Rabljeni motocikli (perfektnog izgleda) i čudne kilometraže

sovamo

New member
Pozdrav svima,

Zadnjih dana gledam pojedine moto shop-ove/servise koji se bave uvozom motocikla i prodajom istih... Nebi sada da reklamiram ili prozivam pojedine shop-ove, ali navest cu neke primjere.
Znam da su službeni distributeri motocikla primjera Benelli-a, rade servis raznih motora i prodaju moto djelove i opremu... Također prodaju polovne motocikle iz uvoza, a čuo sam da većinu motocikla dovoze brodom iz Amerike. E sada ono što mene "brine" i interesira su čudne kilometraže. Na primjer vidim da se prodaje Yamaha Dragstar XVS 650 2005 godište za 6 tisuća eura, a pređena kilometraža je cca 35000 kilometara. Također motor je na slikama u savršenom stanju, kao da je jučer izašao iz tvornice. E sada ono što mene brine, je sigurnost kupovine istog i pouzdanost u tog dobavljača, jer vodim se nekom logikom:
- motor uvežen iz Amerike
- star 19-20 godina
- prešao 35000 kilometara

A ja sa svojim motorom, pored žene, dvoje djece i posla:
- za godinu pređem cca 6000 kilometara, što znači da za 5-6 godina stižem kilometražu gore navedenog motora
- još živim u Hercegovini pa mi je sve relativno blizu (posao, more, vikend tura ...)

Pa se pitam sljedeće:
- kako je moguće da neki amer sa takvim motorom predje samo 1750 kilometara godišnje u onolikoj zemlji, gdje se ljudi u prosjeku na posao voze po 2h
- jeli moguće da ameri tako "očuvane" motore prodaju po tako niskim cjenama ako oduzmemo troškove uvoza u europu i zarade prodavača
 
Ameri imaju u garažama 17 vozila, ta jamaha je br 12, tolko se i vozi

ja ih imam 7, sa svakim po 2 soma godišnje

dobro je ta jamaha još i vožena🤣

da ne spominjemo da Ameri nove motore kupuju za 60% novaca koliko mi plaćamo, ali oni u izmišljenim demokratskim dolarima



Srki
 
  • Like
Reactions: Nino777 and Village
Pogledaj neke ženske garderobe i nek ti dotična pobroji što je koliko puta obukla i koliko koraka napravila u kojim cipelama, tak je i s nekim motorima. Veći je problem što u našim oglasnicima svaki jado pokušava za svoje ubijeno drlo uvjeriti kupca da je baš njegov motor isto takav 😁😁.
 
  • Like
Reactions: e39