R1200R 2015

Hard Rocker

New member
Helou!

Stigao jucer u nase krajeve novi R1200R
https://www.youtube.com/watch?v=w8q-G5j8Jx0

prvi utisci
- savrseno drugacije sjediste
- reduktor stoji nekako izmedju RT i GS tako da pretpostavljam da ce vrlo i vrlo lako moci da se dize na zadnji kotac  :mrgreen:

sve ostalo kad se otopi snijeg.
 
fino fino

meni je r1200rs zanimljiviji nekako :misli:
 
Roadster mi je uvik bija u srcu. Ovi bili sa crvenom ramom i oko srca.
 
A gdje je Votka da nazdravimo?

Prelijepi motocikli biti će zanimljiva usporedba/test s Yamahom FJ-09 i ostalom konkurencijom :wink:
 
stane said:
A gdje je Votka da nazdravimo?

Prelijepi motocikli biti će zanimljiva usporedba/test s Yamahom FJ-09 i ostalom konkurencijom :wink:

ova dva motora su u raznim segmentima, tesko da ce biti konkurencija.
ali vidjet cemo da se nesto odradi i na planu tog testa  :wink: na proljece.
 
odličan!


za razliku od onih čipijanerskih plastičnih jamaha





Srki
 
Elem, danas su potvrdjene cijene, u ponedjeljak ce ih objaviti i dileri - 790.000rub osnovni model, 1.050.000rub full option.
u novcima to mu izadje 76tk (9,8kg eur) za bazu i 101tk za full (13kg eur)

treba danas-sutra da se raspakuje i RS pa ce drug Boris snimit video a ja vam proslijedim.
 
Aktuelne cene u Nemačkoj:

https://www.press.bmwgroup.com/deutschland/pressDetail.html?title=gesamtpreisliste-bmw-motorrad-modelljahr-2015-bmw-motorrad-gibt-den-preis-der-neuen-bmw-s-1000-xr&outputChannelId=7&id=T0196321DE&left_menu_item=node__6629
 
BMW_R_1200_R_side_at_the_INTERMOT_2014.jpg


Neki dan sam ga vidio u živo.Točno ovakav. Sa akrapovićem.
Nakon dugo, dugo vremena na jedan motor mi se podigla obrva
Zapravo, u živo izgleda puno agresivnije a opet, sve je upakovano sa stilom pa ne izgleda kao neki "transformers".
(y)
 
zokx said:
Jedino što je mikro dimenzija. Nešto kao Nine T.

Veći je. Ok ne ne baš kao GS ali...nekako mi se čini da bih se ja mogao montirati na taj motor. Drugo je na što bih ličio na njemu  :LOL:

smaller_XL.jpg
 
iBoris said:
Veći je. Ok ne ne baš kao GS ali...nekako mi se čini da bih se ja mogao montirati na taj motor. Drugo je na što bih ličio na njemu  :LOL:

smaller_XL.jpg

Pa to sam i ja probao  :LOL: Izgledam ko ovi na http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,118782.msg4476713.html#new  :mrgreen:

Na ovoj simulaciji koji si poslao izgleda znatno veći od Nine-a, ali je svejedno jako mali
 
kober said:
Osnovni model samo 80tkn :shock:
Pričekajmo da kod nas dodaju trošarinu, PDV, naknadu za saborski gablec, prihod za kavu u vladi, nadoknadu za pojeftinjenje goriva, dodatak na čestice guma koje ostaju na cesti, troškove habanja asvalta, naknadu za tamnjenje boje u tunelima, nepotrebno trošenje kisika sagorjevanjem fosilnih goriva na Velebitu i zaštićenoj okolici od cca 364 km... itd itd :mrgreen:
 
Nikako nije veci od GS, ako bas treba mogu stavit obadva jedan pored drugog pa slikat.,
motor je isti ali je moment malo drugaciji i drugaciji prijenosni omjeri (ak se tak kaze na 'rvackom, jbg, poceo sam da zaboravljam neke termine) sto dozvoljava neso agresiviniji ulaz u krivine dok je R1200RS jos "agresivniji" i po temi amortizera te dozvoljava vrlo naglo manevrisanje i, u neku ruku, sportsku voznju no nakon 180kmh sve teze nabira brzinu, za razliku od GS koji pocinje da posustaje nakon 200-210.
 
Upravo narucen metRRo sexy bijelo/crveni  R1200R :0648:
Trebao bi stici krajem februara, pa cemo iz prve ruke da vidimo kako se ponasaju ti kardani  :D