, al ću svakako probat odradit
[/CITAT]
Jesi li kada prosao od ŽU do DU ? Kroz bosnu
Vozio rutu Split, Metković, mostar, Sarajevo, Slavonski Brod, Varaždin. Ova od do županje do DU je preko tuzle
 
Vozio do Nice 1000 km sa ženom, dobro to je većina autoput bio, a u 2 dana odradio 1 dan Poreč-Split, kiša skoro cijelo vrijeme, drugi dan do Metkovića oko 140 km, tu mala pauza, pa doslovno u komadu na dvije banane Sarajevo, Slavonski Brod, Varaždin malo preko 600 km, na najmanje 300 od tih 600 prala kiša, vozio brže samo da mi voda klizi sa vizira, oko 400 km bila noć, došao malo iza ponoći kući

Onda znas otprilike sto te ceka. A i da ne znas treba probat, ovo je prilika da naucis.😇
 
To je 550 km, sa prosjekom od 60, (vožnja po ograničenju) to je 9 sati vožnje, 1 sat za ručak i 2 stanke za tankanje i kraći odmor, znači oko 11, naravno u sezoni kad je gužva na jadranskoj moguće i duže.
Daleko je to od vožnje po ograničenju ali se vrijeme uvijek izgubi na kave, tankiranje, ručak puš pauze...
 
Ovo je bilo 2017. Silazio sa Alpi na more... 8. mjesec, naisao toplotni val, ja budala u koznom kombinezonu :mrgreen: Krecem iz Buzeta u 7:00 ujutro, temperatura vec 35... Negdje oko Splita ode na 40-42, vise nisam mogao izdrzati pa sam se zaustavljao na svakoj pumpi, skinem majicu, natopim je vodom i tako mokru obucem i vozim sa otkopcanim kombineznom. Za 10-15 minuta potpuno suha, pa ide opet zaustavljanje, natapanje... U Plocama temp pade na 35 stepeni, reko' "vidi sto je ovdje svjeze" :ROFLMAO:
Kad smo kod sado mazo vožnji, pretprošlo ljeto krenemo iz Livigna za Rijeku i čim smo se spustili sa planine 38 stupnjeva i gužva...
Interesantno da mi je bilo ugodnije voziti u mash jakni nego u majici.
 
Kad smo kod sado mazo vožnji, pretprošlo ljeto krenemo iz Livigna za Rijeku i čim smo se spustili sa planine 38 stupnjeva i gužva...
Interesantno da mi je bilo ugodnije voziti u mash jakni nego u majici.

Naucio sam se u medjuvremenu i ja pameti :mrgreen: Sada putujem iskljucivo u mesh-u. (y)Ali i to je mac sa dvije ostrice. Ako su visoke temperature, brze te susi i gubis znoj, pa zacas dehidriras ako ne pazis
 
Mene ne brinu ti km ni dani, al brate sa skuterom od 300 kubika, to je za do ducana otic
Ne znam dal si vozio tako nešto, ali vožnja do 80 spavanac, najljepše ga vozit između 80 i 120, a ubrzanje do stotke je 8s, slično kao i scarabeo 500 koji sam vozio samo što mu je krajnja brzina 20 viša, ovaj ide 140, i s lakoćom postiže krajnju brzinu